--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Міф про варикозі або варикоз чи? Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Міф про варикозі або варикоз чи?

Хронічна венозна недостатність (ХВН) - хвороба, стрімко перетворюється з хвороби літніх людей, в хвороба підлітків. Дослідження, проведене в 2001 році в Німеччині, виявило перші ознаки ХВН у 14,8% школярів у віці 14-16 років. Так швидко «помолодшала» хвороба. В результаті вона стала не просто хворобою, а медико-соціальною проблемою. Адже витрати на лікування ХВН значні. Так, у Великобританії в 2000 році на лікування хворих з ХВН було витрачено більше 800 мільйонів фунтів стерлінгів. В даний час в країнах Європейського співтовариства на лікування цієї хвороби витрачається від 1,5% до 3% загального бюджету охорони здоров'я.


З бюджету сім'ї людини, хворого варикозним розширенням вен, може витекти не менший відсоток. Вартість «Детралекса», основного препарату для лікування ХВН, від 340 руб. за упаковку. Оптимальний терапевтичний ефект досягається при застосуванні препарату в дозі 2 таблетки на добу. В упаковці - 30 таблеток. Отже, в місяць хворий ХВН повинен викласти зі свого бюджету близько 700 руб. Курс 2 місяці, в більш складних випадках - 3-4 місяці. Обов'язково повторювати. Щоб витрачати на лікування цієї хвороби 3%, людина повинна заробляти 23000 руб. в місяць.
Розроблено ще методи еластичної компресії - колготки, панчохи та гольфи. Ціна на ці вироби також починається від 350 руб. і доходить до 5-15 тисяч за найталановитіші і якісні. Ці вироби явно не є товарами тривалого користування і вимагають постійної заміни.
Саме тому багато хто йде на хірургічне лікування, сподіваючись, що заплатять один раз і назавжди забудуть про хвороби і некрасиві ноги. Виправдовуються їх очікування? Не завжди. Основні ускладнення: утворення екхімози і гематом, пошкодження підшкірного або литкового нерва, некроз країв рани і тривалий незаживление. Відомі випадки помилкової перев'язки і видалення стегнової артерії і стегнової вени.
Обгрунтуванням необхідності операції є традиційне уявлення про порушеною роботі венозних клапанів як причини змін в венах. Саме для компенсації порушеною роботи клапанного апарату і використовується компресійний трикотаж, а також обґрунтовується видалення ушкодженої вени як «зламаною». Ідея про «зламаною» деталі дуже радикальна - для лікування потрібно лише вирізати / видалити поломку. Але чи так це насправді?
Точно такі ж райдужні надії на «рятівну» і практично панацею від прогресуючих неприємностей були і при лікуванні короткозорості. Але чому тоді навколо нас так багато людей в окулярах і лінзах?
Якщо відійти від укорінених стереотипів, застарілих правил, то нескладно зробити висновок, що короткозорість - це один із симптомів великого синдрому сполучнотканинної недостатності. Саме тому в комплексному лікуванні короткозорості виявляються наявність:
► родових ушкоджень шийного відділу хребта і спинного мозку;
► рахіту;
► захворювань носоглотки і порожнини рота: тонзиліту, гаймориту, аденоїдів;
► алергічних та інфекційних захворювань;
► загального зниження імунітету;
► порушень опорно-рухової системи: плоскостопості, сколіозу і т.д.
Слабкість короткозорого очі є слабкість всього організму. З метою зупинки прогресування короткозорості довгий час рекламувалися склероукрепляющая ін'єкції і склеропластіческіе операції. У всьому світі операції ці вже не робляться, так як вони неефективні, вони не зупиняють прогресування короткозорості.
«З інформації, отриманої в процесі мого відвідування ряду Європейських країн і зустрічей з вченими: склеропластіческіе операції абсолютно виключені зі сфери хірургічної діяльності в лікуванні короткозорості, а також виключені з програм медичних ВУЗів країн в підготовці, як студентів, так і лікарів в процесі отримання післядипломної освіти », - доктор медичних наук, професор, лікар офтальмолог вищої категорії, директор Кримського республіканського центру реабілітації зору Л.К. Дембський.
Інтерес представляють інші операції при короткозорості, та й то, тільки у дорослих. Це операції косметичного, але не лікувального властивості, які замінять собою окуляри. Це Ексімер-лазерні операції. Суть методики полягає в зміні форми рогівки за рахунок випаровування лазером частини її шарів.
Однак, як можна домогтися успіху з точки зору опору, намагаючись хірургічно створити перешкоду в якомусь одному локальному місці, замість того, щоб сконцентрувати всі зусилля на збільшенні міцності "судини", яким є очне яблуко?
