--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Рекомендації ВООЗ для населення в зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19) Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Рекомендації ВООЗ для населення в зв'язку із поширенням коронавірусної інфекції (COVID-19)

УВАГА!!!  ВОЛОНТЕРСЬКА МЕДИЧНА БЕЗКОШТОВНА ОНЛАЙН ПЛАТФОРМА  надає безкоштовну консультацію з приводу COVID-19
► Список лікарів-волонтерів готових віповісти 
через Viber, WhatsАpp, Skype

Які симптоми вказують на те, що у людини може розвиватися коронавірус? 

Слід мати на увазі, що ця інфекція розвивається поступово і більшість випадків захворювання проходить у легкій формі. Однак ця хвороба небезпечна ускладненнями, які можуть призвести до летального результату.

Першими ознаками коронавіруса є:

нежить
кашель
кон'юнктивіт
головна біль
загальна слабкість
температура 37,5-37,6

Після таких ознак може розвинутися друга хвиля симптомів.

Людям, стає важко дихати, з'являється біль у голові та грудях. Тому і назва - коронавірус новий пневмонічний вірус, який викликає пневмонію. Можуть бути носові кровотечі чи  із ясен. Сухий  кашель, не значне підвищення температури.


◄ збільшити таблицю

Чим старший пацієнт, тим хвороба протікає важче. Це ж стосується діабетиків та людей із послабленим імунітетом. На сьогодні, на жаль, для них  хвороба завершується летально.

"Якщо люди займаються спортом, нормально харчуються і сплять, впевнені в роботі імунної системи, захворювання, навіть якщо ви захворіли, воно буде протікати у вигляді легких форм".
Однак в групу ризику потрапляють ті пацієнти, у яких раніше були діагностовані різні хронічні захворювання.

Якщо людина має цукровий діабет, якісь хронічні захворювання, це теж ускладнює перебіг і саме у цій категорії хворих виникають ускладнення пневмонії, перехід в дихальну недостатність. Їм необхідна киснева терапія і в рідкісних випадках, це близько 5%, штучна вентиляція легенів

Основні запобіжні заходи для захисту від нової коронавірусної інфекції

Слідкуйте за новітньою інформацією про спалах COVID-19, яку можна знайти на веб-сайті ВООЗ, а також отримати від органів громадської охорони здоров'я вашої країни і населеного пункту. Найбільше число випадків COVID-19 як і раніше виявлено в Китаї, тоді як в інших країнах відзначаються спалахи локального характеру. У більшості випадків захворювання характеризується легким перебігом і закінчується одужанням, хоча зустрічаються ускладнення. Захистити своє здоров'я і здоров'я оточуючих можна, дотримуючись таких правил:

Регулярно мийте руки

Регулярно обробляйте руки спиртовмісними засобами або мийте їх з милом.
Навіщо це потрібно?   Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісних засобом або миття їх з милом вб'є його.

Дотримуйтесь дистанцію в громадських місцях

Тримайтеся від людей на відстані як мінімум 1 метра, особливо якщо у них кашель, нежить і підвищена температура.
Навіщо це потрібно?  Кашляючи або чхаючи, людина, яка хворіє респіраторною інфекцією, такий як 2019 nCoV, поширює навколо себе дрібні краплі, що містять вірус. Якщо ви перебуваєте занадто близько до такої людини, то можете заразитися вірусом при вдиханні повітря.

По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот

Навіщо це потрібно? Руки  торкаються багатьох поверхонь, на яких може бути присутнім вірус. Торкаючись несуть інфекцію руками до очей, носа або рота, можуть перенести вірус з шкіри рук в організм.

Дотримуйтесь правил респіраторної гігієни

При кашлі та чханні прикривайте рот і ніс серветкою або згином ліктя; відразу викидайте серветку в контейнер для сміття з кришкою і обробляйте руки спиртовмісним антисептиком або мийте їх водою з милом.
Навіщо це потрібно? Прикривання рота і носа при кашлі та чханні дозволяє запобігти поширенню вірусів та інших хвороботворних мікроорганізмів. Якщо при кашлі або чханні прикривати ніс і рот рукою, мікроби можуть потрапити на ваші руки, а потім на предмети або людей, до яких ви торкаєтеся.

