Щоб вижити, людині необхідні передусім їжа та вода. Без їжі людина може прожити двадцять і більше днів, без води — не більше п’яти. Сучасна людина відвикає пити чисту воду, замінюючи її різними напоями, як правило, з великою кількістю цукру, але розплачується за це своїм здоров’ям та роками життя, оскільки її організм еволюційно не встигає пристосуватись до таких змін у харчуванні
Для чого нам потрібно пити воду?
Усі без винятку процеси у нашому тілі потребують води. Засвоєння їжі, виведення шкідливих речовин, підтримка нормальної температури тіла, утворення «змазки» для суглобів, легеневої тканини, хороша пам’ять, енергія, профілактика утворення тромбів, гладка, свіжа шкіра — це лише частина тієї роботи, яку виконує вода, потрапляючи в організм.Де міститься вода?
Воду ми отримуємо з продуктами (овочі, фрукти, перші страви, каші, хліб) та напоями. Найбільше води містять: листовий салат, кавун, грейпфрут, капуста, морква, яблука, натуральний йогурт — від 96% до 86%, найменше — сухофрукти, макарони та горіхи — від 15% до 4%.Від чого залежить потреба у воді?
На цю тему є багато суперечок та міфів. Одні переконують, що пити треба мало, аби не було проблем із нирками і зайвою вагою, тоді як інші наполягають: що більше — то краще.Потреба у воді є індивідуальною і залежить від рівня фізичної активності, клімату і схильності до потіння, віку, стану здоров’я. Наш організм щодня втрачає два з половиною літри води, а значить, приблизно стільки ж води ми повинні спожити.
У середньому людина має випивати 30 мл води на 1 кг ідеальної маси тіла (спрощена формула розрахунку ідеальної ваги вираховується так: зріст (у см) мінус 100)
Інший, оригінальний "раціон" води досліджений і запропонований Олександром Мордочаєвим - засновником та керівником
компанії ► Вода-SOS
За його методикою п’ють чисту воду із лужним РН у межах 7,8-9,0 при загальній мінералізації до 45 ppm (міліграм на літр) натщесерце зранку, бажано до 7:00 доки фізіологічно не починається всмоктування у кишківнику від 1 до 1,5 літрів води. Відтак приблизно за пів години до прийому основної частини їжі на день, випити води у приблизному співвідношенні 150 гр. на 100 гр. їжі, краще твердої, яку слід добре без поспіху пережовувати. Надалі приблизно літр води по кілька ковтків через 20-25 хв. протягом дня та до наступного прийому їжі.
Вода і «чарівні ензими» — наші найкращі друзі
Вода бере участь у всіх процесах в людському організмі. Можна сказати, що основна її функція — регуляція кровообігу й обміну речовин. Вона виводить токсини і відходи життєдіяльності, активує ензими і кишкову мікрофлору.
Ті, хто п’ють мало води, хворіють частіше
Привчитися пити багато чистої доброї води — чудовий спосіб стати здоровішими. Вода зволожує поверхню бронхів і слизову оболонку шлунку, і кишківника (області, які найбільше атакуються бактеріями і вірусами), активізуючи їх захисні властивості.
Коли організму не вистачає води, слизові зневоднюються і висихають. Тоді мокротиння і слиз прилипають до стінок дихальних шляхів, перетворюючись в сприятливе середовище для бактерій і вірусів.
Вода входить до складу не тільки крові, але й ЛІМФИ.
Якщо кровоносні судини порівняти з річками, то лімфатичні судини можна назвати каналізаційними трубами організму. Вони виконують важливу функцію очищення, фільтрації та виведення з організму білків і відходів травлення — разом з водою.
У лімфатичних судинах є гамма-глобуліни (захисні антитіла) і ензим лізоцим, який володіє антибактеріальними властивостями.
Нормальне функціонування імунної системи без чистої доброї води просто неможливе.
Вода необхідна організму.
У пустелі нічого не росте саме тому, що там немає води — кожній рослині потрібні і сонячне світло, і земля, і вода. Поживні речовини найродючішої землі можуть бути засвоєні рослинами тільки разом із водою.
Якщо вашому організму не вистачає води, ви погано себе відчуваєте — адже токсини і відходи життєдіяльності не виводяться і накопичуються всередині клітин. В гіршому випадку токсини можуть пошкодити клітинні гени і перетворити деякі клітини в осередки розвитку злоякісної пухлини.
