--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": ▲Душ Алексєєва - новий сполучнотканинний інтегративний метод гідротерапії Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

▲Душ Алексєєва - новий сполучнотканинний інтегративний метод гідротерапії

Доктор медичних наук Алексєєв А.А., Заворотинська Н.В. 


На одному з оборонних підприємств ЗАТО Росії створений гідротерапевтичний масажний пристрій найширшого спектра дії із двома спеціальними функціональними насадками. Технологічно новий гідромасажер дозволяє протягом декількох хвилин (3-4 хвилин) піддати масуванню до 15 кг найбільш віддаленої (периферичної) тканинної і капілярної маси людського організму (шкіра, підшкірна жирова клітковина, фасції, зв'язки, апоневрози, м'язи). І виріб і результати не мають аналогів у світі.  Винахідник Гідромасажера - д.т.н. А.Н.Алексеев (Пенза).
Як відомо, людина представлений двома видами тканин: стромальною ( сполучною ) і паренхіматозними (покривна, нервова, поперечно-смугасто-м'язова). Сполучна тканина складає 85% маси тіла людини і представлена дрібними судинами, навколосудинним гелем, 50% загальноорганізмової клітинної маси, кістками, суглобами і біологічними рідинами. 

Лікування завжди має бути інтегративним, поліорганним, полісистемним, і, головне - сполучнотканинним, так як саме сполучна тканина і є головною функціональною і органічною масою тіла (85%), «місцем загального користування» загально організмової системи.

Курортологічна проблема полягає в тому, що ніхто з курортологів і фізіотерапевтів не враховує системне (з різноманітними зворотними зв'язками) представництво сполучної тканини в організмі. Не враховується надзвичайної важливості кібернетичний вплив різновидів сполучної тканини (тверді, рідкі, гелеподібні, рідкокристалічні) один на одного і на інші тканини. Інформація про сформовану в 1993 р сполучнотакнинну теорію медицини і біології в курортології поки не відома у необхідному обсязі. На жаль, навіть 25 книг загальним тиражем 60 000 виявилися поза сферою уваги, мабуть, у зв'язку із недостатньою науковою пошуковою активністю і депресією в соціальній сфері.

Спеціально наводимо основні лікувальні механізми душа Алексєєва на сполучну тканину і інші тканини організму людини при будь-яких захворюваннях. 

Гідродинамічний масаж насадкою коноідального профілю є проміжним по фізіологічній дії на організм між душем Шарко та ваннами Залманова. Досягається виражена гіперемія (судинна реакція), яка згідно із законом Дастра-Мора (А.Нікітін) відновлює мікроциркуляцію в тому числі і у всіх внутрішніх органах. Гідродинамічний голчастий масаж відновлює органну строму, посилюючи обмін речовин в капілярах і навколокапіллярному просторі, оживляє синаптичні нервові зв'язки, запобігаючи старінню. Так досягається генералізоване омолодження тканин; синхронізація системи реструктуризації артерій, вен, капілярів, зв'язок, суглобів, кісток; корекція нервових і ендокринних відхилень (кров - 30 днів, жир - 3 місяці, кістка - 4 місяці і т.д.).

Схема поліпшення реструктуризації організму за допомогою гідромасажу дуже проста і зрозуміла лише тим, хто слово «регенерація» дізнається з інтернетівський «вікіпедії» (скорочений варіант для людей, далеких від біології: «властивість всіми живими огранізмами згодом відновлювати пошкоджені тканини, а іноді й цілі втрачені органи»). А про реструктуризацію - виключно з сучасного економічного словника.

Ось ця схема. Гідромасаж «видавлює» не дуже потрібні в поверхневих тканинах субстрати, ферменти, кофактори і метаболіти в гостро і хронічно хворі сегменти, області та органи тіла, які відчувають реструктуризаційний дефіцит (виразкова хвороба, хронічний коліт, легеневий фіброз, артрози і артрити, ліквородинамичні стази, жировий гепатоз і множинні інфекційні захворювання всіх слизових оболонок - рото і носоглотки, сечостатеві шляхи, шлунок і кишечник, очі, вуха), запобігає інфаркт і інсульт.