При підвищенні температури, появу кашлю і утрудненню дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою

Якщо ви відвідували райони Китаю, де реєструється 2019 nCoV, або тісно спілкувалися з кимось, у кого після поїздки з Китаю спостерігаються симптоми респіраторного захворювання, повідомте про це медпрацівнику.
Навіщо це потрібно? Підвищення температури, кашель і утруднення дихання вимагають негайного звернення за медичною допомогою, оскільки можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Симптоми ураження органів дихання в поєднанні з підвищенням температури можуть мати найрізноманітніші причини, серед яких в залежності від скоєних пацієнтом поїздок і його контактів може бути 2019 nCoV.

Слідкуйте за новітньою інформацією і виконуйте рекомендації медичних фахівців

Слідкуйте за новітньою інформацією про COVID-19. Виконуйте рекомендації фахівців, центральних і місцевих органів охорони здоров'я, а також організації, в якій ви працюєте, щодо захисту себе і оточуючих від COVID-19.
Навіщо це потрібно? У центральних і місцевих органів охорони здоров'я є найактуальніша інформація про динаміку захворюваності COVID-19 в вашому районі. Вони можуть видати найбільш підходящі рекомендації щодо заходів індивідуальної захисту для жителів вашого району. 

Заходи індивідуального захисту для тих, хто недавно (в останні 14 днів) відвідував райони поширення COVID-19

Дотримуючись вказівок, поданих вище.

Якщо ви відчули себе погано, залишайтеся вдома до одужання, навіть якщо у вас легкі симптоми захворювання, наприклад, головний біль або невеликий нежить.
Навіщо це потрібно? Утримуючись від контакту з оточуючими і не відвідуючи лікувальні установи, ви допомагаєте цим установам працювати ефективніше і захищаєте себе і оточуючих від можливого зараження COVID-19 або іншими вірусними інфекціями
Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, не відкладайте звернення за медичною допомогою, так як ці симптоми можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Спочатку зателефонуйте до медичного закладу і повідомте про всі останні поїздки або контакти з подорожуючими людьми.
Навіщо це потрібно? Звернення за медичною допомогою по телефону дозволить фахівцям оперативно направити вас до підходящої лікувальної установи. Крім того, це допоможе уникнути можливого поширення COVID-19 та інших вірусних інфекцій.

Запитання та відповіді:

Що таке коронавірус?

Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів з доведеними хвороботворними властивостями по відношенню до людини або тварин. Відомо, що ряд коронавірусів здатний викликати у людини респіраторні інфекції в діапазоні від звичайної застуди до більш серйозних станів, таких як близькосхідний респіраторний синдром (БВРС) і важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС). Останній з недавно відкритих коронавірусів викликає захворювання COVID-19.

Що таке COVID-19?

COVID-19 - інфекційне захворювання, викликане останнім з недавно відкритих коронавірусів. До спалаху інфекції в Ухані, Китай, в грудні 2019 року про новий вірус і захворюванні нічого не було відомо.

Які симптоми COVID-19?

До найбільш поширених симптомів COVID-19 відносяться підвищення температури тіла, втомлюваність і сухий кашель. У низки пацієнтів можуть відзначатися різні болі, закладеність носа, нежить, фарингіт або діарея. Як правило, ці симптоми розвиваються поступово і носять слабо виражений характер. У деяких інфікованих осіб не виникає будь-яких симптомів або поганого самопочуття. У більшості людей (близько 80%) хвороба закінчується одужанням, при цьому специфічних лікувальних заходів не потрібно. Приблизно в одному з шести випадків COVID-19 виникає важка симптоматика з розвитком дихальної недостатності. У літніх людей, а також осіб з наявними соматичними захворюваннями, наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця або діабет, ймовірність тяжкого перебігу захворювання вище.

Як поширюється вірус?

Заразитися 2019 nCoV можна від інших людей, якщо вони інфіковані вірусом. Захворювання може передаватися від людини до людини через дрібні краплі, які виділяються з носа або рота хворого COVID-19 при кашлі або чханні. Ці краплі потрапляють на навколишні людини предмети і поверхні. Інші люди можуть заразитися в результаті дотику спочатку до таких предметів або поверхонь, а потім - до очей, носа або рота. Крім того, зараження може відбутися при вдиханні дрібних крапель, які виділяються при кашлі або чханні людини з COVID-19. З цієї причини важливо триматися від хворої людини на відстані більше 1 метра.
ВООЗ відстежує хід досліджень з питання про шляхи передачі COVID-19 і буде публікувати інформацію в міру її поновлення.