Вода задіяна в безлічі процесів — починаючи з регулювання роботи шлунково-кишкового тракту і, закінчуючи нормалізацією кровообігу і лімфотоку.
Живлення шістдесяти трильйонів клітин людського тіла і видалення відходів їх життєдіяльності — теж функція води. Якщо цим шістдесяти трильйонам клітин не вистачає води, «чарівні ензими» не справляються зі своєю роботою.
Щоб жити без хворіб, організму потрібні не тільки вітаміни, мінеральні речовини і ферменти, але й ВОДА — «транспортний засіб», що доставляє всі ці багатства за призначенням.
Протягом дня організм людини виділяє приблизно 2,5 літра рідини (включаючи піт). Щоб заповнити ці втрати, людина повинна випивати в день не менше 1,5 літрів чистої води (крім води, що міститься в продуктах харчування).
На мою пропозицію пити більше води люди нерідко відповідають: «Воду я п’ю рідко, зате люблю чай і каву».
Але дуже важливо отримувати рідину саме у вигляді ЧИСТОЇ ВОДИ. Річ в тому, що в таких напоях, як чай, кава, кока-кола, пиво і так далі, містяться речовини (цукор, харчові добавки, кофеїн, алкоголь), які ВИТЯГАЮТЬ ВОДУ з крові і клітин. Вони ЗГУЩУЮТЬ кров і ЗНЕВОДНЮЮТЬ організм.
Шкіра малюка свіжа і юна саме тому, що клітини його тіла насичені водою.
Що відбувається в організмі при дефіциті води?
Якщо організм не отримує достатньої кількості води, то нирки працюють не на повну потужність і частину їхніх видільних функцій бере на себе печінка. Унаслідок цього погіршується метаболізм, жири не до кінця розщеплюються, токсини не повністю виводяться, а накопичуються в організмі. І як підсумок — головний біль, стомлюваність, зайва вага, проблеми з волоссям і шкірою. Нестача води в організмі може призвести і до збою у роботі центральної нервової системи: депресій, безсоння.
Чим більше води, тим кращий обмін речовин і кровообіг.
У якій кількості, як часто і яку воду нам потрібно пити?
Кажуть, корисно пити багато чистої води хорошої якості, але при цьому необхідно пити її ПРАВИЛЬНО. Це не менш важливо, ніж правильно їсти.Мене добре зрозуміють садівники. З-за надмірного поливу коріння гниють, рослина чахне і вмирає. Потрібно знати, КОЛИ необхідно поливати квіти і СКІЛЬКИ пити води.
Той же принцип стосується і людей.
Людське тіло здебільшого складається з води. В організмі немовлят і маленьких дітей приблизно 80 % води, в організмі дорослих 60-70 %, в організмі людей похилого віку — лише 50-60 %.
Дуже важливо пити свіжу і чисту воду.
Вода потрапляє в органи травлення, всмоктується стінками шлунку і кишківника, а потім разом з кров’ю проникає всередину клітин.
Велика кількість води хорошої якості знижує рівень холестерину і тригліцеридів в організмі.
Тому дорослим потрібно випивати не менше півтора-двох літрів води в день, а літнім людям — не менше літра.
Воду краще пити вранці, відразу після пробудження, а також за 1 годину до кожного прийому їжі — це найкращий спосіб задовольнити потребу організму в рідині.
Як пити воду?
Якщо пити воду ДО ЇЖІ — знижується апетит, оскільки шлунок наповнюється рідиною.Але якщо пити воду ПІД ЧАС ЇЖІ — ускладняються процес засвоєння їжі, так як харчові ензими в шлунку виявляються розведеними водою.
Тим, хто не може не пити під час їжі, необхідно обмежитися однією чашкою води (до 200 мл).
Деякі лікарі радять пити воду ПЕРЕД СНОМ І ВНОЧІ, навіть, якщо пити не хочеться: це, мовляв, перешкоджає згущенню крові. Але я не прихильник такого підходу.
Якщо ви не хочете, щоб рідина піднімалася вгору по вашому стравоходу, не пийте перед сном. Потрапляючи в шлунок, вода змішується з шлунковим соком. Коли людина приймає горизонтальне положення, ця суміш піднімається по стравоходу, проникає в трахею і вдихається разом із повітрям. Так виникає ризик отримати запалення легенів.