У всіх органах і тканинах, головним сполучнотканинним «цеглинкою» реструктуризації є саме капіляри. Якщо сполучнотканинні капіляри неповноцінні, їх число зменшено або вони мають вигляд «лакун», а не трубочок, а клітини крові в них незрілі, великі і малорухливі, то патології не уникнути, не тільки в кістково-апоневротических, а й інших утвореннях тіла. 

Будь-яка хвороба обов'язково буде рецидивувати, хронізуватися, проявлятися в іншій групі органів. Хвороба - завжди вершина айсберга загальноорганізмового нездоров'я.

Вихід один - організму треба допомогти згадати свій «здоровий стан», треба допомагати грамотно, системно, терпляче в тканинній реструктуризації. Причому цей процес повинен ґрунтуватися на наукових нових, а не старих принципах медицини і біології.  Весь масив необхідної інформації в чотиритомнику А.А.Алексеева «Інтегративна (системна, сімейна) сполучнотканинна  медицина (2005) і двотомнику І.С.Ларіонова і А.А.Алексеев« Системне мислення в практиці біолога і лікаря (філософський аналіз) (2007 ).

Покращуючи стромальні функції сполучної тканини в органах і системах, душ Алексєєва створює оптимальні умови паренхіматозним клітинам (серце, мозок, печінка, нирки, кістки, підшлункова, передміхурова, молочна і щитовидна залози). Наприклад, при ДЦП, починаючи лікування м'якими дозами гідромасажу струменями в напрямку суглобових поверхонь, ми добиваємося значного збільшення амплітуди рухів, сили м'язової реакції, скорочення обсягу спастики. 

Не менш ефективний сакро-спинальний масаж душем Алексєєва при гідроцефалії, деменції, дитячих недорозвинення тіла і психіки. Ефект може бути посилений заміною душовою коноідальной матриці з 61 отвори на 19.

Третім механізмом (після двох перерахованих) лікувальних душів Алексєєва є включення самоорганізованого «внутрішнього лікаря», який регулює роботу системи місцевого, органного, регіонарного рівнів паренхіми і строми. Особливо яскравий ефект спостерігається при Міодистрофії і наслідках інсультного враження, коли скорочуються строки відновлення рухів, мови, ковтання, пам'яті. 

На останньому, четвертому етапі лікування душем Алексєєва, формується загально-організмовий  адаптивний резерв, заснований на гармонізації сполучнотканинних функцій, гармонізації енергоінформаційного обміну по тканинній вертикалі (зовні всередину: шкіра - підшкірна клітковина, фасції, кістки) і по горизонталі (біоенерго-інформаційні канали).

У книзі А.А.Алексеева «Криза медицини» (2003) (сенс біоенергоінформаційної діагностики та лікування) показано, що тіло людини містить 30% загальноорганізмового запасу колагену і 18% - еластину. Ці білки скручені між клітинами організму у вигляді амортизаторних пружин і забезпечують внутрішньоклітинний і внутрішньоядерниий стромальний масаж до рівня клітинного генома. Здійснюється «самозцілення» за рахунок перерозподілу енергії, субстратів, кофакторів, продуктів. Це особливо важливо в підлітковому віці, преклімакса, під час вагітності. 

Душ Алексєєва - найсучасніша медична технологія, неодмінно повинна увійти і в курортологічну практику.