Чи передається вірус, що викликає COVID-19, через повітря?
Згідно актуальним науковим даними більш вагомим фактором передачі, ніж повітря, є саме дрібні краплі, що виділяються з дихальних шляхів. Див. Відповідь на попереднє запитання «Як поширюється вірус?»

Чи можна заразитися COVID-19 від людини, у якого не спостерігається ніяких симптомів?
Вірус в основному поширюється через краплі, що виділяються з дихальних шляхів людини при кашлі або чханні. Ризик зараження від людини, що не має ніяких симптомів, вкрай низький. З іншого боку, у багатьох людей симптоми COVID-19 бувають виражені дуже слабо. Це особливо характерно для ранніх стадій захворювання. Таким чином, ризик передачі COVID-19 від людини, яка не відчуває себе хворим і має тільки слабкий кашель, існує. ВООЗ відстежує хід поточних досліджень з питання про часовий інтервал часу, протягом якого хвора людина залишається заразним, і буде публікувати інформацію в міру її поновлення.

Чи можу я заразитися COVID-19 через фекалії хворої людини?
Мабуть, ризик зараження 2019 nCoV через фекалії інфікованої людини малий. Згідно з даними попередніх досліджень вірус в ряді випадків може бути виявлений у фекаліях, проте подібний механізм передачі не грає провідну роль в нинішній спалах захворювання. ВООЗ вивчає результати триваючих досліджень щодо передачі COVID-19 і буде публікувати інформацію в міру її поновлення. Подібний ризик не можна повністю відкинути, і це ще раз підтверджує важливість регулярного миття рук після користування туалетом і перед прийомом їжі.

Як я можу захистити себе і запобігти поширенню захворювання?

Заходи індивідуального захисту для всіх
Слідкуйте за актуальною інформацією про спалах, яку можна знайти на веб-сайті ВООЗ, а також отримати від національних і локальних представників служб громадської охорони здоров'я. У багатьох країнах світу зареєстровані випадки зараження COVID-19, а в деяких - спалахи захворювання. Владі Китаю, а також ряду інших країн, в яких були зафіксовані спалахи, вдалося сповільнити поширення захворювання або повністю його зупинити. Проте ситуація як і раніше непередбачувана, в зв'язку з чим слід залишатися в курсі останніх подій.


Дотримуючись простих запобіжних заходів, ви можете знизити ризик зараження або розповсюдження COVID-19:

Регулярно обробляйте руки спиртовмісним засобом або мийте їх з милом.
Навіщо це потрібно?  Якщо на поверхні рук присутній вірус, то обробка рук спиртовмісним засобом або миття їх з милом вб'є його.

Тримайтеся на відстані не менше одного метра від кашляють або чхають людей.
Навіщо це потрібно? При кашлі або чханні з носа або рота виділяються дрібні містять вірус краплі, які людина поширює навколо себе. Перебуваючи занадто близько до такої людини, ви ризикуєте вдихнути ці краплі і заразитися від нього, в тому числі коронавирусною інфекцією, якщо людина хвора COVID-19.

По можливості, не чіпайте руками очі, ніс і рот.
Навіщо це потрібно? Руки стосуються багатьох поверхонь, і на них може потрапити вірус. Опинившись на руках, вірусні частинки можуть потрапляти в очі, ніс або рот. З цих частин тіла вірус може впроваджуватися в організм і викликати захворювання.

Як вам, так і оточуючим слід строго дотримуватися правил респіраторної гігієни.
Для цього необхідно прикривати рот або ніс згином ліктя або серветкою при кашлі або чханні. Використану серветку потрібно відразу ж викинути.
Навіщо це потрібно? Вірус передається через дрібні краплі. Строго дотримуючись правил респіраторної гігієни, ви можете захистити оточуючих від таких вірусних захворювань, як ГРВІ, грип та COVID-19.

