Целюліт - це прояв передчасного старіння організму
Целюліт дійсно не можна вважати окремим захворюванням, як це прийнято в даний час. І, власне, позбавлятися від нього вузькоспецифічними способами так само безглуздо, як і «лікувати старість», адже старіння є загальноорганізмовим процесом.
І.І. Мечников говорив, що людина є старою настільки, наскільки стара її сполучна тканина. А жир - одна з головних функціональних одиниць з`єднувальнотканинного життєзабезпечення. Він є на 70% джерелом добового енергоспоживання організму. Глюкоза ж теж трансформується в жир, і, наприклад, якщо мозок не використовував добовий двохсотграмовий запас вуглеводів інтенсивної праці, ця глюкоза перетворилася в жир на животі або сідницях. Тому надзвичайно важливі зміни розумової і фізичної активності. Найстрашніше - аскези і перетрати.
Загальновідомо, що остеохондроз, котрий вражає і чоловіків і жінок, також є ознакою старіння організму, його передчасного зношування. Це тверда хвора фізична форма з`єднувальнотканинного представництва організму.
І целюліт, і остеохондроз - прояви сполучнотканинної слабкості організму, яка, власне, і призводить до передчасного старіння.
Морфологічною основою целюліту і остеохондрозу (а також і інших дегенеративних хвороб) є сполучна тканина. «Пружини» колагену і еластину повинні повноцінно масажувати і підтримувати жирові і кістково-балкові клітки (остеоцити), оформляти міжклітинний гель, капіляри, лімфатичні судини.
Якщо колаген та еластин недостатньо міцні, то капіляри стають атонічними, нежиттєздатними, утруднюється відтік крові і лімфи, наростає їх набряк; порушується живлення жирових клітин, в результаті чого вони починають безконтрольно затримувати неякісний, енергетично недоступний для переробки жир - майже мило.
Будь-яка програма позбавлення від целюліту повинна включати в себе:
1. Запобігання чинників, які ослаблюють колаген та еластин:
► усунення дефіциту амінокислот. Вони вирішують найголовнішу проблему життя сполучної тканини - проблему гармонійного ресинтезу білка на основі сполучнотканинного геному. Транспортна ДНК і РНК не можуть синтезувати нормальні білки, особливо колаген та еластин (майже 60% загального білка організму) без наявності адекватних амінокислот.
► недолік міді (мідь зміцнює поперечні «зшивання» колагену).
► нестача цинку (цинк стабілізує метаболічні процеси в ДНК і сполучнотканинних клітинах шкіри, фасцій, які є міжжировими прошарками, що покривають кістки),
► дефіцит заліза (залізо стабілізує ефективну роботу сполучнотканинних гладких м'язів і несполучнотканнних поперечно-смугастих, адже останні все одно на 60% складаються зі сполучної тканини). Залізо - головне джерело адекватного кисневого забезпечення тканин, головний нормалізатор функцій кровотворення, імунітету, роботи судин, мозку, селезінки і печінки;
► заповнення недостатності вітаміну С в зв'язку з курінням, постійними стресами, виснажливими захворюваннями. Двогодинний виробничий конфлікт спустошує наднирники на 6 грамів вітаміну С, який туди повинна доставити сполучна тканина. Інакше організм беззахисний від стресу, причому будь-якого
► метаболічного або психогенетичного, включаючи сімейний. Не можна забувати, що психологічний стрес, тобто несформованість інстинкту самозбереження, дає 56% захворюваності від загальних причинних факторів хвороб. Мішенню цього стресу і механізмом його реалізації є «місце загального користування» загальноорганізмової системи - сполучна тканина.
► відновлення життєзабезпечення всієї сполучнотканинної маси організму - 85% тіла становить сполучна тканина.