Душ Алексєєва зручний в користуванні, і не тільки своєю лікувальною ефективністю. З економічної точки зору - вдвічі, а в Циклогідромасажері - більше ніж в десятеро меншою витратою води. Третім позитивним ефектом є мікрокліматичний. Душ Алексєєва за 10-хвилинну процедуру дозволяє наситити повітря процедурної кімнати лікувальними аеро-і гідро іоннами  в оптимальній для здоров'я пропорції в насадці на 61 отвір. А в максимальному ступені - при насадці на 19 отворів (13 000 негативних іонів на кубічний см повітря). При насадці на 19 отворів при вхідному тиску води в 2,5-3 атм. (На виході стільки ж) створюється фактично іонна сауна (вперше запропонована японцями), де викликається активне потіння без надмірної температури повітря, що важливо для хворих з сполучнотканинними дисплазіями шкіри і легенів (пергаментна і оксамитова шкіра, множинні бульозні емфіземи легенів, патології шлунково-кишкового тракту). Це можливо за рахунок швидкісної характеристики Гідромассажера коноідального профілю. Швидкість при 2 атм. досягає 30 м/с (це саме мінімальний тиск у звичайній водопровідній мережі), а при 3 атм. - 45 м / с. Для більш широкого розуміння фізичних процесів, пов'язаних із насадкою коноідального профілю, необхідні знання, як загальної теорії гідравліки, так і гідродинамічної кавітації.

Сполучнотканинна теорія біології і медицини дозволяє бачити адаптаційний процес, включаючи і хвороби, як першочергову реакцію сполучної тканини, про що свого часу писали Богомолець, Фролькіс, Сєров, Шехтер і ін. 

Ця ж теорія відкриває найширші можливості і для фахівців в області естетичної медицини і косметології. Курортна справа фактично невіддільне від двох щойно наведених галузей медицини - фізіотерапії та косметології. Душ Алексєєва, в тому числі, сприяє адекватній регенерації шкіри. Процеси омолодження локального (алопеція, вітіліго) і загального дійсно запускаються душем Алексєєва у людини будь-якого віку, навіть похилого (старше 60 років).

У будь-якому органі є спеціалізовані клітини, що виконують властиві цьому органу функції (в печінці - гепатоцити, в мозку - нейрони, в крові - еритроцити і лейкоцити та ін.) - Між цими клітинами знаходиться так звана сполучна тканина, яка становить близько 85% нашого організму і може перебувати в різних агрегатних станах - твердому (кістка), рідкому (кров, лімфа, спинномозкова рідина), гелеподібному (хрящ, міжклітинна речовина). 

Довго вважалося, що її основне завдання - служити каркасом, підтримувати, утворювати строму (основну опорну структуру органів, тканин і клітин), яка повинна захищати паренхиму (функціональну, спеціалізовану тканину органів). Проте новітні дослідження дозволяють кардинально переоцінити роль сполучної тканини.

Сполучна тканина є однією з найстаріших структур з точки зору еволюції, вона присутня навіть у гідри і дощового черв'яка - тканинні регуляції вдосконалилися, при цьому зберігаючи основну функцію «все з'єднувати і об'єднувати». У людському організмі сполучну тканину можна розглядати як єдину систему з принципами, зворотного зв'язку, яка реалізує взаємодію між іншими тканинами (епітеліальної, м'язової, нервової та ін.).

У перші дні існування зародка сполучнотканинні стовбурові клітини - мезенхімоціти - трансформуються у безліч інших різновидів клітин - кісткових, хрящових, жирових, судинних, кров'яних, імунних і т. д.  Ісцитов  призводить до подальших дисфункцій тих органів, які генетично пов'язані з сполучною тканиною. З іншого боку, багато патологічних процесів починаються саме в сполучній тканині і лише потім переходять в функціональні клітини. Сьогодні доведено, регіон реалізується великий спектр хвороб: від грипу та ангіни до атеросклерозу і новоутворень. 

Міцність сполучної тканини різна у різних людей, у одної і тої ж людини але в різному віці. Дисфункції сполучної тканини можуть розвиватися по одному з декількох сценаріїв:

• Ослаблення, рихлість, водянистість сполучнотканинних струккозна хвороба, гіпотонія судин, часті вивихи суглобів і переломи кісток, дискінезії жовчовивідних шляхів, опущення внутрішніх органів та ін. 