Якщо ви погано себе почуваєте, залишайтеся вдома. При підвищенні температури, появу кашлю і скруті дихання якомога швидше звертайтеся за медичною допомогою. Слідкуйте за вказівками місцевих органів охорони здоров'я.
Навіщо це потрібно? У центральних і місцевих органів охорони здоров'я є найактуальніша інформація про ситуацію в районі вашого проживання. Своєчасне звернення за медичною допомогою дозволить медичним фахівцям оперативно направити вас в підходяще лікувальної установи. Крім того, ви тим самим забезпечите себе і допоможете запобігти поширенню вірусних та інших інфекцій.

Слідкуйте за оновленням списку зон високого ризику по COVID-19 (міста або райони, в яких зазначено широке поширення COVID-19). По можливості утримайтеся від поїздок, особливо якщо ви є літньою людиною або страждаєте діабетом, захворюваннями серця та легень.
Навіщо це потрібно?  У цих районах ви піддасте себе підвищеному ризику зараження COVID-19.

Заходи індивідуального захисту для тих, хто недавно (за останні 14 днів) відвідував регіони поширення COVID-19

Дотримуючись вказівок, поданих вище ( «Заходи індивідуального захисту для всіх»)
Якщо ви відчули нездужання, залишайтеся вдома до одужання, навіть якщо у вас слабо виражені симптоми захворювання, наприклад головний біль, субфебрильна температура (37,3 ° C або вище) або невеликий нежить. Якщо ви просите когось приносити вам продукти і ходити за вас в магазин, користуйтеся маскою, щоб не заразити приходить до вас людини.
Навіщо це потрібно? Утримуючись від контакту з оточуючими і не відвідуючи лікувальні установи, ви допомагаєте цим установам працювати ефективніше і захищаєте себе і оточуючих від можливого зараження COVID-19 або іншими вірусними інфекціями.

Якщо у вас підвищена температура тіла, кашель і утруднене дихання, не відкладайте звернення за медичною допомогою, так як ці симптоми можуть бути викликані респіраторною інфекцією або іншим серйозним захворюванням. Негайно звертайтеся до медичного закладу і повідомте медичного фахівця про всі останні поїздках або контактах з подорожуючими людьми.
Навіщо це потрібно? Своєчасне звернення за медичною допомогою дозволить медичним фахівцям оперативно направити вас в підходяще лікувальної установи. Крім того, це допоможе профілактиці ймовірного поширення COVID-19 та інших вірусних інфекцій.

Наскільки мені варто побоюватися зараження COVID-19?
Рівень ризику визначається місцем вашого перебування, а точніше наявністю або відсутністю спалаху захворювання в цьому районі.
Для більшості людей в більшості регіонів ризик зараження COVID-19 як і раніше малий. Проте в деяких частинах світу (містах або районах) захворювання продовжує поширюватися. Ризик зараження вище для тих, хто проживає в таких районах або відвідує їх. Уряди країн і органи управління охороною здоров'я приймають енергійні заходи реагування на кожен новий випадок зараження COVID-19. При наявності введених на місцевому рівні обмежень на поїздки, пересування або масові заходи дотримуйтесь цей режим. Підтримуючи заходи з контролю за поширенням захворювання, ви можете скоротити ризик зараження або розповсюдження COVID-19.

Як свідчить приклад Китаю і ряду інших країн, в наших силах обмежити поширення спалахів захворювання і зупинити передачу інфекції. На жаль, спалахи можуть швидко виникати в нових осередках. Важливо залишатися в курсі обстановки в вашому регіоні або регіоні, який ви плануєте відвідати. ВООЗ щодня публікує оновлені зведення про поточну епідеміологічну обстановку по COVID-19 в усьому світі. Ці відомості доступні за адресою  https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/situation-reports (англійською мовою).

Чи є COVID-19 предметом для занепокоєння?
Як правило, коронавірусна інфекція COVID-19 протікає в легкій формі, особливо у дітей та осіб молодого віку. Проте існує важка форма інфекції: приблизно в одному з п'яти випадків хворим необхідна госпіталізація. Тому занепокоєння людей за себе і близьких у зв'язку зі спалахом COVID-19 виправдане.
Ми можемо направити наші зусилля в конструктивне русло і вжити заходів щодо захисту власного здоров'я, здоров'я наших близьких і людей в нашій громаді. Найголовнішою і першочерговим заходом є регулярне та ретельне миття рук, а також дотримання правил респіраторної гігієни. По-друге, необхідно стежити за розвитком подій і дотримуватися рекомендацій місцевих органів управління охороною здоров'я, в тому числі дотримуватися введені ними обмеження на поїздки, пересування або масові заходи. Інформація про запобіжні заходи для захисту від інфекції доступна за адресою   https://www.who.int/emergencies/diseases/novel-coronavirus-2019/advice-for-public .

