--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Артроз суглобів пальців а також ліктевого, плечевого, колінного і тазобедрового суглобів Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Артроз суглобів пальців а також ліктевого, плечевого, колінного і тазобедрового суглобів

 
Досить часто люди відчувають хворобливі відчуття в кистях, а саме в суглобах пальців. У більшості випадків це пояснюється розвитком артрозу. Це захворювання призводить до обмеження рухових можливостей пальців, якщо лікування розпочато вчасно. Перебіг хвороби характеризується частими загостреннями. 
   Така різновид артрозу зустрічається частіше у жінок, вік яких варіюється в межах від сорока років і старше (особливо з приходом клімаксу). По суті, це дегенеративне, дистрофічне захворювання хронічного характеру, що вражає міжфалангові суглоби. Для артрозу характерні функціональні порушення кистей, їх веретеноподібна або осьова вузликова деформація.
При артрозі пальців кисті спостерігається розтріскування і висихання суглобових тканин, що пояснюється порушеннями поділу міжклітинних речовин.

Артроз може вражати не тільки руки, але і будь-які інші суглоби, наприклад плечовий, кульшовий, пальці ніг, колінного суглоба та ін.

Клініка артрозу пальців кисті

Артроз суглобів пальців рук   Артроз пальців ще справедливо називають деформуючим остеоартрозом, тому що на більш пізніх стадіях захворювання крім суглобового хряща починається деформація прилеглих до нього кісток.
   Як правило, артроз пальців вражає їх кінцевий сегмент. При цьому на уражених суглобах утворюється потовщення. Воно називається вузликом Гебердена або Бушара. Значно рідше уражаються суглоби великого пальця кисті.
   Кісткова тканина при запущеному артрозі поступово ущільнюється, пізніше на ній виникають вирости, які деформують самі суглоби. Ці вирости серйозно заважають руху суглобів і викликають запальний процес. При цьому хворий намагається менше рухати пальцями, щоб уникнути сильного болю.
   Згодом м’язи атрофуються, а суглоби пальців зазнають вже незворотні зміни. Поступово втрачаються як професійні, так і побутові вміння, а якість життя хворого значно погіршується.

Причини артрозу

Спровокувати виникнення артрозу може досить-таки багато факторів.
  • Літній вік
  • Період клімаксу (у жінок)
  • Ослаблений імунітет
  • Пережиті в минулому травми кистей (вивихи, забиття або переломи)
  • Часті респіраторні інфекції
  • Порушення генетичного характеру, що викликали дефектне розвиток суглобів
  • Фізична праця, пов’язаний з підвищеними навантаженнями на кисті і пальці
  • Опромінення
  • Деякі набуті захворювання, наприклад, подагра, псоріаз, ревматоїдний артрит, хвороби щитовидної залози, цукровий діабет, ревматизм і ін
  • Зовнішнє середовище – вібрація, холод і т. д.
  • Процеси алергічного характеру
  • Спадковість
  • Порушений речовинний обмін в організмі
  • Перенесені захворювання інфекційної природи, наприклад, хламідіоз

Симптоматика артрозу кистів рук
Артроз - це дегенеративно-дистрофічне захворювання суглобів.
Це захворювання опорно-рухового апарату під час якого страждають суглоби, вони можуть страждати від дисфункції та деформації. Причиною можуть стати запальні процеси в організмі, травми, переломи, розтягнення суглобів, а також аутоімунні хвороби.

Найчастіше розпізнати починається артроз пальців можна за деякими ознаками:

  • Специфічний хрускіт в області суглобів при русі пальцями.
  • Часті болі в суглобах пальців, особливо при будь-якому навантаженні. Ці болі носять ниючий, непостійний характер і стають інтенсивнішими в нічний час.
  • Своєрідні ущільнення, що з’являються на суглобах, і помітні навіть з зовнішньої сторони долонь. 
  • Іноді відбувається запалення м'яких тканин, через що в суглобі може скупчитися рідина.
  • Набряки, набряклість навколосуглобових тканин.
  • М’язові навколосуглобових тканини знаходяться в постійній напрузі.
Ці ознаки з’являються на I (початковій) стадії хвороби, при цьому сам суглобовий хрящ поступово втрачає своєї еластичності.