• Огрубілість, жорсткість, висихання сполучної тканини. Звідси - контрактури суглобів, долонний і підошовний апоневроз, фіброзіти і фіброміозіти, гіпертонічна хвороба, цукровий діабет, інфаркти, інсульти та ін. Можливо, найяскравішим прикладом хвороби сполучної тканини по «сухому» типу є прогерія - патологічно раннє старіння, коли 8-річна дитина виглядає виснаженою і покритою зморшками стариком.

• Сполучна тканина також є середовищем, що оточує клітини, та забезпечує доставку до них поживних речовин і відведення від них продуктів метаболізму. Якщо ці «провідникові» функції порушуються, то відтворення клітин або сповільнюється (тоді порушуються процеси репарації та загоєння, запальні процеси хронізуються та ін.), Або навпаки, починається їх неконтрольоване зростання, що призводить до розвитку спочатку доброякісних новоутворень. Порушення морфогенетичної функції сполучної тканини на ранніх етапах каліцтв і вроджених аномалій.

З безлічі регуляторних процесів, що протікають в «надрах» сполучної тканини, особливо необхідно виділити ті, які забезпечують імунний захист організму. Якщо сполучноткани-нна «ємність» зашлакована і працює неадекватно, то імунні клітини рухаються або занадто повільно (і тоді не встигають досягти потрібного органу або об'єкта-мішені), або вступають в імунну реакцію недостатньо зрілими. Це призводить до розвитку величезного спектру Атон і алергій, в тому числі кропив'янки, бронхіальної астми, діатезу, коллагеногенеза, артритів і ін.

Нарешті, ще один важливий симптом-тканинної недостатності - порушення координації роботи дрібних і великих судин (так звані ангіотрофо-неврози). Якщо судини, що складаються зі сполучної тканини, неповноцінні, то нейрогормональні механізми їх регуляції теж працюють незлагоджено. Так виникають вегето-судинна дистонія, гіпо- та гіпертонічні хвороби, атеросклероз, аневризми, запальні процеси та ін. Таким чином, трофіка тканин погіршується, і замикається порочне коло-тканинної недостатності. Величезною є роль сполучної тканини в протіканні процесів старіння організму. 

Ще Ілля Мечников вказував на знос сполучної тканини як на основну причину старіння: «Людина стара настільки, наскільки стара її сполучна тканина»- писав він. Понад 90% таких шкідливих речовин, як відходи метаболічних реакцій, солі важких металів, пестициди, гербіциди та ін., депонуються в сполучній тканині підшкірної жирової клітковини, сальника, м'язів, фіброзної тканини легенів, печінки, селезінки, лімфовузлів. 

Так само тісно пов'язані зі станом сполучної тканини резервні можливості організму, процеси адаптації до стресу; в разі її неповноцінності виникають адаптативні розлади, синдром хронічної втоми та ін. Відповідно до теорії стресу Г. Сельє, висунутої в 60-і роки, ключовим органом у процесах адаптації є наднирники, але сьогодні нова інформація про роль сполучної тканини як провідної і регулюючого середовища, в тому числі і в адаптаційних процесах, дозволяє нам доповнити доктрину Сельє.

Таким чином, найважливішою функцією сполучної тканини сьогодні можна вважати функцію передачі інформації, включення резервів едінітельно-тканинною рефлексією і пам'яттю ( «внутрішній доктор»). 