Визначити, чи вистачає нашому організму води, можна за кольором сечі. Вона повинна мати світло-солом'янй колір, аж до прозорого.
Ваш організм буде достатньо насичений водою, якщо ви дотримуватиметесь такого питного режиму.
◙ Одразу після сну випивайте склянку ледь теплої води — це допоможе відновити водний баланс і сприятиме нормальній роботі органів травлення.
◙ За півгодини до вживання їжі також випийте склянку для забезпечення якісного травлення.
◙ Протягом дня пийте воду невеликими ковтками приблизно кожні 15-20 хвилин.
◙ При заняттях спортом: випийте склянку води до занять та після, а також під час - невеликими ковтками.
◙ Температура води має бути кімнатною, уникайте гарячої та крижаної.
◙ Вода повинна бути якісно відфільтрованою із низькою мінералізацією.
Коли організм вимагає більше води?
◙ У холод або спеку організм витрачає більше рідини для підтримання нормальної температури тіла.
◙ При інтенсивних фізичних навантаженнях збільшується виділення води з потом та диханням.
◙ При зниженні надмірної ваги вода потрібна для активізації розщеплення жиру.
◙ Перебування у приміщеннях із кондиціонером, що висушує повітря, передбачає більше споживання води.
◙ Вагітність та годування грудьми у декілька разів збільшує потребу у воді.
◙ Підвищена температура тіла, інфекції, блювання та проноси зневоднюють організм, а тому вода потрібна для поповнення вологи, виведення токсинів, розрідження слизу та вимивання продуктів розпаду мікробів зі слизових оболонок.
◙ Медикаментозне лікування також потребує додаткового споживання води для швидшого виведення ліків із організму.
◙ Вживання клітковини, яка поглинає воду, передбачає споживання більшої кількості води для очищувального ефекту та запобігання закрепів.
◙ Спрага, сухість у роті, головні болі, запори, зменшення м’язової сили, суха шкіра та нездорове волосся можуть бути наслідком недостатнього споживання води.
У людей зі слабким шлунком надлишок рідини може викликати діарею.
Як привчити себе пити воду?
Для цього з вечора ставте біля свого ліжка пляшку з водою, а зранку — наробочому столі й інших видних місцях.
Ідеальний спосіб підготовки води - зробити самому або замовити у нас термостат "Тиса", який триматиме воду у належному температурному стані цілодобово.
Пам’ятайте, що найкраще джерело води — це сама вода. Не соки, не лимонад, не холодний чай із супермаркету, а вода!
Можете урізноманітнити свій «водний» раціон, вкинувши ароматні стиглі розім’яті ягоди, шматочки фруктів, листочки м’яти або декілька квіточок бузини.
Чому фільтрована вода є найбільш корисною для людини та довкілля?
Основна маса води у мережі водопостачання надходить до неї з річок, які у сучасному світі аж ніяк не можна назвати чистими (стічні води, хімікати, ліки тощо).
Пити воду з-під крану не рекомендується через вміст у ній хлору, присутність мікроорганізмів та продуктів їхньої життєдіяльності. Кип'ячена вода також не годиться, оскільки містить солі важких металів, а необхідні нам солі магнію і кальцію залишаються на стінці чайника.
Джерельна вода теж не є безпечною, тому що невідомо, через які шари ґрунту вона проходить.
Бутильована вода також має свої недоліки. Деякі пляшки виготовлені з застосуванням хімічної речовини під назвою бісфенол А, який підвищує ризик запалень та раку.
Крім того, пластикова тара забруднює навколишнє середовище.
Пити воду з-під крану не рекомендується через вміст у ній хлору, присутність мікроорганізмів та продуктів їхньої життєдіяльності. Кип'ячена вода також не годиться, оскільки містить солі важких металів, а необхідні нам солі магнію і кальцію залишаються на стінці чайника.
Джерельна вода теж не є безпечною, тому що невідомо, через які шари ґрунту вона проходить.
Бутильована вода також має свої недоліки. Деякі пляшки виготовлені з застосуванням хімічної речовини під назвою бісфенол А, який підвищує ризик запалень та раку.
Крім того, пластикова тара забруднює навколишнє середовище.
Тому для очищення води і надання їй корисних властивостей, ви можете використовувати Систему очищення води eSpring™, яка є результатом понад 30 років досліджень, запатентованої технології і продається майже у 40 країнах світу.