З досягненням II стадії артрозу пальців хрящ сильно стоншується, в ньому починають з’являтися дефекти. Крім цього починається запалення синовіальної оболонки, причому хронічне. З’являються симптоми:
  • Регулярна сильний біль.
  • Рухливість пальців стає значно обмеженою, т. зв. тугоподвижность.
  • Уражені місця червоніють, а при дотику до них відчувається підвищення температури.
  • Раніше з’явилися набряк і ущільнення збільшуються.
  • З’являється м’язова атрофія запаленого пальця, а іноді і кисті.

III стадія (або поліостеоартроз) є найважчою формою артрозу пальців. Хрящ повністю руйнується. При цьому спостерігається:
  • Постійна інтенсивна біль
  • Сильне викривлення пальців, а у деяких хворих змінюється їх довжина.
  • Ущільнення і припухлості на місці зруйнованих хрящів перетворюються у вузлики Гебердена і Бушара. Слід зазначити, що вузлики Бушара розташовуються на середніх суглобах пальців, а вузлики Гебердена на суглобах, ближніх до нігтям.
  • Рухливість практично відсутня.
  • Спостерігається явна деформація кісток та суглобових поверхонь.
   Суглобовий хрящ втрачає амортизаційні функції, а на навколосуглобових кістках з’являються кісткові шпори. Якщо захворювання запустити, то результатом стане анкілоз – повне знерухомлення суглоба.
   Поряд з вузлики Бушара і Гебердена часто розвивається і артроз, вражає великий палець, тобто його основу. Таке захворювання називається ризартрозом. Для нього характерні аналогічні симптоми і стадії.

Лікування артрозу пальців

  Варто зауважити, що хоч артроз і призводить до повної деформації кистей, він зовсім не відбивається на стані організму в цілому і на функціональності його внутрішніх органів. Лікування хвороби грунтується на наступних етапах:

Застосування медикаментів
   В першу чергу лікарем призначається прийом нестероїдних протизапальних препаратів, що виявляють пригнічувальну дію на хрящові запальні процеси (кетанов, німесулід, диклофенак, мелоксикам, ортофен та ін). Додатково використовуються препарати для відновлення хряща – хондропротектори (глюказамин, хондроксид тощо).

Фізіотерапія
   Тут маються на увазі такі процедури як лазеротерапія, електрофорез, магнітотерапію, парафінові аплікації, озокеритові ванночки і т. п. Таке лікування значно зменшує біль, а також прискорює метаболізм хряща.

ЛФК
   В доповнення до медикаментозного лікування лікарі радять і спеціальну гімнастику. Одним з ефективних прийомів вважається постукування пальцями по кришці столу. Роблячи цю вправу, слід, як би барабанити пальцями.
   Не меншу користь дають і такі дії як перебирання чоток, стискання-розтискання кулаков, або згинання-розгинання пальців. Перед вправами, для більшої ефективності потрібно потримати кисті в теплій ванні.
   ЛФК при артрозі активізує в ураженому суглобі обмінні процеси, а також підвищує його рухові функції.

Масаж
   Ще один досить ефективний метод для лікування артрозу пальців кисті. Масаж, безсумнівно, повинен проводитися в щадному режимі, тому що зайва перевантаження уражених суглобів загрожує їх різними травмами, що істотно прискорить розвиток хвороби.
   Тут оптимальними будуть поколачивания по кисті (перкусійний масаж), легкі погладжування і розтирання. Цей спосіб лікування призводить до покращення кровопостачання і живлення хрящових тканин, а також знімає спазми в м’язах.