Сполучна тканина в косметології
Як відомо стан шкіри відображає стан організму в цілому. Щоб оздоровити шкіру і поліпшити її зовнішній вигляд, не можна не враховувати роль сполучної тканини, яка є «місцем загального користування» органів і систем. Крім того, сама шкіра на 70% складається з сполучної тканини; так само і нижележащие структури - підшкірний жир, фасції, кровоносні судини, кістки, суглоби, міжхребцеві хрящі, кров, лімфа - в великій мірі утворені сполучною тканиною в одному зі своїх фазових станів (твердому, рідкому, гелеобразном,

Розглянемо як приклад системного мислення розвиток організменной патології, в кінцевому рахунку впливає і на стан шкіри. В результаті ряду причин (глистяні інвазії, опромінення, інтоксикація) колаген та еластин в легких і товстій кишці «слабшає» і втрачає належну якість. Легкі починають дихати тільки своїми верхівками. Ендогенний вуглекислий газ не видихається повністю - виникає «кислотний удар» по організму. Часте, поверхневе дихання викликає надмірно швидке злущування шарів епітелію, травматіеаціюі зношування лімфовузлів. Виникають хронічні запальні процеси дихальних шляхів (тонзиліти, гайморити, кон'юнктивіти, отити та ін.). Що виділяється при цьому слиз потрапляє в стравохід і далі в шлунок, роблячи його анацидного, тобто нездатним до перетравлювання їжі, А естетика шкіри безпосередньо залежить від функціонування шлунково-кишкового тракту, в тому числі кишечника, збереження зубів і ін. - адже за відсутності повноцінної роботи шлунково-кишкового тракту шкіра приймає на себе частину функцій виведення. Таким чином, не «пропрацювавши» весь ланцюжок, ми не отримаємо красивою, здорової шкіри.

Крім того з'єднувальних тканину як основне доданок судинної системи грає ключову роль в забезпеченні трофічних процесів шкіри. Її недостатність прискорює вікові зміни, призводить до виникнення варикозної хвороби, вегетосудинної дистонії та ін. Легко бачити, наприклад, наскільки нетривалим буде ефект корекції локальними методами «судинних зірочок», якщо внаслідок слабкості сполучної тканини вони будуть з'являтися знову і знову. 


Целюліт як сполучнотканинна дисфункція 
Одним з проявів-тканинної слабкості організму є целюліт. У нормі білкові спіралі колагену і еластину, здійснюючи пружинні мікроколивання, «масажують» і підтримують жирові клітини (адипоцити), структурують міжклітинний гель, капіляри, лімфатичні судини. Якщо колаген та еластин недостатньо міцні і пружні, то капіляри стають атонічная, нежиттєздатними, утруднюється відтік крові і лімфи, наростає тканинної набряк; порушується живлення жирових клітин, в результаті чого вони починають безконтрольно затримувати неякісний, омиленої жир, недоступний для переробки як джерело енергії. 


Сполучна тканина і дефекти будови тіла 
Величезне число вроджених деформацій тіла пов'язано зі слабкістю сполучної тканини (рис. 2). Сили гравітації, діючи на недостатньо міцну структуру, вже в дитинстві виробляють візуально помітні порушення опорно-рухового апарату та інших структур. При обстеженні школярів 9-10 класів в 85% випадків спостерігаються патології сполучно-тканинної генезу, причому у 58% дітей вони виражаються в дефектах будови костномишечной тканини (у дівчаток частіше). 18% з них - це деформації грудної клітки, 63% - сколіози, 60% - викривлення стоп, від 3 до 20% - спотворення суглобів (викривлення носа, зубів, шаблевидні гомілки, hallus valgus, гіпермобільність ліктів, брахидактилия ( «пальці піаніста» )).

Згідно з тим же дослідженням, у 40% підлітків відзначаються такі патології шкіри, як надмірна рухливість (гіпереластоз) - 13%, бархатистість, рихлість - 22%, пергаментний, истонченность - 42%, Стрий, розриви - 4%, післяопераційні шви типу «цигарковий папір »- 5%. 


Пластична хірургія 
Багато естетичні дефекти, в тому числі і на обличчі, пов'язані з природженою недостатністю сполучної тканини. Особливо це стосується хрящових структур - носа, вушних раковин (рис. 3). Неповноцінна сполучна тканина нерідко не забезпечує адекватного загоєння, і в цих випадках можливе виникнення ускладнень при проведенні ринопластики, різних ліфтингових впливів та ін.

