Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Такий зручний і такий небезпечний пластиковий посуд


Досі ніхто не може сказати достеменно, скільки років розкладається пластик - сотню чи кілька сотень. Для виготовлення однієї літрової пляшки використовують 250 мл нафти і 3 л води. Ці дані отримали, враховуючи весь цикл виробництва, – від видобутку нафти до отримання готового продукту.  Подальша ж доля пляшки залежить від кожного споживача.

Вчені з цього закладу проаналізували склад пластикових пляшок різних виробників, і виявили, що приблизно третина з них містить токсичні та канцерогенні хімікати, що забруднюють навколишнє середовище та негативно впливають на організм людини.
Вірте чи ні, але вміст канцерогенів у пластику, над яким проводили досліди, значно перевищував допустиму норму, встановлену стандартами харчової промисловості.

Зазвичай відсортовувати пластик починають саме з пластикових пляшок, які виготовляються з поліетилентерефталату (ПЕТ-пляшки). Вони є найбільш поширеними в Україні. Під дією високої температури та сонячного проміння цей пластик починає випаровуватися. Він розчиняється у продукті, насичуючи його шкідливими речовинами. Науковцями доведено, що канцерогени, які містяться в цьому матеріалі, можуть проникати у продукти харчування, воду.

Слід також пам’ятати, що пластикову пляшку заборонено наповнювати двічі, адже як це не скляна тара - це одноразовий посуд. Пластик може змінювати форму і ламатися - це призводить до розмноження шкідливих мікроорганізмів у рідині, яка використовується для питних потреб.

На жаль, багато людей не звикли викидати пластикові пляшки у спеціальні сміттєві контейнери. Натомість вони залишають їх вдома та повторно використовують для зберігання напоїв домашнього приготування, чим наражають себе та інших членів родини на небезпеку. Повністю відмовитися від пластикових пляшок та інших видів пластику сьогодні дуже складно. Але при цьому необхідно якомога менше використовувати одноразові полімерні матеріали. Тож чи варто ризикувати власним здоров’ям, використовуючи повторно пластикові вироби або сподіваючись на їх зручність у використанні? В ідеалі пластикову пляшку треба відправляти в сміттєвий контейнер на переробку відразу після того, як вона була використана. Адже правильна переробка – вірний шлях до збереження здоров’я і довкілля.

Пластикові пляшки можуть виділяти небезпечні хімікати 

Пластикові пляшки є зовсім не такими безпечними, якими можуть видатися на перший погляд. Власне, вони можуть навіть виділяти небезпечні хімічні речовини при вступі в реакцію з іншими сполуками. Саме тому завжди потрібно приділяти особливу увагу вказівним позначкам, які є на дні кожної пляшки.
Одним з таких символів є трикутник, всередині якого зображена певна цифра. Це число на дні пляшки використовується для позначення типу пластику, з якої її було виготовлено.
Пляшки з цифрою “1” можна використовувати лише один раз. Повторне використання є небезпечним. Матеріал, з якого виготовляють такі пляшки – це поліетилентерефталат (ПЕТ).
Якщо помістити таку пляшку у дуже спекотне приміщення або покласти її на сонце, пластик почне виділяти токсичні сполуки у вміст пляшки.
Намагайтеся уникати пляшок з цифрами “3” та “7”, адже вони виготовлені з полівінілхлориду (ПВХ) та поліхлориду. Пластикові вироби з ПВХ є надзвичайно шкідливими для здоров’я. Вони мають здатність виділяти токсичні речовини у воду або їжу, яка у них зберігається.
Регулярне використання такого посуду суттєво збільшує ризик розвитку серйозних захворювань.

Пластикові пляшки, які умовно можна використовувати повторно без шкоди для здоров’я, позначають цифрами “2” та “4”. Сировина для їх виготовлення – це поліетилен. Також відносно безпечними для людей є пластиковий посуд з маркуванням “5”, адже його виготовляють з поліпропілену – відносно міцної та зносостійкої речовини.
Пляшки з поліетилену та поліпропілену можна використовувати повторно для зберігання води. Головне – це регулярно мити та дезінфікувати такий посуд,  а також не наливати у нього гарячу воду та кип’яток.

Остерігайтеся бактерій

Однією з основних причин не використовувати пластикові пляшки повторно є їхня вразливість до різноманітних бактерій.
Оскільки такий посуд дуже важко вичистити, рівень бактерій у ньому часто перевищує гранично допустиму норму для організму людини.
Ми самі стимулюємо стрімкий ріст та розмноження бактерій у пластиковому посуді, адже часто беремося за пляшку брудними руками та наливаємо всередину теплу воду, яка є сприятливим середовищем для розвитку бактерій. Пластикові пляшки потрібно дезинфікувати. Хтось із вас це робить?

Зберігайте пластикові пляшки правильно

Не зберігайте пластикові пляшки у місцях з високою температурою повітря.
За таких умов пластик почне виділяти шкідливі речовини у воду та їжу, яка у ньому знаходиться, перетворюючи продукти на отруту для організму.
Не можна зберігати пластиковий посуд і у гаражі, адже пестициди, вихлопні гази та випари інших хімікатів можуть погіршити запах та смак води.

Пластик може виділяти стибій

Стибій – це токсичний матеріал, який часто використовують при виготовленні пластикових пляшок. Саме тому з пластиковим посудом потрібно бути обережним, адже що довше ви зберігаєте та повторно використовуєте таку тару, то більше стибію може потрапити у ваш організм.
Надлишок стибію в організмі може викликати нудоту, блювоту та діарею. З метою профілактики цих неприємних симптомів ми наполегливо рекомендуємо вживати воду одразу після придбання і не зберігати пластикові пляшки впродовж тривалого часу.

В догонку:   найкраща стаття про воду, її важливість для існування людини та правильне її споживання.
Але перед тим додивіться це відео до кінця навіть якщо вам би цього не хотілося ...

Немає коментарів:

Дописати коментар