Те ж саме питання актуальне і в додатку до лікування ХВН. Що важливіше - видаляти послідовно «ламаються» вени або зміцнювати тонус стінки вени (а, отже, і клапанного апарату)?
Короткозорість, ХВН - це є симптом, маркер, ознака загального порушення в організмі. І лікувати треба не місцеві «порушення», а відновлювати цілісну роботу всього організму, на 85% складається з сполучної тканини.
Сполучна тканина в загальній масі будь-якого органу не тільки становить 60-90 відсотків, але і забезпечує правильний підвіз харчування і видалення відпрацьованих метаболітів з основних робочих клітин.
Порушення роботи сполучної тканини може гальмувати розмноження основних робочих клітин клітин, що призводить до хронічного захворювання (хронічні виразки шлунково-кишкового тракту, хронічні кам'яні і бескаменние захворювання жовчних, сечових, статевих шляхів, хронічні хвороби кісток, зв'язок, очей, шкіри, вуха та ін .). До цього списку належать і короткозорість, і ХВН.
Якщо величезна соединительнотканная ємність "зашлакована", груба або, навпаки, не міцна і "водянисті", то імунні клітини в організмі рухаються або занадто повільно (швидко зношуються і не досягають органу-мішені), або вступають в імунну реакцію недостатньо зрілими.
Судини, як і вся сполучна тканина, можуть бути теж неповноцінними, і потрібно врахувати, що в цьому випадку нервові і гормональні механізми їх роботи (регуляція і саморегуляція) теж працюють не злагоджено.
Превалювання ж якогось одного компонента в розвитку сполучнотканинної недостатності викликає локальні форми хвороби (місцеві - грижі, плоскостопості, контрактури, катаракти, варикоз вен, плоскостопість та ін.).
Симптом соединительнотканной недостатності - це також і розлад всіх видів імунітету (противірусного, протимікробної, протипухлинного). Це породжує безліч найрізноманітніших алергій. Завдяки роботі сполучнотканинних клітин (огрядні клітини, базофіли, макрофаги, фібробласти, лімфоцити, моноцити, еозинофіли і ін.) І відбувається будь-яка імунна реакція. Якщо робота і відтворення цих клітин порушені, то починається аутоімунна агресія.
Але на відміну від короткозорості, яка лікується досить складно і довго, варикозне розширення вен є цілком виліковної хворобою.
Хоча лікарі вважають інакше: «Якщо змащувати народними засобами великий палець на руці - він зникне? Відповідь - ні! Відень - це той же орган і якщо вона трансформована - будь-які терапевтичні засоби і народні і традиційні допомагають лише зменшити венозний застій, але не вилікувати варикоз »(Ven Art - судинна клініка).
Якщо не шукати складні й заплутані рішення, а виходити зі здорового глузду, то ОСНОВНИХ причин для появи варикозного розширення вен і ХВН всього дві:
1. Ослаблення серцевої діяльності і порушення кровообігу.
2. Тривале перебування в нерухомому, особливо стоячому або сидячому положенні, яке призводить до застою крові в нижніх кінцівках, що порушує роботу венозних клапанів і ослаблення еластичності венозних стінок. До цієї причини можна прирівняти інші перешкоди до вільного відтоку крові з ніг до серця - вагітність, хронічні запори, пухлини, носіння вкрай вузького одягу.
Порушення венозного відтоку від нижніх кінцівок супроводжується підвищенням тиску в венах (венозна гіпертензія) і венозним застоєм, що формує хронічну гіпоксію тканин, підвищення проникності капілярів з неконтрольованим виходом рідини, білків і клітин крові в тканини (набряк).
В.Ю. Богачов вважає, що ХВН є не хворобою клапанів, а патологією стінки самої вени, яка страждає від гіпоксії, що призводить до порушення нервової регуляції судинного тонусу.
Це, в свою чергу, запускає каскад запальних реакцій, що призводять до пошкодження і фіброзу тканин, здавлення капілярів, вторинного пошкодження лімфатичних судин. Клінічно це проявляється стійким набряком, гіперпігментацією і грубим ущільненням тканин (ліподерматосклероз).
«Навіть при відсутності варикозних трансформацій на ногах, уважний огляд дозволяє виявити посилення підшкірного венозного малюнка, що свідчить про зниження тонусу венозної стінки», - пише професор.
Але як один одного вмовляють жінки, що з'явилися вінки на ногах лише свідоцтво «ніжної шкіри». А судинні зірочки - незначний косметологічний дефект, успішно забирається кремами ...
Чи не ці помилки призводять до того, що кількість «центрів флебології» з кожним роком збільшується? Адже дохід від операцій, тим більше повторних, значно перевищує дохід від консультацій з рекомендаціями. 