Тому доцільно включити в збір анамнезу отримання даних про стан сполучної тканини, а також передбачити заходи щодо її детоксикації та поліпшення в курсі процедур з підготовки до операції. 


Непомірний фітнес 
непомірний фітнес сприяє зношування тканини, особливо у тих, у кого вона слабка від природи (це розлад називається дисплазією сполучної тканини і може бути ледь помітним або яскраво вираженим). Як відомо м'язове волокно має форму веретена і прикріплюється до кісток в двох кінцевих точках за допомогою сполучнотканинних структур - сухожиль.

Якщо точки прикріплення слабкі, то сухожилля, надмірно розтягуючись «крадуть» ефект м'язового скорочення, і доводиться докладати додаткові зусилля для досягнення результату. При цьому сухожилля і зв'язки легко травмуються, і з часом їх знос наростає перевантажуючи сполучну тканину неадекватними навантаженнями ми поступово знижуємо її регуляторну функцію - це одна з причин швидкого і драматичного «обвалу» здоров'я і фізичної форми у спортсменів-професіоналів після того, як їх кар'єра закінчується. 


Методи впливу на сполучну тканину 
Косметологи, як і лікарі інших спеціальностей, повинні мислити системно, щоб вирішувати специфічні естетичні завдання, представляти структуру і функції сполучної тканини, її системну організацію і метаболічні процеси життєзабезпечення.

Необхідно рекомендувати повноцінне обстеження перед серйозними косметичними втручаннями, здійснювати оцінку процесів старіння різних сегментів організму. Як розвивалося тіло - симетрично або асиметрично? Яка половина старше? На який активніше йдуть репаративні процеси? Як протікає процес загоєння (оцінка стану рубців та ін.)? Чим допомогти кишечнику, нирках, шлунку, легким, мозку? Тільки після відповіді на ці питання можна направляти пацієнта на хірургічне втручання. 

У моїй практиці повний огляд пацієнта займає 2-2,5 години. Верхівка, волосся, зуби, небо, шкіра, очі, вуха, родимки, дактилоскопічний малюнок пальців, вени, артерії, серце, кістки, зв'язки, суглоби і ін. - все це може багато що сказати уважному лікаря про стан сполучної тканини і організму в цілому .


Мінімізація негативних впливів 
Коротко перерахуємо деякі фактори, які можуть негативно позначатися на стані сполучної тканини. 

1. Різкі коливання кислотно-лужного балансу відбуваються при психологічному стресі, при тривалих перервах в прийомі їжі, порушення режиму сну-неспання, а також надмірному споживанні газованих напоїв. 

2. Механічне здавлювання вузької одягом і взуттям. Постійне зовнішній вплив різко порушує нервову, ендокринну, сполучно-тканинну трофіку і призводить до виникнення грубих складок, підшкірних ущільнень, застійних явищ, целюліту.

3. Надмірна інсоляція. Масова загибель захисних клітин околокапіллярного простору призводить до різкого напрузі загального обміну речовин і послаблює всі фактори природного сполучно-тканинної опору. 

4. Незбалансована дієта. В першу чергу треба звернути увагу на баланс високо- і низькомолекулярних ліпідів (а, отже, відмовитися від важких тваринних жирів - баранячого, свинячого - на користь червоної риби, оливкового масла холодного жиму та ін.). По-друге, порушення балансу білків і жирів призводить до необхідності трансформації одних в інші, а цей процес дуже енергоємний. Таким чином виникає додатковий метаболічний стрес, піродоксізація ліпідів, різкі коливання кислотно-лужного балансу, за якими можуть слідувати зношування сполучної тканини, депресивні стани тощо.