Кому загрожує ризик важкого перебігу хвороби?
Наші відомості про COVID-19 ще не повні, але, мабуть, важкий перебіг хвороби частіше відзначається у літніх людей, а також у людей з наявними соматичними захворюваннями (наприклад, артеріальною гіпертензією, захворюваннями серця, легенів, рак або діабет).

Чи є антибіотики ефективним засобом профілактики і лікування інфекції 2019 nCoV?
Ні. Антибіотики не діють на віруси, вони активні тільки по відношенню до бактеріальних інфекцій. Захворювання COVID-19 має вірусну природу, тому антибіотики неефективні. Не слід користуватися антибіотиками для профілактики або лікування COVID-19. Їх застосування допускається тільки за призначенням лікаря для лікування бактеріальної інфекції.

Чи є в даний час лікарські препарати або терапія, що дозволяють попереджати або лікувати COVID-19?
Ряд засобів західної медицини, а також традиційних народних або домашніх засобів може сприяти поліпшенню самопочуття і полегшення симптомів захворювання COVID-19, проте, в даний час немає фактичних даних, які б могли свідчити про те, що дія будь-якого з наявних препаратів дозволяє запобігти або лікувати дане захворювання. ВООЗ не рекомендує проводити самолікування за допомогою яких би то ні було лікарських препаратів, включаючи антибіотики, з метою профілактики або лікування інфекції COVID-19. У той же час ведуться клінічні випробування ряду засобів як західної, так і традиційної народної медицини. ВООЗ продовжить публікувати оновлені відомості по мірі появи клінічних даних.

Це той же вірус, який викликає атипову пневмонію (ВГРС)?
Ні. Вірус, що викликає COVID-19, належить до того ж сімейства вірусів, що і збудник важкого гострого респіраторного синдрому (ТОРС-ків), але це інший вірус. ТОРС-к небезпечніший, але менш заразний в порівнянні з збудником COVID-19.  З 2003 р спалахів ТОРС не з'являлися ніде в світі.

Чи слід мені носити маску, щоб захистити себе?
Вам слід носити маску тільки в тому випадку, якщо у вас є симптоми COVID-19 (особливо кашель) або якщо ви здійснюєте догляд за людиною, яка може бути хворою COVID-19. Одноразові маски не можна використовувати повторно. Якщо у вас немає симптомів захворювання або ви не здійснюєте догляд за хворою людиною, використання маски буде нераціональним. В даний час в світі відзначається дефіцит масок, тому ВООЗ закликає всіх до ощадливого використання.
ВООЗ виступає за раціональне застосування медичних масок, що дозволяє уникнути витрачання цінних ресурсів, а також неправильного використання масок (див. Рекомендації щодо застосування масок).
До числа найбільш ефективних заходів захисту власного здоров'я і здоров'я оточуючих від COVID-19 відноситься часте миття рук, прикривання носа і рота згином ліктя або серветкою при кашлі, а також підтримання дистанції не менше 1 метра з людьми, які кашляють або чхають. Більш докладні відомості представлені в розділі про основні запобіжні заходи для захисту від нової коронавірусної інфекції.

Як надягати, використовувати, знімати і утилізувати маску
Використовувати маску слід тільки медичним працівникам, особам, які здійснюють догляд, і особам з симптомами респіраторного захворювання, такими як висока температура і кашель.
Перед тим як взяти маску в руки, обробіть їх спиртовмісних засобом або вимийте з милом.
Огляньте маску, щоб переконатися у відсутності дір і пошкоджень.
На масці є металева вставка, візьміть маску вставкою вгору.
Розмістіть маску зовнішньою стороною від себе (яскраво забарвлена ​​сторона).
Одягніть маску на обличчя. Зігніть металеву вставку або фіксує затиск по формі носа.
Потягніть за нижній край маски, щоб вона закрила рот і підборіддя.
Зніміть маску після застосування; утримуйте маску за еластичні завушні петлі і не торкайтеся нею на-віч або одязі, так як використана маска може бути забруднена мікроорганізмами.
Відразу після використання викиньте маску в закривається контейнер.
Після дотику до маски або її викидання слід провести гігієнічну обробку рук: скористайтеся спиртовмісним засобом, а при очевидному забрудненні рук вимийте їх з милом.

