--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Медичні обґрунтування ефективності гідротерапії Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Медичні обґрунтування ефективності гідротерапії

     «Геркулес був божественним захисником цілющих вод, на древніх монетах він зображений таким чином, що його обливає струмінь води з рота лева;  для знайомого з алегоричною мовою того часу, зображення це не може мати іншого значення, як вказівки на зміцнювальні властивості води», - пише св. Серафим (Чичагов).  Пріоритет наукового вивчення фізіологічної дії водних процедур належить російським лікарям. Штаб-лікар Олександр Нікітін ще в 1825 році дав повний опис антагонізму між судинами шкіри і судинами черевної порожнини при впливі водних процедур - явище, яке пізніше незаслужено отримало в літературі назву закону Дастра-Мора. У 1841 році вийшло керівництво по гідротерапії старшого лікаря Старорусского військового госпіталю Михайла Ломовського. Як самостійний предмет гідротерапію почали викладати в Московському Університеті в 1865 році. Особлива роль у розвитку водолікування як науки належить найбільшим  клініцистам - М.Я. Мудрову, Н.І. Пирогову, Г.А. Захар'їну, С.П. Боткіну.
     Гідротерапія - це терапія функціональної регуляції. Вона спрямована не на лікування, а на відновлення пошкоджених функцій організму. «Душ Алексєєва» - це фізіокоррекція, що виконує завдання комплексного оздоровлення людини. Віра в чудодійну силу ліків поступово відходить. Спроби вирішити проблеми складних захворювань тільки фармакологічним шляхом виявилися малоуспішними, і не дивно, що наукові роботи останніх років свідчать про необхідність більш широкого використання фізіотерапевтичних, особливо гідротерапевтичних підходів. (Калініна А.М., 1993; вогонь Р.Г .. 1996; Потьомкіна Р.А. та ін., 1996; Wasserheil-Smoller S. et al, і ін).
     Зберігати здоров'я в наш час треба не таблетками, а зміною способу життя і фізіотерапією. Справжня старість настає з 75 років, проте такі хвороби як остеохондроз (дегенеративні зміни) молодіють ... «Відомо, що досить лише зменшити швидкість руху рідких компонентів сполучної тканини (кров, лімфа), як всі інші складові матриксу (судини, суглоби, хрящі, в тому числі і хребта) тут же почнуть змінюватися, щоб компенсувати збитки. Потім почнуть змінюватися і інші тканини (нервова, м'язова, епітеліальна). Таким чином передхвороба, втома перетворюється в серйозне захворювання. А все починалося лише з уповільнення потоку крові», - пише доктор медичних наук, професор А.А. Алексєєв. Щоб зупинити старіння, максимально зберегти молодість до 75 років (коли дійсно настає старість), необхідно попереджати старіння кровоносної системи, сполучної тканини в цілому. Саме збережуюча функція відмінно прцюючої кровоносної системи, не дасть розвинутися процесам старіння в шкірі, хребті, нервовій системі та інших органах.
     Фізіолог Аршавский І.А. ввів поняття «фізіологічний стрес». Це загальна адаптаційна реакція організму, в якій не відбувається змін у гіпофізарно-наднирковій системі як при «сьогоденних» стресах. На відміну від того, що зазвичай прийнято вважати стресом, організм збагачується енергією фактора, наприклад, кінетичною енергією пружних струменів «Душа Алексєєва» у циклогідромасажері, нормалізується обмін речовин. Фізіологічний стрес захищає організм від дії «справжнього» стресу, тренує, відновлює і дає життєву енергію. Антистресові реакції відновлюють організм навіть на тлі постійно діючого важкого, патогенного стресу. Тим, хто змушений був працювати в умовах підвищеної радіації, перед початком роботи «організовували» помірний фізіологічний стрес (холодне обливання). В цьому випадку ураженість організму радіацією була значно меншою. При періодичній адаптації до подразників середньої сили підвищується в цілому активність всіх захисних систем організму, розвивається реакція активації (Гаркаві Л.Х., 1968, 1969, 1990). Стадія первинної активації формується швидко, людина відчуває прилив енергії, легкість в тілі, бадьорість і впевненість у собі.
     Як правило, одного першого прийому душу Алексєєва досить для того, щоб зрозуміти і відчути його незвичайну дію, відміну від інших, раніше відомих водних подразників (холодні обливання, дощові побутові душі). Подібною дією володіють контрастні душі, але виконання контрастного душу часто психологічно неприємне. Душ Шарко також дає швидку реакцію активації, завдяки чому зараз знову популярний. Стадія вторинної активації розвивається при систематичному, щоденному повторенні подразників середньої сили.  Для отримання вторинної активації можна зменшувати зони впливу - масажувати поступово струменями води не у повному обсязі тіло , а лише окремі рефлекторні зони. Реакція післядії виникає після припинення проведеного курсу антистресорних впливів.

