--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Остеохондроз Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Остеохондроз

Остеохондроз - хвороба людини, як біологічного виду. Масова захворюваність пов'язана насамперед з вертикальним становищем людини, при якому навантаження на хребет і міжхребетні диски значно вище, ніж у тварин. При цьому захворюванні страждають диски - хрящові прокладки між хребцями, через що міжхребцеві отвори звужуються і виходять через них спинномозкові нервові корінці обмежуються. Це викликає сильний біль.

Саме остеохондроз є причиною болю в спині в 80% випадків. Якщо остеохондроз ускладнений грижами міжхребцевих дисків, біль може з'явитися в кінцівках, голові а так же, у внутрішніх органах. Поперековий остеохондроз, який є найпоширенішим, в основному викликає біль в нижніх кінцівках, шийний остеохондроз - в руках і голові, грудний - у внутрішніх органах. 

Механізм появи болю спрощено можна змалювати так: міжхребцевий диск не витримує навантаження і він випинається. Навколо міжхребцевого диска розташовані нервові відростки, судини і спинний мозок. Грижа диска, зачіпаючи будь-якої з невних відростків визавает його запалення, що і призводить до виникнення болю. 

Причини розвитку остеохондрозу, Тобто дегенерації міжхребцевого диска, до сих пір точно не встановлені, в основному виділяються кілька причин, це: порушення обміну речовин в організмі, слабкий фізичний розвиток, генетична схильність та інші. 
Грижа диска утворюється внаслідок великого навантаження на диск, природно чим слабкіша диск і м'язовий корсет тим менше навантаження здатна викликати появу грижі.Складність у визначенні причин розвитку остеохондрозу полягає в тому, що це захворювання зустрічається як у людей літнього віку, так і у молодих і як у фізично розвинених людей, так і у людей нехтують спортом. Тому досить складно визначити той вид лікування, який зможе допомогти.

В даний час існує безліч способів лікування остеохондрозу, починаючи від прийому лікарських препаратів і закінчуючи операцією. 

Подальший розвиток остеохондрозу, стверджують лікарі, можна і потрібно загальмувати. Якщо ті, у кого це захворювання виявлено, навчаться правильно стояти, сидіти і лежати, при цьому врегулювавши кальцієвий обмін в організмі, то болю можна буде уникнути. На м'яких меблів сидіти не рекомендується. Надмірного тиску на хребет допомагає уникати такий стан, коли корпус тіла підтримується сідничного горбами. Це можливо тільки на жорстких стільцях. 

Висота стільця повинна бути врівень з гомілками. Нога повинна упиратися в підлогу. Для людей маленького росту знадобиться лавочка під ноги. Під ногами повинно бути стільки простору, щоб їх не треба було згинати.

Кожні 15-20 хв необхідно міняти положення ніг, робити для них розминку. 

Спина повинна щільно прилягати до спинки стільця. Тулуб слід тримати прямо, голову сильно нахиляти не треба, щоб не напружувати м'язи тіла.

До речі, про м'язи: напруга для них шкідливо. Воно накопичується в слабких і нееластичних м'язах, кров не може циркулювати через тканину і живити її. Тому частина тканини може в кінці кінців переродитися в маленькі вузликові потовщення. Тим, хто за родом своєї діяльності повинен довго читати, рекомендується зробити підставку для книг, щоб не доводилося сильно нахиляти голову. Автомобілістам треба навчитися сидіти без напруги. Спина повинна упиратися в спинку сидіння, або можна покласти тонкий валик, щоб зберегти поясний вигин. Голову необхідно тримати прямо. А якщо дорога далека, слід періодично виходити з машини і розминатися: робити нахили, присідання, повороти.

Під час перегляду телевізійних передач не слід залишатися в одній позі. Треба міняти її, вставати, розслабляти м'язи. Можна зробити кілька глибоких зітхань. 

Якщо стояти доводиться довго, на хребет падає велике навантаження, особливо на поперек. Щоб допомогти хребту зменшити навантаження, слід кожні 10-15 хв міняти позу.Треба спиратися то на одну, то на іншу ногу. Можна ходити на місці, т. Е. Не стояти стовпом, а рухатися. Час від часу треба прогинатися назад, витягнувши руки вгору і зробивши глибокий подих. Ці вправи необхідні для того, щоб зняти втому м'язів спини, потилиці, плечового пояса. Якщо треба підняти предмет з підлоги, рекомендується вставати навпочіпки або нахилитися, зігнувши ноги і спираючись рукою об підлогу або стіл.

Для сну не підходять ні м'які перини, ні жорсткі голі дошки. Від лежання на м'яких перинах хребет деформується, викривляється. На дошках теж відпочивати погано, і вони не врятують від деформації хребців. Постіль повинна бути полужесткой, щоб зберегти всі вигини хребетного стовпа. 

Раціон з високим вмістом цукру також призводить до втрати кальцію з сечею, оскільки при цьому підвищується рівень інсуліну. Велика кількість жиру в їжі перешкоджає нормальному всмоктуванню кальцію в кишечнику, оскільки жири пов'язують кальцій. 

Якщо резюмувати все вищесказане, рекомендації зводяться до наступного: 

Завжди тримайте спину рівно 

Намагайтеся не піднімати важких предметів. Якщо це необхідно, то піднімайте їх присівши, а не нахилившись

Найчастіше рухайтеся, не давайте м'язам спини атрофуватися 

Як можна частіше висите на турніку і плавайте
 

Немає коментарів:

Дописати коментар