Скільки триває інкубаційний період COVID-19?
Інкубаційний період - це період часу між зараженням і появою клінічних симптомів хвороби. Згідно з більшістю оцінок, тривалість інкубаційного періоду COVID-19 коливається в межах від 1 до 14 днів і найчастіше становить близько п'яти днів. Ці оцінки будуть уточнюватися в міру надходження нових даних.

Чи може людина заразитися COVID-19 від тварини?
Коронавіруси становлять велике сімейство вірусів і широко поширені у тварин. Зараження людей цими вірусами з подальшою передачею іншим людям відбувається час від часу. Наприклад, встановлений факт зараження людей ТОРС-ків від Росса, а БВРС-ків - від одногорбих верблюдів. Можливе джерело 2019 nCoV серед тварин поки не встановлено.
В якості запобіжного індивідуального захисту, наприклад, при відвідуванні ринків, на яких торгують живністю, слід уникати безпосереднього контакту з тваринами, а також торкання поверхонь, з якими стикаються тварини. Слід строго дотримувати правила забезпечення безпеки продуктів харчування. При роботі з сирим м'ясом, молоком, органами тварин слід проявляти обережність, щоб уникнути перехресного забруднення інших продуктів, які не пройшли термічну обробку, і, крім того, слід утримуватися від вживання сирих або напівсирих продуктів тваринного походження.

Чи можу я заразитися COVID-19 від домашньої тварини?
Ні. Дані про випадки інфекції серед домашніх тварин компаньйонів (котів, собак) або про поширення ними вірусу, що викликає COVID-19 , відсутні.

Як довго вірус виживає на поверхнях?
Тривалість виживання вірусу 2019 nCoV на поверхнях поки точно не встановлена, проте передбачається, що за цим параметром він схожий з іншими представниками сімейства коронавірусів. За даними досліджень (включаючи попередні про збудника COVID-19), вірус зберігати життєздатність на поверхнях від декількох годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від ряду умов (наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища).

Якщо ви підозрюєте, що на якійсь поверхні може бути присутнім вірус, для знищення мікроорганізмів і захисту себе і оточуючих обробіть її звичайним дезинфікуючим засобом. Не забувайте обробляти руки спиртовмісним засобом або мити їх з милом. Не торкайтеся до очей, рота або носа.

Чи безпечно отримувати посилки з району, в якому зареєстровані випадки захворювання COVID-19?
Так. Імовірність того, що інфекція може передаватися від хворої людини через замовлені товари, низька, так само як і ризик зараження вірусним збудником COVID-19 від упаковки, яка піддавалася переміщенню, перевезення і перебувала під впливом різних погодних і температурних умов.

Чого мені не слід робити?
Нижченаведені заходи НЕ ДОПОМАГАЮТЬ боротися з COVID-19 і можуть завдати шкоди:
·         куріння;
·         одночасне носіння декількох масок;
·         антибіотики (див. Чи є в даний час лікарські препарати або терапія, що дозволяють попереджати або лікувати COVID-19?).
·         Якщо у вас висока температура, кашель і утруднене дихання , то для зменшення ризику ускладнення інфекції необхідно якомога швидше звернутися за медичною допомогою і повідомити медичного фахівця про відвідані за останнім часом місцях.

Інформаційні посилання
Розділ про COVID-19: https://www.who.int
Рекомендації ВООЗ щодо поїздок: https://www.who.int/ith/en

Будьте готові до коронавірусної інфекції
(наглядні матеріали для роздруку та поширення)


Захистіть себе і оточуючих від зараження коронавірусів


Дотримуйтесь правил безпеки харчових продуктів


Захистіть себе від інфекції під час поїздки


Ви працюєте на ринку під відкритим небом?

Немає коментарів:

Дописати коментар