--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Остеопороз тазостегнових суглобів. Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Остеопороз тазостегнових суглобів.

Остеопороз є патологією, що виникає в результаті порушень обміну мінеральних речовин в організмі, в результаті якого змінюється нормальна будова кісткової тканини. При цьому захворюванні розрідження речовини кістки найбільше виражено в тих ділянках скелета, які піддаються серйозним механічним навантаженням, тому остеопороз тазостегнового суглоба являє собою величезну проблему сучасної медицини.
Основним ускладненням, які непокоять пацієнтів і лікарів, які проводять лікування остеопорозу тазостегнового суглоба, стають переломи кісток, що його утворюють - пошкодження можуть виникати навіть при незначних травмах або підйомі вантажу. Крім ураження кісток, що утворюють кульшовий суглоб (стегнової кістки і кісток тазу), процес зміни кісткової тканини може зачіпати тіла і поперечні відрос-тки хребців, ребра, кістки черепа, плечові кістки. Найчастіше при травмах на тлі системного остеопорозу уражаються:
  • стегнова кістка - розвивається перелом хірургічної і анатомічної шийки, знерухомлює пацієнта;
  • плечова кістка - виникають внутрісуглобні переломи, що обмежують функції верхньої кінцівки;
  • тіла хребців - в них розвиваються компресійні переломи, які можуть довго залишатися непоміченими.

Причини розвитку остеопорозу кісток

Порушення мінерального обміну, на тлі яких розвивається остеопороз кісток тазостегнового суглоба, свідчить про виникнення:
  • зниження продукції жіночих статевих гормонів-естрогенів в організмі;
    Ось так виглядає захворювання
    Ось так виглядає захворювання
  • захворювань залоз внутрішньої секреції - патології щитовидної залози, цукрового діабету, порушень вироблення гормонів в гіпофізі і наднирниках;
  • стани, що виникають при проведенні імуносупресивної терапії після трансплантації органів;
  • вікові зміни;
  • порушення харчування і недостатнє надходження в організм вітаміну Д і кальцію;
  • шкідливі звички пацієнта - куріння, зловживання алкоголем, токсикоманії;
  • операції, проведені на статевих органах у жінок;
  • лікарська терапія при призначенні сечогінних препаратів, стероїдних гормонів, протисудомних засобів, антикоагулянтів прямої дії;
  • генетичні порушення (спадковий фактор).
Запідозрити можливість остеопорозу тазостегнового суглоба до виникнення переломів можна далеко не завжди, але при наявності провокуючих чинників ймовірність виявлення симптомів захворю-вання зростає в кілька разів.

Як дізнатися про хворобу?

Про те, що у хворого розвивається остеопороз тазостегнового суглоба (кісток, які утворюють це зчленування), можна в тому випадку, якщо виявлено вплив провокуючих чинників або виникають такі симптоми:
  • біль в кістках скелета - хребцях, крижах, ребрах;
  • судоми в скелетних м'язах, особливо в нічний час;
  • зміни постави ( сутулість ), що з'являється у пацієнта після 40 років;
  • помітне зменшення росту - причиною цього явища стають компресійні переломи тіл хребців в грудному і поперековому відділі.
До того, як почати лікування остеопорозу кісток тазостегнового суглоба і системного процесу в організмі, необхідно виконати комплексне обстеження, в яке повинні включатися:
  • денситометрія - визначення щільності кісткової тканини;
  • рентгенографія і томографія кісток скелета для уточнення основних осередків розрідження в кістковій тканині;
  • лабораторні дослідження - визначення вмісту в сироватці крові кальцію, фосфору, лужної фосфатази, рівня естрогену, паратгормону, тироксину, інсуліну, кортизолу і його похідних.
Діагноз остеопороз може бути поставлений тільки при виявленні зміни щільності кістки більш 2,5 ступенів, до досягнення цього граничного показника ставлять діагноз остеопенія.

Лікування повинно починатися ще до появи травми ..

