У нашій країні величезна кількість осіб, у яких робота пов'язана з перебуванням протягом всього дня на ногах . Причому не важливо - на ринку або в бутіку. Більшість з них жінки. Саме у них найчастіше буває набряклість ніг, болі в ногах , варикоз.
У цих випадках ввечері перед сном прийняти ванну середньої температури . За допомогою Циклогідромасажеру ТИСА із головкою душа Алексєєва протягом 15 хвилин в напрямку від стоп до стегна круговими рухами. Потім можна зробити лінійний масаж знизу вгору. При цьому Ви повинні випробувати приємні відчуття від тиску водних струменів (поколювання). Шкіра при сильному гідромасажі розігрівається, стає рожевою , поліпшується крово- і лімфообіг .
В основі лікування болю в ногах і набряклості ніг гідротерапією лежить температурний, хімічний і механічний фактори впливу. Організм як єдина цілісна система відповідає на них складною реакцією, що включає реакції самої шкіри, серцево-судинної, нервової, ендокринної, м'язової систем, теплообміну, окисно-відновних процесів і т. Д.
Під час водолікувальних процедур в кору великого мозку надходить аферентна імпульсація з рецепторів шкіри, слизових, судин і внутрішніх органів.
Гідротерапія сприяє кровопостачанню тканин і окисно-відновним процесам в них, видалення продуктів патологічного обміну і розпаду тканин, зменшення травматичного набряку і крововиливів, ліквідації застійних явищ і трофічних порушень в тканинах і органах.
Дослідження показують, що в хворобливих місцях порушений кровообіг, виражені гіпоксія, ацидоз і т. д. Місцеві дистрофічні зміни в м'язах обумовлені в кінцевому підсумку порушенням кровообігу в цих зонах.
Цілющий гідромасаж при тяжкості в ногах
Багатьом жінкам відомо стан дискомфорту, іноді з болем і судомами (ночами особливо вираженими). У людей, чия професія пов'язана з тривалим перебуванням на ногах, така тяжкість - часта і характерна скарга. Спека сприяє посиленню дискомфорту. Поява тяжкості в ногах говорить про недостатність венозного кровообігу - поганому тонусі венозних стінок, недостатню роботу венозних клапанів, розтягуванні дистальних вен. Душ при тяжкості в ногах корисний щодня, температура води прохолодна (20-25 ° С), сила струменя середня або кілька сильніше середньої. Рухи струменя душа - від низу до верху, що допомагає венозного кровотоку. Душ - це не тільки щоденне запрошення до задоволення. За допомогою душа можна вирішити безліч проблем, змінюючи температуру і силу струменів, впливаючи на потрібну зону.
Місцевий вплив холоду на покриви тіла супроводжується фазними змінами судин: перша фаза - звуження судин, друга - розширення судин з прискоренням кровотоку в них (фаза активної гіперемії). Місцевий вплив холоду викликає не тільки локальну реакцію. Воно проявляється в діяльності внутрішніх органів за типом шкірно-вісцеральних рефлексів.
Температурне подразнення певних ділянок шкіри може впливати на кровообіг у віддалених від подразника тканинах і органах. Так, холодна або гаряча ножна ванна викликає реакцію судин головного мозку, ручна ванна - судин органів грудної клітини. Наявність шкірно-вісцеральних рефлексів визначає судинну реакцію в органах, що мають відношення до тих сегментів, шкіру яких піддають температурному подразнення: вона така ж, як і в судинах шкіри. Наприклад, охолодження шкіри грудей викликає звуження судин легенів, зігрівання поперекової області - розширення судин нирок.
Гідропунктура володіє більш фізіологічним впливом, ніж уколи голок при акупунктурі, і тому може використовуватися для зняття втоми, відновлення спортивної працездатності після тренувальних занять, профілактики неврозів, перевтоми, лікування хронічних травм і захворювань опорно-рухового апарату.
Основні правила профілактики болів в спині
Як правильно ходити і стояти
Ходити і стояти слід з прямою спиною. Встаньте спиною до стіни, щоб торкатися її п'ятами, сідницями, лопатками і потилицею, запам'ятайте це положення свого тіла (поставу) і при ходьбі намагайтеся його підтримувати.
Якщо доводиться довго стояти, то необхідно:
• якщо є можливість, то все-таки ходити на місці, рухатися;
• змінювати позу кожні 10-15 хвилин, переміщати вагу тіла з однієї ноги на іншу;
• періодично прогинатися назад через кожні 10-15 хвилин, витягнувши руки вгору, зробивши глибокий вдих і видих, цим знімається втома з м'язів спини;
• якщо Ви працюєте стоячи, організувати робоче місце так, щоб не доводилося низько нахилятися; використовувати опору під ногу і спиратися при цьому то на одну ногу, то на іншу, це зменшить навантаження на хребет.