Що робити щоб попередити варикоз?
 
1. Режим
► регулярна гімнастика, тривалі прогулянки, плавання;
► не сидіти нога на ногу;
► уникати тривалих статичних навантажень;
► контроль маси тіла;
► відмова від носіння вузького і облягаючого одягу, яка може створити перешкоди для природного венозного відтоку крові;
► відмова від носіння взуття на нестійкому високих підборах.
2. Особливості харчування
► Щоб вени не розширювати, потрібно посилювати їх стінки за допомогою вітаміну С та інших корисних речовин, що містяться в м'якоті свіжих фруктів. Також рекомендується вживати цибулю і часник. Цибулю і часник протидіють утворенню шкідливих речовин, що підвищують згортання крові, збільшують плинність крові і перешкоджають розширенню вен. Бажано також, щоб в раціоні були продукти, багаті корисними для крові речовинами, - мед і яблучний оцет, а також овочі: огірки, шпинат, морква, банани, родзинки, капуста, цитрусові, боби, помідори. 
► Для того щоб судини були еластичними, а не ставали крихкими, щоб вони не втрачали здатності скорочуватися і розширюватися, треба вживати бобові, капусту і цвітну капусту, буряк, волоські горіхи. 
►  Морські водорості, морська капуста, Часник, спаржа, морква, капуста, диня, квасоля - прекрасно сприяють очищенню крові і дозволяють легко розщеплювати і виводити з неї сторонні продукти і речовини. 
► Нормальний склад крові і харчування судин забезпечують рис, висівки пшениці, зелені овочі, яблука, сирі томати, зелений горошок. 
► Нормалізувати питний режим (чиста вода);
► Регулярне дробове харчування;
3. Особливості особистої гігієни
► виключити повністю гарячі ванни, баню і сауну;
► безпечна, нетравмірующая епіляція та інші маніпуляції з тілом;
► щоденний гігієнічний і контрастний душ (починаємо теплим, закінчуємо холодним душем).
 
«Дуже корисні водні вечірні процедури - гідромасаж і контрастний душ , вони сприяють звуженню просвіту вен за рахунок скорочення гладком'язових елементів венозної стінки».
 
Навіть при підозрі на появу ХВН і навіть без будь-якого підозри НІКОЛИ не лягайте спати з втомленими ногами. Це шкідливо і небезпечно. Обов'язково промассируйте ноги контрастним душем Алексєєва . 