2. Запобігання жирового замилення клітин-ліпоцитів:
► різкі коливання кислотно-лужного балансу. Відбуваються при стресі - метаболічному або психічному; при значних перервах у прийомі їжі, при недотриманні кислотно-лужних добових біологічних ритмів (ніч - лужна фаза життя, день - кислотна), при недотриманні режиму сон-неспання, а також захоплення різного роду газованими напоями.
► механічна травматизація шкірних і підшкірних покривів вузьким одягом. Зовнішній тиск уповільнює рух рідини, тугі складки одягу створюють підшкірні рубці, що викликають навколишній набряк жиру, різко порушують нервову, ендокринну та сполучнотканинну трофіку, тобто життя травмованої жирової зони. Наприклад, вузький комір завжди призведе до зобу, грубі облягаючі джинси - до целюліту сідничної зони; дешевий ліфчик з ринку - до свиноподібних целюлітних складок на тулуб, вузькі чоботи викличуть застійний целюліт навколосуглобових утворень. Гемморой і хронічні запальні захворювання органів малого тазу викличуть целюліт по типу «попіни вух».
► надлишкова ультрафіолетова інсоляція. Спроби засмагою «витопити» целюліт страшні тим, що масова загибель захисних клітин навколокапіллярного простору призводять до різкої напруги загального обміну речовин і послаблює всі фактори природного сполучнотканинного опору розвивається целюліту, масову загибель капілярів в підшкірному жировому шарі. Система сама бореться в целюлітом, не треба її додатково стимулювати такими екстремальними методами. Засмага корисна в малих дозах, відповідних віку і ступеню сполучнотканинної адаптивності. Підвищена тканинна реактогенність може бути знята одним-двома сеансами душу, проведеного перед засмагою, тоді опіки шкіри набагато менші, шкіра вже тренована відповідати на надлишкові роздратування.
► незбалансованість високо- і низькомолекулярних ліпідів у всіх біологічних тканинах і, перш за все, в рідких сполучнотканинних середовищах (кров, ліквор, лімфа та ін.). Необхідно відрегулювати травні можливості організму з об'ємом і структурою харчування, виключити свиняче і яловиче м'ясо, важкі жири (баранячий, свинячий), перейти на один-два бутерброди на добу зі слабосоленої жирної червоної риби, в кожен суп або овочеве пюре додавати 2-3 ложки оливкової олії найгрубішого очищення. Через 2 місяці целюліт зникне (при дотриманні інших перерахованих у статті умов).
► відсутність порушення білково-жирового співвідношення в їжі, а, відповідно, в крові, лімфі, міжклітинному гелі надзвичайно важлива тим, що такий баланс економить енергетичні ресурси організму і запобігає зношуванню сполучнотканинної системи в разі потреби трансформації білка в жир, а жиру в білок при нестачі або надлишку одного чи іншого субстрату. Кожна клітина бере рівно необхідне їй співвідношення того і іншого для життя. Порушення співвідношення в добовому вмісті в їжі білків і жирів викликає потужний метаболічний стрес, піродоксідацію ліпідів, різкі коливання кислотно-лужного балансу, депресивні стани і психози.
► ослаблення інтерстиціального потоку в міжклітинному просторі, а отже, і в клітинах, призводить до формування густого міжклітинного сполучнотканинного гелю. Це саме те, що перш за все ліквідується гідромасажем Душем Алексєєва, оскільки як венозні і лімфатичні капіляри мають односпрямований доцентровий рідинний потік - вони течуть у напрямку до серця, а Душ Алексєєва підсилює цей процес в десятки разів, приводячи до поліпшення мікроциркуляції і інтерстиціального транспорту. Незайвим буде збільшити і добову кількість вживаної сирої води, приблизно до літра, краще - Шунгітну.
► збіднення тканин водою і ліпотропні речовинами (поліненасичені жирні кислоти, ліполітичні ферменти).
