Деформуючий артроз
Хронічне прогресуюче захворювання суглоба, може розвиватися у результаті травми чи інтенсивних нагрузках (стрибки, біг..). В основі його лежить поєднання атрофічних, дегенеративно-дистрофічних та проліферативних процесів в хрящах і кістках. По краях суглоба, де тиск дотичних кісток слабший, відбувається розростання хряща і остеовідної тканини із утворенням кісткових виступів. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків. Найбільш схильні до нього колінний і гомілковостопний суглоби. Для деформуючого артрозу характерні: ниючі болі, відчуття "незручності" при рухах, після сну відчуття скутості в суглобі, в подальшому обмеження рухливості, поява болю в момент навантаження і тиску на суглоб, хрускіт при рухах, в подальшому - атрофія м'язів.
Деформуючий артроз вкрай важко піддається лікуванню. Комплексне лікування сприяє зменшенню болів і затримує подальший розвиток процесу.
Лікування: масаж або аплікація з льоду, гідромасаж душем Алексєєва кінцівки і поперекової області, бішофітні аплікації.
Лікувальний самомасаж при деформуючому артрозі кульшового суглоба
Для людей, які страждають на це захворювання, самомасаж є одним з головних засобів лікування. Як же правильно користуватися цим засобом? З огляду на поширеність даного захворювання, наведу невеликий комплекс прийомів і методику лікувального масажу.
Якщо вас турбує сильний біль в суглобі, масаж починають робити з вище-і нижележачих ділянок, застосовуючи легкі неглибокі прийоми масажу. Значно ефективніше використання ЦГМ із душем Шарко-Алексєєва.
1. Погладжування на верхній частині сідниці і поперекової області - 8-10 разів. Те ж на нижній частині сідниці і верхньої третини стегна.
2. Розминка м'язів навколо тазостегнового (колінного) суглоба. Спочатку проводиться підставою долоні - 5-6 разів, потім подушечками чотирьох пальців (колоподібне), причому пальці розлучаються нарізно, а обертання робиться в бік мізинця.
Якщо біль не дуже сильна, то після розминки проводять розтирання навколо тазостегнового суглоба.
3. Розтирання:
а) пунктирне - подушечками чотирьох пальців у всіх напрямках;
б) колоподібне - подушечками чотирьох пальців;
в) колоподібне - гребенями пальців;
г) колоподібне - гребенем великого пальця, який згинається і впирається в вказівний. Кожен прийом виконується по 5-8 разів.
Закінчується самомасаж потряхуваннями і погладжуваннями. З ослабленням болю кількість повторень кожного прийому збільшується, число прийомів теж.
Самомасаж можна робити 2-3 рази в день, прийнявши положення лежачи і цілком розслабивши м'язи, які оточують суглоб.
При деформуючому артрозі добре допомагає і вібраційний масаж з використанням електричного ручного масажера, апарату «Тонус» і гідромасажної насадки у ЦГМ "душ Алексєєва". Можна використовувати і механічний масажер. Однак апаратному масажу завжди повинен передувати ручний, яким і слід завершувати сеанс. Особливо це важливо в початковій стадії лікування, а також при сильних больових відчуттях в суглобі. Масування масажними апаратами не повинно перевищувати 7-8 хв.
Причини виникнення артрозів
масаж рук ЦГМ із головкою душ Шарко-Алексєєва,
в тому числі при артрозах.
Немає коментарів:
Дописати коментар