--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": +♥ Судинна реакція Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

+♥ Судинна реакція

Висока кінетична енергія струменів з Душа Алексєєва створює потужний масажний проминаючий вплив , який викликає почервоніння шкіри (незалежно від температури  води) або так звану судинну реакцію (гіперемія). 

Чому відбувається почервоніння шкіри під дією «енергійних» водних процедур? 


Як правило, кров застоюється в будь-якому органі, м'язі, будь-якій ділянці тіла (з цим пов'язана найчастіше і хворобливість). Для того, щоб її «вигнати» звідти, необхідно такий вплив, який поверне кров в депо. Цим впливом і є інтенсивні водні процедури.

Подразнення, що наноситься на шкіру голочками струменів води, змушує кров приплисти в місця розширення капілярів. А капіляри розширюються внаслідок складних біохімічних процесів - роздратування гладкої клітини, виділення гістаміну, гіпаріну, ГАГ та ін. Кров вимушено заповнює капіляри, але в них не затримується - резервні капіляри не можуть бути довго відкритими. Кров повертається з периферії до центрів тіла, потрапляючи і в ті області, які були раніше обезкровленними. До речі, цей процес описується законом Дастра-Мора (1825 рік). Мабуть, єдиним ЗАКOНОМ в медичній науці.
Капіляри змінюють свій діаметр в різні періоди дня, місяця, року. У ранковий час вони звужені, тому загальний обмін речовин у людини вранці знижений, також знижена і внутрішня температура тіла. Увечері капіляри стають ширшими, вони більш розслаблені, і це обумовлює підвищення загального обміну речовин і температури тіла у вечірній час. 

Якщо капіляри вранці розкриваються повільно, то сонливість зберігається, працездатність відсутня. І навіть підбадьорювання себе міцною кавою не допомагає. Однак, процедура прохолодного Циклогідромасажера із  душголовкою Алексєєва максимально швидко пробуджує тіло до роботи. Від холодної води капіляри трохи спазмуються, але потім швидко розширюються.

Увечері організм треба вкласти спати. Але він, переживши події дня, ніяк не хоче вгамуватися - капіляри знаходяться в тонусі. Як йому допомогти? Треба прийняти теплий, розслабляючий циклогідромасаж тіла. 

При недостатності кровообігу можуть виникати «пустельні» області, периферичні відділи тіла, куди кров може потрапляти затруднено і не завжди. Саме ці місця старіють швидше - з'являються зморшки на обличчі, дистрофія (сивина) волосся, стоншена шкіра на руках.

Вегето-судинна дистонія - теж результат не «недостатнього тонусу», а поганого перерозподілу крові: А.Залманов описує простий діагностичний спосіб для визначення правильності функціонування кровоносної системи: «Це дермографична реакція. Зворотною стороною молоточка для перкусії (можна просто гострим нігтиком) пройдіться злегка по шкірі спини пацієнта (можна і в будь-якому іншому місці тіла). Якщо замість рожевої або тонкої червоної лінії (ознака скорочення шкірних капілярів) ви виявите білу лінію, яка так і залишиться білою, поки не зникне, це буде свідчити про відсутність капілярної реакції. Життєздатність обстежуваного хворого при цьому мінімальна».
Спробуйте перевірити - як поводяться при такому тесті ваші судини? 


Чому досить гіперемії при масажі? 

Сенс масажу не в тому, щоб «розчавити» жирові клітини, а в тому, щоб викликати фізіологічну реакцію організму, в якій провідну роль відіграє нервова система. 

1. Подразнення, викликані масажем, сприймаються рецепторним апаратом шкіри, м'язів, суглобів і передаються центрові шляхом складних рефлексів через вегетативні нерви у вищі відділи центральної нервової системи. 

2. Ці роздратування, досягнувши центральної нервової системи, викликають відповідні рефлекторні реакції судинно-рухового і трофічного характеру. 

3. Під дією цих реакцій підвищуються окислювально-відновні процеси, які покращують живлення м'язів і тканин тіла.

4. В залежності від сили і тривалості масажу, стану організму, змінюється  різного ступеня обмін речовин, покращується крово- і лімфообіг, усуваються венозні застої, поліпшується постачання тканин киснем, прискорюється виведення продуктів обміну. 

Саме тому масажні процедури (в тому числі і гідромасажні) завжди проводяться курсами. «Масаж робиться курсом не просто так. Після певної кількості процедур, організм перестає реагувати. Він завмирає. Потрібно негайно припиняти, а ще краще - не доводити до цього », - вже цитований Роман Князєв.

Для більш точного розуміння наведу приклад. Люди живуть біля великого аеропорту, де постійно злітають і сідають лайнери. Ну не пощастило їм. До них в гості приходять друзі. Через півгодини вони втомилися, у них болить голова. З'являється законне питання: «Як ви тут живете?». Насправді, хто мешкає в домі біля аеропорту навчилися не чути шуми літаків. Мозок починає оберігати свідомість від звичних подразників. 

Так само і з масажем. Якщо він стає постійним подразником, то організм поступово перестає на нього реагувати. І або треба постійно змінювати техніку масажу - невипадково в будь-якій енциклопедії з масажу можна виявити масу масажних прийомів; або робити перерви. 

Ще один приклад. У багатьох жінок, які набрали зайву вагу, з'являються проблеми з «вухами сідниць». Внутрішня частина стегон починає натирати і заважати ходьбі. Начебто постійний вплив має стати аналогом масажу і поступово, діючи на ділянки шкірної поверхні, позитивно впливати. На жаль, мозок не сприймає постійно діючий подразник як фактор, на який треба реагувати. А ось спеціально організовані масажні процедури з разминанням і проминанням проблемних місць цілком здатне впоратися з неприємною проблемою.

Немає коментарів:

Дописати коментар