Найважливішим джерелом поліненасичених жирних кислот і ліполітичних ферментів є незастойні, з гарним сполучнотканинним життєзабезпеченням, повноцінно функціонуючі органи: підшлункова залоза, тонкий кишечник, печінка, кров'яні клітини. Наприклад, площа «гниючого» товстого кишечника при дисбактеріозі становить до 90 кв. метрів. Ось де гине імунітет і власне стовбурові клітини організму, такі необхідні для запобігання старінню. Якщо фагоцитоз ослаблений, кількість ліпаз зменшено, печінка не дає жовчних кислот, а "воротар" шлунку від високої кислотності пропускає їжу в кишечник з величезними перервами, тоді не вилікувати целюліт за 2 місяці. В цьому випадку допоможе тільки полісистемна інтеграційна сполучнотканинна терапія. Її основні принципи:
Найважливішим джерелом поліненасичених жирних кислот і ліполітичних ферментів є незастойні, з гарним сполучнотканинним життєзабезпеченням, повноцінно функціонуючі органи: підшлункова залоза, тонкий кишечник, печінка, кров'яні клітини. Наприклад, площа «гниючого» товстого кишечника при дисбактеріозі становить до 90 кв. метрів. Ось де гине імунітет і власне стовбурові клітини організму, такі необхідні для запобігання старінню. Якщо фагоцитоз ослаблений, кількість ліпаз зменшено, печінка не дає жовчних кислот, а "воротар" шлунку від високої кислотності пропускає їжу в кишечник з величезними перервами, тоді не вилікувати целюліт за 2 місяці. В цьому випадку допоможе тільки полісистемна інтеграційна сполучнотканинна терапія. Її основні принципи:
Дати необхідні субстрати, ферменти, кофактор і метаболіти всім чотирьом фізичним формам існуючої сполучної тканини.
Універсальний душ Алексєєва в цьому - потужний помічник - «периферичне серце». Ні для кого не секрет, що найгірше харчуються периферичні тканини всього організму, а якщо врахувати те, що сумарний діаметр капілярів тіла людини досягає одного квадратного метра, то саме душ Алексєєва може регулювати обсяг кровотоку в цій «трубі» дуже сильно.
3. Відстеження і регулювання гармонійної роботи всього сполучнотканинного басейну організму, який включає в себе наступні субсистеми:
► тверда форма сполучної тканини - кістки, зв'язки, суглоби
► рідка форма сполучної тканини - ліквор, лімфа, кров
► гелеподібна форма сполучної тканини - колагеново-еластиновий каркас з оптимізованим міжклітинним цементом
► рідкокристалічна форма сполучної тканини - ліпідно-білкові структури клітинних мембран.
Що необхідно для гармонійної роботи?
Це можливо, якщо ми здатні забезпечити кістки кальцієм, кров - збалансованими білками, сформувати колагеново-гелевий міжклітинний працездатний цемент, забезпечити правильне фосфо-ліпідне будівництво клітинних мембран.
Гіпермобільність (висока рухливість суглобів?) різко прискорює зношуваність суглобів, зв'язок, м'язів. Відвислість внутрішніх органів формує застійну печінку, застійний шлунок, атонічну і рухливу товсту кишку з апендиксом. Слабкість міжклітинних колагенових жирових з'єднань позбавляє 30-50% жирову масу тіла нормального життєзабезпечувального міжклітинного масажу.
І тут душ Алексєєва майже панацея. Адже він хвилеподібно-компресійно продавлює підшкірний жир на 1,5 - 2 см вглиб, в залежності від щільності шкіри, забезпечуючи відсутній колагеново-еластиновий «пружинний» масаж. Якщо шкіра дуже тонка, необхідно буває навіть зменшувати натиск струменів води, змінювати матрицю з 19 на 61 отвір.