Народні засоби
   У народній медицині є заслуговують особливої уваги засоби. Це різні компреси з медом і сіллю, теплою глиною. Корисні теплі ванни з коренем живокосту, сінної потертю, ефірною олією, соляні і хвойні ванни.
   Крім цього цілющий ефект надають різні відвари і настої на основі листя берези, папороті, шабельника. Кисті слід занурити у відвар і деякий час потримати в ньому. Лікарі радять розтирати кисті рук мазями, основою яких є насіння льону, віск, або прополіс. Часто в лікуванні артрозу застосовуються компреси з сумішшю бішофіту, медичної жовчі і димексиду.
   Завдяки засобам народної медицини в суглобових тканинах поліпшується речовинний обмін і знижується больовий синдром, а дозування необхідних знеболюючих та протизапальних препаратів істотно знижується.

Компреси із перекисом водню


За рекомендацією професора Неумивакіна  ефективними є компреси.
На процедуру 1-3 кубіки 3% перекис водню (на бедро 3-4 куб.см.) шприцом змочити тканину накласти на зону пораження, накрити целофаном, краще харчовою плівкою.   Процедура - 20 - 30 хв.
Робіть пробу!  Перші пару днів перекис просто втирайте долонею, (допускається легке коротке пощипування) потім 1 мл. перекис водню 3% на короткий час 5-10 хв. і тільки зрозумівши, що немає побічних ефектів починайте збільшувати час, робіть компрес - 2 мл. 2-3 рази на день, 10 днів без паузи, декому допомагає за 3 дні.
Паузу між процедурами робіть по 3 дні.

Герудотерапія
   В останні роки в медицині досить часто використовується цей метод. Він зарекомендував себе як високоефективний засіб проти артрозу. Як показали дослідження, в слині медичної п’явки міститься безліч активних біологічних речовин, що сприяють повного виліковування від артрозу.

Оперативне втручання
   Оперативне лікування, як правило, застосовується найчастіше при ризартрозе (артроз великого пальця). Полягає воно у знерухомленні суглоба. Це потрібно для того, щоб прибрати біль. Така операція називається артродез.
   Крім цього хірурги роблять пластику суглобів, або січуть великі розростання.

Дієта
   При артрозі дуже важливо дотримуватися певний раціон. Він заснований на лужної їжі: молоко кіз, молочна сироватка, житній хліб, кістковий бульйон, сік капусти, лісові ягоди і т. д. Окремо слід відзначити користь березового соку і свіжих овочів.
   Лікування цієї хвороби займає досить-таки тривалий час, тому для хворих на артроз пальців рук дуже важливо набратися терпіння і чітко дотримуватися рекомендацій лікарів.
   Незайвою буде і профілактика. Намагайтеся не піддавати кисті рук переохолодження, сильним фізичним навантаженням, уникати можливих травм, а також ведіть ЗСЖ і харчуйтеся правильно.


Для лікування артрозу застосовується методика, запропонована японцями - використання не теплої, а саме холодної води - найчастіше це стосується колінних суглобів. Вам треба зручно розташувати ногу, так, щоб оброблялася тільки поражену зону. Гідромасажер Алексєєва скорочує час впливу холодною водою без змін в ефективності впливу!

Деформуючий артроз

Хронічне прогресуюче захворювання суглоба, може розвиватися у результаті травми чи інтенсивних нагрузках (стрибки, біг..). В основі його лежить поєднання атрофічних, дегенеративно-дистрофічних та проліферативних процесів в хрящах і кістках. По краях суглоба, де тиск дотичних кісток слабший, відбувається розростання хряща і остеовідної тканини із утворенням кісткових виступів. Захворювання частіше зустрічається у чоловіків. Найбільш схильні до нього колінний і гомілковостопний суглоби. Для деформуючого артрозу характерні: ниючі болі, відчуття "незручності" при рухах, після сну відчуття скутості в суглобі, в подальшому обмеження рухливості, поява болю в момент навантаження і тиску на суглоб, хрускіт при рухах, в подальшому - атрофія м'язів.
  Деформуючий артроз вкрай важко піддається лікуванню. Комплексне лікування сприяє зменшенню болів і затримує подальший розвиток процесу.