У тому випадку, коли у пацієнта виявляють захворювання, лікування повинно починатися ще до виникнення травми - в іншому випадку висока ймовірність виникнення вялозаживаючих переломів. Всі заходи повинні спрямовуватися на відновлення порушеної структури ураженої кістки і попередження прогресування подальших змін. Всі терапевтичні заходи, які призначаються для лікування остеопенії і остеопорозу тазостегнового суглоба, повинні проводитися під контролем денситометрії.
Діагноз "остеопороз тазостегнового суглоба" може поставити тільки фахівець
Діагноз «остеопороз тазостегнового суглоба» може поставити тільки фахівець
З цією метою можуть призначатися:
  • антирезорбтивні засоби (речовини, які гальмують руйнування кісткової структури) - кальцитонін , бісфосфонати. Своєчасне призначення цих препаратів пацієнтам, які страждають на остеопороз тазостегнового суглоба, дозволяє зупинити або загальмувати прогресування зміни структури кісток і потенціює відновлення кісткової тканини;
  • анаболічні препарати - препарати тестостерону, терипаратид , ралоксифен . Ці лікарські речовини активізують відновлення процесів утворення кістки;
  • гормональна терапія - комбіноване призначення естрогенів, гестагенів, андрогенів. Ці препарати усувають основну причину розвитку остеопорозу, і повинні призначатися для замісної гормональної терапії пацієнткам в періоді згасання репродуктивної функції, менопаузі;
  • препарати кальцію - кальцитонін, миакальцик. Ці лікарські засоби гальмують руйнування кістки і допомагають усунення больового синдрому, незмінно виникає на тлі переломів;
  • вітамін Д і його метаболіти.


  • Народні засоби при остеопорозах: 

    Яєчна шкаралупа

    Одне з найбільш перевірених засобів, найчастіше призначаються при остеопорозі - суміш яєчної шкаралупи з лимонним соком. Але щоб приготувати шкаралупу як годиться, потрібно знати деякі особливості.
    Перше - це зняти плівку, яка знаходиться на внутрішній стороні яйця. Після цього очищену шкаралупу простерилізувати, для цього можна скористатися будь-яким зручним способом, і обов'язково перемолоти на кавомолці.
    Отриманий порошок перемішати з лимонним соком, для цього краще взяти свіжовичавлений сік із звичайного лимона в рівних пропорціях. Використовувати отриману суміш потрібно протягом одного місяця, вранці, по половині маленької ложки. Після цього необхідно зробити невелику перерву і курс можна повторити знову. Найкраще, якщо таке лікування буде проводитися взимку і навесні, коли настає нестача вітамінів в організмі.

    Другий рецепт з яєчною шкаралупою

    Лікування остеопорозу у жінок народними засобами включає в себе ще один рецепт, який відмінно зарекомендував себе. Для цього порошок з яєчної шкаралупи в кількості 100 грам потрібно змішати із 50 грамами липового або гречаного меду. Сюди ж додати 100 грам прополісу. Отриманий засіб приймати по 3 рази на день, по дві - три ложки.

    Петрушка і кріп

    Крім яєчної шкаралупи, в лікуванні цієї хвороби широко застосовуються і трави, серед яких найпопулярнішими, можна назвати петрушку і кріп. Для приготування цілющого настою необхідно взяти два свіжих пучки тієї та іншої зелені - приблизно 200 грам, і залити складену в банку траву кип'яченою водою, температура якої сягала б 90 градусів.

    Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/
    Після цього закрити банку кришкою і настояти протягом 2 - 3 годин. Потім настій можна приймати всередину. Робити це потрібно 3 рази в день, по 1/2 склянки. А це означає, що кожного ранку необхідно готувати новий настій, а старий вже використовувати не можна. Використовувати цей засіб треба протягом 6 місяців, не пропускаючи жодного дня.
    Однак перед застосуванням цього настою треба проконсуль-туватися з терапевтом, так як засіб повністю протипоказано при вагітності і при деяких патологіях судин.