Тим самим ми хочемо пояснити, що найважливішу роль в профілактиці і лікуванні целюліту грає не тільки догляд за шкірою і підшкірним жиро-апоневротичним шаром (що на 90% становить сполучна тканина), але і метаболічний і фізіологічний «догляд» за:
► кістково-суглобовою системою. Відомо, що через 12 годин після накладення гіпсової лангети на кисть в кістках виявляються деструктивні зміни.
► за крово- капілярною системою, де кров не повинна бути занадто густою або занадто рідкою
► за правильною структуризацією клітин, оболонки яких представлені на 90% двома шарами фосфо-ліпідних молекул
► за підтримкою стабільного стану метаболізму міжклітинного гелю і колагеново-еластинових «пружин».
4. Запобігання різких коливань ваги, темпів ожиріння.
Целюліт і ожиріння по суті один процес деградації жиру, тільки целюліт є мозаїчною формою ожиріння, що виникає тоді, коли останнім перетворюється в гинучу омилену масу. Чим більше целюліту, тим більше мила, тим ближче діабет, атеросклероз і старість. Тим м'якші кістки, жирніша кров і глибша невропатія, аж до ранньої деменції.
І целюліт буває без ожиріння, і ожиріння буває без целюліту. Целюліт можливий і у внутрішніх органах, без видимих зовнішніх проявів. Наприклад, в жирі бризжейки кишечника, коли гіпертрофовано склерозований нутряний жир. Внутрішній целюліт може ускладнювати кровообіг в кишечнику, викликати заворот жирових підвісок з омертвінням кишкової стінки. Склерозований принирковий жир «перегріває» нирки, викликаючи їх набряк, стискаючи сечоводи і вени в нирках. Навколопанкретичний склерозуючий целюліт (навколо підшлункової залози) не тільки порушує роботу селезінки, головного органу утилізації еритроцитів і депонування заліза, але і викликає хронічний панкреатит з дефіцитом травних соків і діабетом, що підгостро розвивається.
Наше завдання - душем Алексєєва та іншими інтеграційними сполучнотканинними способами, стискаючи зовнішню капілярну «трубу» (її діаметр - 1 метр), вчасно перерозподілити субстрати, ферменти, кофактор і продукти, що так необхідні сполучнотканинному басейну для реструктуралізації, направити їх вглиб організму, в ці внутрішні жирові запаси. Тим самим ми виконуємо подвійне завдання - очищаємо організм зовні і плекаємо його зсередини.
Подібні помірні гідравлічні удари природно продовжують життя сполучнотканинного жиру, однієї з головних частин сполучної тканини, віддаляють старість за формулою І.І. Мечникова, А.А. Богомольця, Фролькіса, Дільмана і А.А. Алексєєва.
Чоловічий целюліт
Багато дилетантів вважають, що чоловіки не схильні до целюліту. Це глибока помилка, оскільки чоловіки, по-перше, за своїм конституціональним сполучнотканинним «складом» бувають не тільки чоловіками, але і жінками, інтерсексуальними особистостями та іншими мозаїчними структурами.
Особливу тривогу розвінчання міфу про відсутність у чоловіків целюліту повинно викликати у пікнічних, одутлих особистостей і у колишніх «атлетів», які нині в силу різних причин (травма, хвороба, втома) практично повністю «знерухомлені» і обросли жиром. Треба пам'ятати: всюди, де є жир, всюди може бути целюліт. Целюліт як захворювання нічим не відрізняється від діабету, раку, СНІДу та інших патологій. Він стосується як чоловіків, так і жінок.
Особливою формою целюліту є ліпофіброми. Їх дуже часто можна бачити на красивому в минулому атлетичному тілі літніх спортсменів, боксерів, борців. Жир, травмований колись ударом, власною деградацією і виникненням на цьому місці ліпофіброми (однієї або багатьох) говорить нам про обвальне старіння сполучної тканини, про стрімке старіння всього організму.