Для поліпшення функцій сполучної тканини можна рекомендувати:
Помірний масаж за принципом «не нашкодь». Сполучна тканина індивідуальна, тому основним критерієм є самопочуття пацієнта. Тут застосовні тести самопочуття, індивідуальні для кожного хворого. При цьому треба розуміти, що після масажної дії на такий великий орган, як шкіра (а її вага досягає 12 кг), відбувається масований викид з капілярів токсичних продуктів, які потрапляють у великі судини і можуть негативно впливати на роботу печінки, кишечника, мозку і пр.

Душ Алексєєва - гідротерапевтичний прилад для капілярного масажу, вплив якого можна поставити між ефектом душа Шарко і скипидарні ванн по Залманову. Але якщо ванна Залманова, випалюючи слизові, викликає роздратування шкіри і нейрогенне збудження, а душ Шарко сильним струменем травмує тканини (що може призвести до їх омертвіння, фіброзу, виникненню фіброліпом), то душ Алексєєва м'яко, хвилеподібно-компресійно впливає на капілярний русло. 

Капілярну мережу називають другим серцем, розташованим на периферії у вигляді еластичної колагенової-еластинових плівки. При душовому гідромасажі капіляри (загальний діаметр яких близько 1 м) більш активно задіюються в кровообігу, з них «видавлюється» застійна кров, а значить - прискорюється виведення токсинів, побічних продуктів метаболізму та ін. При цьому вплив відбувається лише на глибину шкіри і підшкірної клітковини , забезпечуючи відсутній тканинам колагенової-еластинових «пружинний» масаж. 

Іплікатор Кузнєцова- ще один спосіб викликати місцеве подразнення і відповідний рефлекторний відповідь організму. Цей метод можна розглядати як багатоточкове голковколювання. При застосуванні іпплікатора в кров викидається до 50 біологічно активних речовин, що реалізують каскад реакцій регенерації, при чому не тільки локальних, але і системних. Часто іпплікатор застосовують для зняття болю в спині та ін., Але його можна розглядати і як потужний активизатор капілярного кровообігу.

Нутріціальная терапія. Метаболічний життєзабезпечення організму передбачає участь в обмінних процесах величезного числа інгредієнтів, близько 600 з яких ми повинні отримувати ззовні. Обмін будується за формулою «субстрат + фермент + кофактор = продукт», і не забезпечивши всі її складові, ми не отримаємо якісних колагену і еластину, повноцінного рубця, гарного ранозажівленія, нормальної реакції на травматичні маніпуляції, в тому числі по установці імплантів та ін. сьогодні важливість нутріціальной підтримки функцій організму за допомогою БАД вже не підлягає сумніву.

Дослідження показують кореляцію між тривалістю життя і поширеністю застосування БАД. Для порівняння наведемо Японію, де жінки живуть в середньому 87 років, а чоловіки - 83 роки, а число людей, що приймають харчові добавки, досягає 92% від всієї популяції, і Росію, де БАД приймає 3% населення, а середня тривалість життя становить відповідно 71 рік і 58 років. 

На які компоненти необхідно звернути увагу, розробляючи нутріціальную програму підтримки сполучної тканини? 

• Амінокислоти. Саме вони вирішують задачу ресинтезу білка на основі сполучно-тканинної генома. 

• Мідь. Зміцнює поперечні «зшивання» колагену. 

• Цинк. Стабілізує метаболічні процеси в сполучнотканинних клітинах шкіри, фасції та ін.

• Залізо. Головне джерело кисневого постачання тканин, головний нормалізатор функцій кровотворення, імунітету, роботи судин, мозку, селезінки, печінки. 

• Вітамін С. У зв'язку з курінням, постійним стресом, виснажливими захворюваннями потребу у вітаміні С значно підвищується: двогодинний виробничий конфлікт спустошує організм на 6 грамів вітаміну С! Його дефіцит робить організм беззахисним перед стресом, але ж саме психологічний стрес (тобто несформованість інстинкту самозбереження) викликає 56% загальних системних розладів. 

Немає коментарів:

Дописати коментар