    Цибуля

    Симптоми остеопорозу можна спробувати вилікувати і іншим народним засобом, для якого знадобиться цибуля.
    Для приготування цілющого засобу знадобиться пара великих цибулин, які потрібно обсмажити на олії прямо із шкіркою, попередньо нарізавши їх на кружечки або часточки. Після цього її потрібно викласти в окріп - приблизно 500 мл, і варити близько 20 хвилин.
    Потім отриманому відвару треба дати настоятися не менше півгодини, або навіть одну години, і обов'язково процідити . Відвар поділити на три рівні частини і випивати щодня по одній з них. Зберігати всі «частини» цибулевого відвару потрібно в холодильнику. Курс становить приблизно місяць.

    Інші трави

    otvarЛікування остеопорозу народними методами і засобами - шлях довгий, і не кожен наважується пройти його до кінця. Однак при дотриманні всіх рекомендацій можна отримати чудовий результат.
    Крім перерахованих вище методів лікування цієї недуги можна використовувати і інші трави, які є визнаними лідерами в терапії цієї патології кісткової системи.
    Для кращого засвоєння кальцію можна пити настої і відвари живокосту, ялівцю, шабельника, люцерни. Для цього траву треба заварити окропом, настояти протягом пари годин і пити протягом доби, наприклад, замість чаю.

    Від болю можуть допомогти компреси з буркуном і ромашкою. 
    Цих трав потрібно взяти по 100 грам, і залити горілкою в кількості 500 мл. отриману рідину настояти протягом трьох діб, після цього можна накладати компреси на хворе місце. Робити їх краще всього вечорами і залишати на ніч. Для цього в настої можна змочити марлю, покласти на потрібне місце, зверху накрити поліетиленовою плівкою і укутати чимось теплим.
    Тими ж методами можна лікувати остеопороз хребта, однак перед тим, як починати застосовувати народні засоби, треба обов'язково проконсультуватися з лікарем.


    Бішофіт полтавський. 

    Тонкий шар (до 1 мм)  густого лініменту бішофіту нанести на болючі місця,  накрити целофановою плівкою і закутати шерстяним матеріалом.  Витримати годину, відтак злегка витерти залишки лінімента мягким папером чи салфеткою. Змивати чи витирати досуха не потрібно. Утворена бішофітна плівка всмокчеться шкірою до кінця сама. Цю процедуру можна чередувати, або проводити після Циклогідромасажу  із добавкою Бішофіту кристалічного (1-2% розчин)  Це найпростіший і найдешевший і найдоступніший для кожного  варіант "домашнього санаторію".(про ЦГМ детальніше на сайті:  http://bit.ly/superCGM )
    Необхідно пам'ятати, що використовувати всі методи одночасно небажано.  Краще зупинитися на якомусь одному, і обов'язково контролювати своє самопочуття і розвиток захворювання, відвідуючи кожен місяць хірурга та інших фахівців.

    Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/

Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/
Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/ Джерело: https://vashaspina.ru/narodnye-sredstva-dlya-lecheniya-osteoporoza/

профілактичні заходи

Профілактичні заходи, які призначаються при загрозі виникнення захворювання, набагато ефективніші, ніж комплексне лікування остеопорозу, яка призначається після виникнення перелому. Для проведення профілактики необхідно збалансоване харчування зі збільшенням вмісту в раціоні продуктів, багатих кальцієм і фосфором. Обов'язково зменшення вмісту холестерину в раціоні.
Продумана зміна режиму фізичних навантажень, в якому повинні передбачатися вправи, що сприяють зміцненню м'язового корсета тулуба - при цьому потрібно виключати види спорту, які загрожують травмами. Обов'язковий відмова від шкідливих звичок (куріння, алкоголізм), і збільшення часу перебування на сонці - фототерапія стимулює утворення вітаміну Д в організмі пацієнта. 
Регулярні здійснення процедур Циклогідромасажу  1-2% розчином Бішофіту кристалічного.  

Источник: https://vashaspina.ru/osteoporoz-tazobedrennogo-sustava-lechenie/

Немає коментарів:

Дописати коментар