Лікування: масаж або аплікація з льоду, гідромасаж душем Алексєєва кінцівки і поперекової області, бішофітні аплікації.

Лікувальний самомасаж при деформуючому артрозі кульшового суглоба

Для людей, які страждають на це захворювання, самомасаж є одним з головних засобів лікування. Як же правильно користуватися цим засобом? З огляду на поширеність даного захворювання, наведу невеликий комплекс прийомів і методику лікувального масажу.

Якщо вас турбує сильний біль в суглобі, масаж починають робити з вище-і нижележачих ділянок, застосовуючи легкі неглибокі прийоми масажу. Значно ефективніше використання ЦГМ із душем Шарко-Алексєєва.

1. Погладжування на верхній частині сідниці і поперекової області - 8-10 разів. Те ж на нижній частині сідниці і верхньої третини стегна.

2. Розминка м'язів навколо тазостегнового (колінного) суглоба. Спочатку проводиться підставою долоні - 5-6 разів, потім подушечками чотирьох пальців (колоподібне), причому пальці розлучаються нарізно, а обертання робиться в бік мізинця.

Якщо біль не дуже сильна, то після розминки проводять розтирання навколо тазостегнового суглоба.

3. Розтирання:
а) пунктирне - подушечками чотирьох пальців у всіх напрямках;
б) колоподібне - подушечками чотирьох пальців;
в) колоподібне - гребенями пальців;
г) колоподібне - гребенем великого пальця, який згинається і впирається в вказівний. Кожен прийом виконується по 5-8 разів.

Закінчується самомасаж потряхуваннями і погладжуваннями. З ослабленням болю кількість повторень кожного прийому збільшується, число прийомів теж.

Самомасаж можна робити 2-3 рази в день, прийнявши положення лежачи і цілком розслабивши м'язи, які оточують суглоб.

При деформуючому артрозі добре допомагає і вібраційний масаж з використанням електричного ручного масажера, апарату «Тонус» і гідромасажної насадки у ЦГМ "душ Алексєєва". Можна використовувати і механічний масажер. Однак апаратному масажу завжди повинен передувати ручний, яким і слід завершувати сеанс. Особливо це важливо в початковій стадії лікування, а також при сильних больових відчуттях в суглобі. Масування масажними апаратами не повинно перевищувати 7-8 хв.
Причини виникнення артрозів



Ефективні вправи проти артрозу пальців
Насамперед треба запам'ятати, що кожну вправу потрібно виконувати по 5 разів 3 рази на день. Якщо відчуєте, що від вправ вам стає гірше, то потрібно негайно припинити та проконсультуватися з лікарем. Це ж потрібно зробити, якщо протягом 2 тижнів стан не поліпшується.
Вправа №1
Вправа №2
Вправа №3
Ручний еспандер - відмінний помічник у профілактиці артрозу. Кільце або овал, який потрібно буде посилено стискати долонею - прекрасний тренажер.
Вправа №4
Вправа №5
Вправа №6
Вправа №7
Артроз - захворювання, з яким можна впоратися, якщо уважно підходити до турботи про своє здоров'я. Важливо виключити шкідливі звички, а їм на зміну привнести нові - корисні. А вправи допоможуть повернути рухливість суглобів. Будьте здорові!
Дана стаття носить виключно інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і в будь-якому випадку проконсультуйтеся з кваліфікованим медичним фахівцем перед застосуванням на практиці будь-якої інформації, поданої в статті. 




Циклогідромасаж при деформуючому артрозі кисті рук. 
 

Профілактика артрозу
  1. Стежити за своєю вагою, так як ожиріння посилює проблему, а також може стати однією з причин її появи.
  2. Регулярно займатися спортом.
  3. Не переохолоджуватися.
  4. Правильно харчуватися.
  5. Уникати травм суглобів.


Немає коментарів:

Дописати коментар