Фізіологічний вплив динамічної гідропунктури циклогідромасажера із головкою «Душ Алексєєва» на організм:
- підсилює кровообіг за рахунок розширення судин і прискорення кровотоку в них, в результаті цього тканинам доставляється більше кисню, поживних і хімічно активних речовин, швидше віддаляються продукти обміну;
- значно знижується артеріальний тиск, нормалізується знижений тиск;
- зменшується частота серцевих скорочень, змінюється секреторна діяльність окремих органів;
- посилюються обмінні і регенеративні процеси, поліпшується живлення тканин;
- активізує живлення тканин і видалення продуктів втоми (СО2 і молочної кислоти), зміцнює м'язи, сприяє регенеративним процесам;
- позитивно позначається на процесах газообміну, посилюючи хвилинний обсяг дихання і споживання кисню тканинами;
- сприяє розтягуванню спайок, рубців, розсмоктуванню і видалення відкладень в тканинах суглобів;
- сприяє збільшенню амплітуди рухів в суглобі і його міцності;
- уповільнює старіння суглобів, діє як болезаспокійливий засіб при травмах і інших захворюваннях;
- при енергійному впливі циклогідромасажером із головкою «Душ Алексєєва» температура шкіри підвищується на 3-5 градусів, що сприяє зменшенню в'язкості м'язів, їх розслабленню і підвищенню розтяжності й еластичності;
- глибокий вплив струменів із головки «Душа Алексєєва» сприяє ліквідації набряків, розсмоктуванню різних патологічних відкладень, посиленню лімфоутворення;
- при регулярному тривалому впливі на м'язи збільшує їх силу;
- в місцях виходу нервів і по їх ходу знижується збудливість, зменшуються болі при невритах і невралгіях.

ДОВІДКА: Олександр Олексійович Алексєєв - професор, доктор медичних наук (в 26 і 32 роки захистив кандидатську і докторську дисертації), 25 років хірургічної практики в НДІ швидкої допомоги ім. Н.В. Скліфосовського, 16 років терапевтичної практики. Свою першу наукову роботу опублікував в 17 років. Розробив сполучнотканинну теорію біології і медицини, яка дозволяє по-іншому поглянути на походження і лікування багатьох захворювань. Автор 19 книг з актуальних питань медицини та біології.

     Суть відкриття проф. О.О. Алексєєва полягає в тому, що необхідно знову, як це було в давнину, об'єднати сотні хвороб (всього їх зараз описано 23 тисячі !!!) в наднозологію -  «сполучнотканинну недостатність». Об'єднання і легких (грип, ангіна, ОРЗ), і найбільш важких захворювань єдиним сполучнотканинним механізмом їх розвитку - це і є суть нової сполучнотканинної теорії біології і медицини. Лікування і профілактика цих захворювань проводиться шляхом цілеспрямованого впливу на хвору сполучну тканину, з похідних якої полягає 85% маси людського тіла. О.О. Алексеев описав три типи сполучнотканної недостатності, визначив форми маніфестації  сполучнотканної недостатності, запропонував відповідні методи діагностування та лікування.

     Він стверджує, що одиночних хвороб НЕ ІСНУЄ, будь-яка «невиліковна» офіційною медициною хвороба виліковна з позицій сполучнотканної  медицини, яка повернулася до традиціій лікування. Безпосередні ефекти терапевтичного відновлення сполучнотканинної недостатності пов'язані із посиленням лімфо- і кровообігу, що супроводжується активізацією боротьби організму з хворобою. Вплив гідромасажу полягає не тільки у включенні нервових механізмів регуляції, але і сполучнотканинної рефлексії і пам'яті, що відновлює функціональну діяльність органів і систем. «Душ доктора технічних наук А.Н. Алексєєва - хороша річ, річ приголомшлива. Немає ніякого іншого способу, який би одночасно включав інтерстиціальний транспорт (позаклітинний матрикс - систему основної регулювання) всьому тілу.

     Люди «чистять» печінку, кров, але ж очищати треба весь сполучнотканинний басейн, куди входить і кров як 100% сполучнотканинна структура, і печінка, також більш ніж на половину складається з сполучної тканини.  Де знайти резерви для очищення? «Душ Алексєєва» - це системний спосіб відновлення. Його можна поєднувати з будь-якою терапією - він не тільки позбавляє від хвороб, а відновлює сили, налаштовує роботу «внутрішнього лікаря». Реакція організму на циклогідромасаж із головкою «Душ Алексєєва» (яскраво виражена судинна - почервоніння шкіри) дозволяє швидко мобілізувати ресурси організму і нормалізувати обмін речовин».

Немає коментарів:

Дописати коментар