Слідкуйте за поставою, втягніть живіт, намагайтеся витягуватися вгору, ніби до верхівки прив'язана повітряна куля, не напружуючи верхню половину тіла!
Як правильно сидіти
Щоб зменшити навантаження на хребет не нахиляйтеся вперед і не відкидається занадто далеко назад, щільно притисніть до спинки стільця і створіть опору під шию і поперек. Якщо доводиться довго сидіти, підберіть правильний стілець, кожні 15-20 хвилин необхідно потягнутися розім'ятися, поміняти положення ніг.
До меблів, на якій доводиться сидіти довго, пред'являються наступні вимоги:
• вибирайте стілець з високою спинкою і спирайтеся на неї, на рівні талії помістіть під спину невелику подушку;
• висота стільця повинна бути така, щоб коліна знаходилися декілька нижче рівня стегон, якщо необхідно використовуйте клиноподібну підставку під сідниці, стопи повинні щільно стояти на підлозі, якщо необхідно, використовуйте підставку для стоп;
• глибина стільця - дві третини довжини стегон;
• необхідно уникати дуже м'яких меблів, так як при цьому сильно напружуються м'язи тіла для утримання рівноваги.
Сидіть прямо, стежте за своєю позою!
Як правильно лежати і вставати
Якщо Ви спите на жорсткій основі, то навколо повинно бути багато подушечок для кожної фізіологічної ізгібіни Вашого хребта. Думка спати на твердому прийшло з 30-х років, коли з'явилися ліжка з панцирні сітками (вважай - сон в гамаку), і лікарі стали радити підкладати дерев'яний щит по панцирну сітку (щоб вона не прогиналася), а зверху два матраци (щоб створити анатомічне відповідність вигином хребта). Про дерев'яний щит пам'ятають все, а про матраци - забули. Сучасна вертеброневрологом до цих двох умов (не прогинаються основа і анатомічне відповідність), додала третє - ортопедичне, тобто лікувальну дію. І тут криється ще одна загальноприйнята помилка, всі вважають анатомічну ліжко - ортопедичної (так її і рекламують), в той час як лікувальна (ортопедична) ліжко повинна допомагати розслабленню м'язів, а не просто створювати умови для можливості розслаблення м'язів. Отже, фізіологічні вигини хребта треба зберігати і в горизонтальному положенні. Підстава ліжку, повинно бути жорстким (можливий дерев'яний щит), що не допускає "провисання" спини, але поверх нього слід розташовувати анатомічний або ортопедичний матрац (покриття), що забезпечує комфортне положення, бажано з функцією профілактичного витягнення, наприклад «ORTORELAX» або «DETENSOR» .
Якщо ліжко здається Вам недостатньо зручною, пристосуйте її під себе:
• в положенні на спині - під шию невелика подушка і подушка під коліна, щоб ноги були трохи зігнуті;
• в положенні на боці - подушка під шию на висоту плеча, невелика подушка під талію, ноги зігнуті в колінних і тазостегнових суглобах;
• в положенні на животі, покладіть під нього подушку
Вставати вранці з ліжка, необхідно попередньо зробивши кілька простих вправ руками і ногами, потім повернутися на живіт, віджимаючись руками встати на коліна, сісти сідницями на п'яти і максимально потягнутися руками вперед, потім опустити одну ногу на підлогу і спираючись на цю ногу і руки, поступово встати, не роблячи різких рухів.
Давайте спині повноцінний нічний відпочинок! Потягніться після сну!
Як правильно піднімати і переміщати тяжкості
Інструкція по техніці безпеки для вантажників визначає, що під час переміщення вантажів гранично допустимий вантаж: для підлітків чоловічої статі від 16 до 18 років - 16 кг;для чоловіків - 50 кг. Для жінок - 10 кг, до двох разів на годину, при чергуванні з іншою роботою і 7 кг - при підйомі вантажів постійно протягом робочої зміни.