Вже одне це захід зніме втому з ніг. Лягайте відпочивати, розмістивши ноги на невеликому підвищенні. Вранці підготуйте ноги «до роботи» - промассируйте пружними струменями води. Тоді втому або взагалі не настане, або настане набагато пізніше.
Тільки один гідромасаж зможе вам допомогти як в попередженні, так і в позбавленні від ХВН.
В.Ю. Богачев пише: «Мушу наголосити, що будь-який метод лікування, що не спрямований на причину появи варикозних вен, приречений на невдачу». І, далі, - «Боротьба з ХВН має на увазі комплексний підхід: зменшення надлишкової маси тіла, носіння медичного трикотажу, прийом флебопротекторов, при необхідності - оперативне втручання».
Але все це - флебопротектор, компресійний трикотаж, хірургічні операції - впливають не на причину, а на НАСЛІДКИ: вже розширену вену. Які гарантії, що при «милицях» компресії або радикальному видаленні (або імплантації псевдоклапанов) усувається саме причина?
Дивно те, що в роботах саме В.Ю. Богачева є відповіді на всі питання.
1. Необхідно усунути гіпоксію тканин, відновити нормальні фізіологічні процеси в сполучної тканини.
2. Необхідно відновити нормальний лімфовідтік, що позбавить від набряків.
3. Необхідно надавати тренувальний вплив на стінки вен, яке змусить працювати гладеньких елементи венозної стінки.
4. Необхідно надавати тренувальний вплив на м'язи, які оточують пошкоджені вени.
 
Пропонована методика гідромасажу «Душем Алексєєва» враховує всі можливі фактори, що можуть мати позитивну дію на стан стінок вен і загальну нормалізацію крово- і лімфообігу.
 
Гідромасаж ніг при варикозному розширенні вен і хронічної венозної недостатності
1. Спочатку обробіть струменем води ступні ніг - стопу і її верхню частину. Можна використовувати будь-яку сіточку, але краще на 19 отворів. Якщо у вас є мозолі на ногах, плоскостопість, то приділіть цій масажною процедурі максимум часу - до 10 хвилин і більше.
2. Потім розітріть "точку довголіття" - поводите круговими рухами по зовнішній частині коліна. Покладіть руку долонею на коліно. "Точка довголіття" буде приблизно під четвертим (безіменним) пальцем. Це місце не треба масажувати довго - досить легкого гідромасажу. Але зате це місце можна масажувати просто пальцями в будь-який час, особливо тоді, коли ноги починають нити, набрякати і втомлюватися.
3. Обов'язково потрібно промасажувати рефлекторну зону - поперекову область. Можна здійснювати кругові рухи, вібруючі, змінювати відстань струменів води до тіла. Головне - отримати стійке відчуття задоволення від масажу.
4. Потім масажується живіт і стегна. Живіт - круговими рухами за годинниковою стрілкою. Стегна - від колін по напряму вгору.
5. І тільки після всіх зазначених процедур масажуються ікри ніг. Якщо варикозне розширення вен виражено тільки на одній нозі, то масажувати іншу ногу потрібно довше.
Масажні руху струменем води повинні бути плавними, без ривків і тривалого утримання струменя душа на одному місці. Розтирання має проводитися тільки круговими рухами.
Якщо у вас є тільки судинна сіточка (або на цих ділянках), то строгість і спрямованість струменів гідромасажу не грають особливої ​​ролі. Головне - це зберігати мінімально кругові рухи. Завдання гідромасажу - домогтися рівномірного почервоніння (бальнеологічної реакції) за допомогою розтирання тіла струменями високого тиску.