Особливе ставлення прояви целюліту мають до проблеми простатиту і імпотенції. У чоловіків це суть ланки одного ланцюга. Жир - головна складова компонента сперматозоїда і яйцеклітини. Повноцінний жир повинен оточувати передміхурову залозу, забезпечуючи її життєздатність. З «жирного» холестерину синтезується головний чоловічий гормон тестостерон, що забезпечує не тільки ерекцію і своєчасну еякуляцію, але і нормальний статевий акт і інтелектуальний розумовий процес.
Целюліт у чоловіків страшний провісник насування старості, статевого безсилля і психічної деградації, схильності до алкоголізму і неадекватних поведінкових реакцій.
Як побачити целюліт у чоловіка?
Дуже просто. Вже в 28-33 роки на тлі тонкої пергаментної шкіри під грудними складками видно триміліметрові, у вигляді сіточки з осередками в 1-1,5 см втягнення, що проявляють в'ялість шкіри. Маркером целюліту є і так звані шкірні стрії (розтяжки) на попереку, верхній боковій поверхні стегон.
У більшості випадків це поєднується зі збідненим оволосінням обличчя, евнухоідним розміром плечей-сідниць, «довгоногістю», змінами тембру голосу, ослабленням статевого почуття. Останнє являє собою також і головний симптом насування целюліту і діабету.
Видимого оку целюліту немає у дуже небагатьох, «вічноспортивних», бігунів, завше гіперреактивних, худих, астенічних індивідуумів. Однак у них частіше виникає жирова деградація артерій і вен, жирові інфільтрати. Руйнування колагену та еластину в цих структурах призводить до надриву внутрішньої поверхні судин, так як їх міцність вже мала і в ці надриви спрямовується білково-жирова рідина, з якої в подальшому формується атеросклеротична бляшка.
Астеники частіше за інших конституційних типів вмирають від інфарктів та інсультів. Ми б назвали атеросклероз у цих хворих судинним внутрішнім целюлітом.
Страшна доля астеніків - кардіоінфаркт і інсульт. Але інша група чоловіків підвладна інфарктам. Це целлюлитно ожирілі хворі чоловіки. Треба пам'ятати, що ожирілі чоловіки зі ступенем ліподозу 2-3 ступеню живуть на 7-10 років менше за інших .. Атеросклероз, інфаркт, інсульт і тромбоемболія легеневої артерії в цілому - загальноорганізмова жирова деградація, завжди жирова «замиленість» судин, де пропорційно вже загинули колаген та еластин - головні організмові білки, які підтримують в робочому стані (у відкритому стані) всі судини.
Судинні порушення ми бачимо завжди при центральній і периферичній формі атеросклерозу, при діабетичній ангіопатії, діабетичній ретинопатії, абдомінальній ангіні, так званих аутоімунних тиреоїдитах (Рейно, Бюргера), які насправді являють собою різко виникаючі сполучнотканинні реструктуризаційні і метаболічні десинхронози основних систем життєзабезпечення.
Розширені вени призводять до тромбофлебіту і смертельної емболії легеневих судин. (??) Вважається, що сполучна тканина у чоловіків більш щільна, тому целюліт і не виникає. Це не так. Сполучна тканина у чоловіків і жінок за щільністю, міцністю колагену і еластину, метаболічних можливостях весь час змінюється «у просторі і в часі». Сьогодні вони міцніші, а завтра - ні. Адже людина живе, життя - процес, а не явище.
Сполучна тканина щодня замінює 1 кг загиблих в організмі людини тканин. Для цього щодоби людина повинна отримувати 600 інгредієнтів, в грамотному перерозподілі яких істотно і допомагає душ Алексєєва.
Навіть трішки «міцніша» у чоловіків сполучна тканина не робить їх життя більш тривалим, ніж у жінок, адже жінки живуть в середньому на 10 років довше. Сполучна тканина у чоловіків старіє частіше як в цілому, так і мозаїчно. Тому целюліт однаково притаманний як чоловікам, так і жінкам. Тут ми навіть не зупиняємося на проблемі м'якотілих чоловіків, конституцію яких можна визначити однією фразою - «кров блакитна», дворянська. (Типаж П'єра Безухова)
типи целюліту
► вуха сідниць
Недорозвиненість лімфатичних капілярів по внутрішній поверхні стегна з подальшим застоєм лімфи і крові.