Використовуйте будь-яку можливість виконувати роботу з прямою спиною, сидячи на зручному стільці, стоячи за верстатом, при роботі на підлозі - встаньте на одне або обидва коліна, підклавши під них м'який валик. Намагайтеся основну частину навантаження перенести на ноги, а не на хребет. Якщо доводиться піднімати і переносити вантажі, то необхідно:
• надіти пояс штангіста або напівтвердий корсет;
• виставити одну ногу вперед, зігнути ноги, а не хребет, сісти навпочіпки, при цьому спина повинна бути прямою і, схопивши вантаж двома руками, підняти його, розгинаючи ноги, не згинаючи спину (як роблять штангісти);
• розподіляти вагу переносите тягарів - не носіть вантаж в одній руці, розділіть і несіть його в обох руках, сумки різної ваги необхідно періодично міняти в руках, щоб не виникло перенапруження м'язів тулуба;
• при переміщенні вантажу тримати вантаж якомога ближче до себе, виключити нахили і повороти тіла (скручування хребта);
• піднімати і носити дитину на руках рекомендується з випрямленою спиною, найкраще положення для хребта, коли маленька дитина в спеціальному рюкзаку на грудях, а великий на спині;
• для перенесення тяжкості використовувати рюкзак замість сумок, переміщати предмети в сумках і валізах на коліщатках;
• при збиранні використовувати швабру і подовжувачі ручки пилососа;
• прання і прасування білизни робити з прямою спиною, чи не нахилившись в ванну або над низьким столиком, а поставивши таз на високу підставку і використовуючи прасувальну дошку.
Співставляти свої можливості зі статичними і динамічними навантаженнями!
Як правильно дотримуватися дієти
Улюбленими "ласощами" міжхребцевого диска є яблука і груші, малина і полуниця, виноград і топінамбур (земляна груша), фундук і сочевиця, гарбуз, салат і соєвий йогурт. У профілактиці болю в спині важливе місце займає вітамінізація їжі. Вживайте продукти з повним набором вітамінів і достатнім вмістом кальцію і магнію (риба та інші дари моря, капуста, шпинат, боби, горіхи, насіння, горох, хліб грубого помелу, хлопці не кип'ячене молоко здорових корів). Утримуйтеся від гострої їжі, алкогольних напоїв і куріння.
Скористайтеся силою природи! 1. Приготуйте трав'яну настоянку звичайного деревію з розрахунку: столова ложка трави на склянку окропу (настояти, закутавши на 1 годину, процідити). Приймати по столовій ложці перед їжею. 2. Змішайте 1,5 склянки соку редьки з 1 склянкою чистого меду і з 0,5 склянки горілки, додайте столову ложку солі і ретельно перемішайте. Цю суміш приймати всередину по 1 чарці перед сном, а також розтирати нею місця болю на спині.
Для того щоб сповільнити прогресування дистрофічних змін в суглобах хребта і дисках, необхідно використовувати хондропротектори - препарати, які надають захисну дію на хрящову тканину. Лікування проводиться тривалими курсами тривалістю до півроку за призначенням лікаря.
Ні дієти від остеохондрозу, є дієти від зайвої ваги - обов'язково розумно худніть!
Як правильно психологічно налаштовуватися
Намагайтеся виконувати рекомендації, поради та фізичні вправи з позитивним настроєм, з бажанням і з полюванням допомогти собі і оточуючим, а, головне, з упевненістю в ефективності проведених профілактичних заходів.
Пам'ятайте: Ваші думки впливають на Ваше тіло!
Як правильно займатися фізкультурою
Найефективніший шлях профілактики болів в спині - регулярні фізичні вправи! Хороший м'язовий корсет і достатня гнучкість хребта - основа профілактики болю в спині.
При динамічних заняттях віддайте перевагу плаванню, біговій доріжці, велоергометрія, лиж, вправам з гумовим бинтом. Займаючись ігровими видами спорту (футбол, волейбол, теніс і т.п.), будьте обережні, тому що різкі, некоординовані рухи і повороти можуть спровокувати загострення больового синдрому. Уникайте бігу по твердій поверхні, використовуйте амортизуючі устілки і спеціальну спортивну взуття, знижують ударні навантаження на хребет.
Арсенал профілактичної фізичної підготовки включає:
• вправи для формування правильної постави (необхідно знати, як прийняти позу правильної постави, зберігати цю позу тривалий час і часто контролювати правильність її утримання);
• вправи для збільшення рухливості всього хребта або його відділів (по типу йогівських з головним принципом - повільне досягнення максимального обсягу з фіксацією в крайніх положеннях на 3-5 сек.);
• вправи для рівномірного розвитку м'язів всього тіла (особливо спини, черевного преса і плечового пояса), включаючи розумний культуризм;
• вправи з обтяженням переважно (виконувати на тренажерах, що виключають вертикальні навантаження на хребет);
• вправи зі штангою і гантелями (виконувати лежачи на спині, на животі або сидячи, в упорі грудьми).
Сьогодні нами зацікавилися разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"
Немає коментарів:
Дописати коментар