Якщо є вени, які розташовані "близько", то масажувати струменями води треба строго по руху крові - від низу до верху.
Вкрай корисними виявляться контрастні процедури - міняйте температуру води, яка подається з Гидромассажер від теплої до холодної. Рекомендується при частковому гідромасажі користуватися тільки холодною водою.
Якщо вени вже виступили значно, то перші 2-3 курсу не потрібно масажувати області близько цих вен. Завдання гідромасажу в цьому випадку - відновити тонус компенсаторних вен, роботу капілярів і нормалізувати діяльність лімфатичної системи. Саме тому буде вимагатися загальний гідромасаж. Починати його потрібно з гідромасажу кистей рук, передпліччя і плеча, особливу увагу потрібно приділяти гідромасажу комірцевої зони.
 
Інші допоміжні методи позбавлення від ХВН.
 
ЛІКУВАННЯ ГЛИНОЮ
 
Перед тим, як втоптати в бруд ворога, переконайся, що вона не лікувальна.
 
Глинолікування є одним з найдавніших методів, що налічує кілька тисячоліть. Вік глин обчислюється багатьма мільйонами років. Багато авторів говорять про інтелектуальності природи глини і глині, як безумовно розумною (володіє «пам'яттю» про минулу епоху і середовищі, в якій вона утворилася), але не до кінця зрозумілою. Мулові грязі солоних озер, торф'яні грязі, глини, належать до групи речовин, що утворюються в природних умовах під дією геологічних процесів і кліматичних впливів і називаються Пелоїди (грязеподобнимі).
Глина має цілющої силою - вона усуває запалення, сприяє активації вироблення червоних кров'яних тілець в крові - еритроцитів, що, сприяє усуненню анемії. За допомогою глини лікують мігрень, головні болі, хвороби судин, шлунково-кишкового тракту, сечовидільної сфери, шкіри та інших органів і систем. Глина здатна активізувати імунну систему, покращувати обмін речовин, абсорбувати токсичні речовини, прискорювати загоєння ран і виразок. З давніх-давен відомо, що умивання глиняній водою покращує колір обличчя і звужує пори. З незапам'ятних часів відома здатність глини запобігати процеси гниття і розкладання.
У Росії глину в XIX столітті використовували в лікарні С.П. Боткіна у вигляді холодних компресів при захворюваннях серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, базедової хвороби, при лікуванні жовчного міхура та ін. Блакитна глина найчастіше використовується в медицині. У цьому виді глини міститься велика кількість солей кадмію і кобальту. У царській Росії блакитну глину продавали за кордон. І вона дорогого коштувала. Велике родовище блакитної глини є в Псковській області. Блакитна глина нормалізує обмін речовин. Її застосовують при ожирінні, при захворюваннях суглобів, при м'язової слабкості, при гіпофункції щитовидної залози.
Основа глини - оксиди кремнію і алюмінію, а також вода. Але в її хімічний склад також входять сполуки титану, кальцію, марганцю, натрію, калію, невеликі кількості азоту, цинку, літію, міді, двовалентного заліза та інші елементи. Особливо потрібно відзначити мінеральні солі та мікроелементи. І лікувальну дію глини, в основному, обумовлює її мінеральний склад. У деяких видах глини більше кремнію, в інших - алюмінію, в третіх - марганцю.
Головними дійовими чинниками при лікуванні грязями є ті ж, що і при водолікування:
1. Механічне. Складається з тиску маси бруду на тіло і тертя грязьових частинок, внаслідок чого виникає роздратування нервових закінчень.
2. Хімічне. Хімічний склад грязей, їх фізична будова і властивості різні і знаходяться в залежності від природних умов їх утворення. Але всі вони містять велику кількість дратівливих і в'яжучих органічних і неорганічних сполук, а частково і протеїнових речовин. Деякі речовини знаходяться в колоїдному стані, що забезпечує особливу пластичність і липкість (важко відмивати).
3. Температурний. У всіх грязей відзначається велика теплоємність і мала теплопровідність, що забезпечує дуже легку переносимість грязьових процедур.
Для лікування варикозу найкраще підходить блакитна глина.
Як готувати глину для лікувальних процедур?
1. Використовувати готову аптечну глину відповідно до інструкцій на упаковці.
2. Якщо ви використовуєте природну глину з місцевих джерел. Розбити шматки глини молотком і гарненько висушити на сонці, або біля печі, або у батареї опалення. Треба пам'ятати, що недостатньо висушена глина погано розчиняється у воді. Так ось, коли невеликі шматки глини добре просохнуть, їх треба подрібнити і стовкти до стану порошку, після чого очистити від сторонніх включень (в якісній глині ​​цих включень, як правило, не буває).