Система eSpring™ очищує воду від органічних залишків, мікробів, вірусів, цист, слідів свинцю, ртуті, радону, азбесту, розчинників, етинілестрадіолу і атенололу (всього близько 160 потенційних забруднювачів, 145 з яких можуть впливати на здоров’я людини).
Важливим є те, що корисні мінерали, такі, як кальцій, магній та фтор в очищеній воді залишаються.
Використовуючи фільтр eSpring™, ви одразу помітите покращення смаку, запаху та чистоти своєї води.
Важливим є те, що корисні мінерали, такі, як кальцій, магній та фтор в очищеній воді залишаються.
Використовуючи фільтр eSpring™, ви одразу помітите покращення смаку, запаху та чистоти своєї води.
ВИМІРЮВАННЯ ЯКОСТІ ВОДИ
Вода, яку ми п'ємо, не завжди відповідає тим вимогам, які їй пред'являють. І якщо для технічної води вимоги мінімальні, то для питної - особливі. Адже ми зрозуміли, що якість питної води - ціна життя для кожного з нас. І нікому не є байдуже, що у воді знаходиться. Ось тут і виникає питання: "Що купити і де купити недорогий і точний прилад для вимірювання якості води?"
Таким приладом є TDS (ТДС) метр (tds meter), який визначає ступінь очищення води. Особливо він ефективний при вимірюванні вмісту солей у зразках води різних систем очищення.
TDS метром можна перевірити воду перед вживанням в їжу.
Принцип дії приладу заснований на проходженні електричного струму між електродами, поміщеними у випробуваний зразок води. Проходженню струму перешкоджають іони солей, кислот і основ, розчинених у воді. Отже, чим їх більше у воді, тим менший струм буде фіксуватися приладом. Спостерігається пряма залежність електропровідності розчину від кількості розчинених у воді частинок (parts per million, ppm).
Таким приладом є TDS (ТДС) метр (tds meter), який визначає ступінь очищення води. Особливо він ефективний при вимірюванні вмісту солей у зразках води різних систем очищення.
TDS метром можна перевірити воду перед вживанням в їжу.
Принцип дії приладу заснований на проходженні електричного струму між електродами, поміщеними у випробуваний зразок води. Проходженню струму перешкоджають іони солей, кислот і основ, розчинених у воді. Отже, чим їх більше у воді, тим менший струм буде фіксуватися приладом. Спостерігається пряма залежність електропровідності розчину від кількості розчинених у воді частинок (parts per million, ppm).
TDS (ТДС) метр досить простий у використанні. Включаємо ТДС метр натисканням на кнопку. Опустили прилад у воду, яку перевіряємо і через пару секунд бачимо результат в ppm (1 ppm = 1 мг / л).
◙ Якщо показник менше 50 ppm - вода практично ідеальна. Така вода виходить після очищення системою зворотного осмосу. Іноді бувають джерела із подібними показниками, але це дуже рідко.
◙ Показник у діапазоні 50-170 ppm - вода хороша, її можна вживати в їжу.
◙ Від 170 до 300 ppm - вода задовільної якості.
◙ Більше 300 ppm - погана якість води.
◙ Воду, показник якої перевищує 500 ppm, категорично заборонено вживати в їжу!
Пристрій РН метр призначений для вимірювання рівня РН - концентрації вільних іонів у воді (ступінь лужності або кислотності води).
Купувати краще набір ТДС метр (tds meter) і РН метр з автоматичним компенсатором температури
Купувати краще набір ТДС метр (tds meter) і РН метр з автоматичним компенсатором температури
Технічні характеристики: ТДС метр (tds meter)
◙ Діапазон вимірювань жорсткості води: 0 ~ 9990 ppm (мг / л)
◙ Ціна розподілу: 1 ppm, 1 ° C
◙ Точність: +/- 2%
◙ Вбудований датчик для автоматичної компенсації температури: від 0 до 50 ° C
◙ Калібрування: заводська розчином NaCl 342 ppm
◙ Функція автоматичного вимкнення через 10 хвилин
Дотримуйтесь простих правил вживання води, забезпечте своїх рідних якісною водою та будьте здорові!
Злишайтеся з нами. ми працюємо для Вас!
Злишайтеся з нами. ми працюємо для Вас!
В догонку про зберігання та транспортування води у пластикових пляшках.
Немає коментарів:
Дописати коментар