Глиняний очищений порошок треба засипати в керамічну посудину (обов'язково обпалений) або емальований таз і залити чистою свіжою водою таким чином, щоб вода повністю покрила глину. Через кілька годин вміст посуду треба гарненько розмішати, а тверді грудочки глини розім'яти руками або дерев'яною лопаткою (металеві предмети використовувати не треба!). Маса повинна стати однорідною, без грудок - повинна бути схожою на мастику і не повинна текти між пальцями. Посудина з глиною слід якомога частіше і довше тримати на сонці, на свіжому повітрі, на світлі. У міру необхідності в цю масу додайте трохи свіжої води, щоб підтримувати необхідну консистенцію. Пам'ятайте, що залишати глиняний суспензія довго без використання не можна, тому що маса-суспензія може стати живильним середовищем для мікробів.
Лікування проводиться аплікаціями (накладеннями) на хворі, пошкоджені ділянки.
Нагадуємо, що лікування варикозу не може бути тільки місцевим, воно повинно бути завжди комплексним. Тому аплікації необхідно накладати і на область серця. Робиться це так. На серце, залишаючи вільним область безпосередньо НАД серцем, накладається глиняне «кільце». Час дії - НЕ БІЛЬШЕ години-півтори години. Це засіб прискорює кровообіг і усуває спроможну виникати при ХВН недостатню наповненість серця. Засіб дуже сильне, тому не рекомендується робити його частіше одного разу на тиждень.
Аплікації на ноги робити простіше. Потрібно покласти на ділянки з особливо пошкодженими венами глину товщиною в 1,5-2 см., Зверху обв'язати махровим рушником і вовняний шаллю (шарфом, хусткою). Тримати 2 години. Проводити такі сеанси необхідно щодня до вираженого поліпшення. Потім обов'язковий перерву. Якщо поліпшення не настає через 2 тижні, зробити перерву на тиждень і знову повторювати курс. Така послідовність обумовлюється особливостями дії фізіотерапевтичних факторів.
Подальша процедура гідромасажу прекрасно поєднується з пелоїдної теплолечебной процедурою, посилюючи її дію. Гідромасаж «Душем Алексєєва» більш ефективно змиває глину і додає цілющу дію масажу.
Іноді зустрічаються рекомендації, що змиту глину можна використовувати для ванни, але це робити небажано саме в силу того, що глина має високі абсорбційні властивості.
Після досягнення бажаного результату - явного косметичного і терапевтичного поліпшення, необхідно продовжувати профілактичні сеанси. Гідромасаж залишається для застосування КОЖЕН день хоча б по 5 хвилин ввечері, глиняні аплікації замінюються глиняними обгортання в мокрий рушник, просоченої глиняним розчином. Тримати обгортання півгодини.
PS Глина здавна використовується і в садівництві. Не секрет, що дерева теж іноді хворіють і теж потребують лікування. Так ось, якщо дерево потребує лікування, то на пошкоджене місце треба накласти дуже товстим шаром глину і зав'язати мішковиною. Саджанці перед посадкою треба теж промити глиняній суспензією. Глина дає прекрасні результати при лікуванні дерев. А для того, щоб квіти в ваших вазах зберігали свою свіжість і красу довше, в воду треба додавати трошки глини.

Немає коментарів:

Дописати коментар