► Галіфе
Часта травматизація слабкого сполучнотканинного жиру
► Живіт
Наявна пікнічна капілярна будова капілярів (у вигляді лакун).
Ця капілярна будова в кишечнику викликає надмірне газоутворення, в шлунку - зниження кислотності, в товстій кишці - застійний коліт. Людина не помічає, як поступово слабшає, все більше веде сидячий спосіб життя, бо не вистачає сил на фізичну активність. В подальшому, начебто несподівано, виникають порушення сну, апендицит, варикоз вен на ногах, геморой. Приєднуються інші форми целюліту.
Ця капілярна будова в кишечнику викликає надмірне газоутворення, в шлунку - зниження кислотності, в товстій кишці - застійний коліт. Людина не помічає, як поступово слабшає, все більше веде сидячий спосіб життя, бо не вистачає сил на фізичну активність. В подальшому, начебто несподівано, виникають порушення сну, апендицит, варикоз вен на ногах, геморой. Приєднуються інші форми целюліту.
Особливою злоякісністю відрізняється венозно-застійний целюліт, який виводить з ладу найближчі суглоби - колінні, тазові, ліктьові, плечові. Він виникає тоді, коли найближчі сполучнотканинні структури імбібовані венозною або артеріальною кров'ю. В даному випадку мова йде про геморої, де венозний тиск у гемороїдальних вузлах настільки великий, що капіляри розриваються після дії провокуючих чинників (алкоголь, кава, копчене, солоне, перчене, тривалі ортостатичні навантаження - сидіння та стояння)
Венозно-імбібований целюліт виникає в зв'язку з високим внутрішньовенним тиском, виникає в пологих місцях, великих венозних магістралях, наприклад, навколо колінних і ліктьових суглобів, де вени глибоких м'язів при русі активно скидає кров в підшкірні жирові мішки навколосуглобових поверхонь. Цей целюліт небезпечний тим, що викликає швидке омертвіння суглобів, специфічне лікування яких є безуспішним.
Одним з проявів венозної імбібованого целюліту є телеангіектазії (судинні зірочки). Найчастіше вони виникають саме там, де описано вище, в місцях міжсудинних з'єднань поверхневої і глибокої артеріовенозних систем.
Судинні зірочки під грудьми і скраю ребер свідчать про венозний застій печінки і затримання крові в органах черевної порожнини.
Судинні зірочки на гомілкостопі і колінному суглобі говорять не тільки про виснаження шкіри - її сполучнотканинної атрофії і про скидання крові з глибоких венозних систем в поверхневі.
Судинні зірочки на великих статевих губах і в задньоанальній нашкірній поверхні (в напрямку куприка) говорять про різкі застої крові в органах малого тазу (набряки яєчок, яєчників), про те, що наближається загострення геморою. Судинні зірочки під очима і в носогубних складках говорять про наближення алергії і непорядок з венозним капілярним тиском в гайморових, лобних і ґратчастих пазухах.
Судинні зірочки на задній поверхні шиї і на крижах говорять про наростаючу дистрофію сполучної тканини, про патологію головного і спинного мозку і поганий стан хребта.
По зовнішній поверхні стегон, передпліч, а також гомілок і плеча вони виникають через «дотикові» травми (вузький одяг, непропорційні фізичні ривки), які не тільки травмують підшкірні капіляри, а й ударно переповнюють їх кров'ю. У цих місцях часті фіброліпоми, атероми. Те ж відноситься до волосистої частини голови, де судинні зірочки не помітні.
Найбільше неприємності жінкам доставляють судинні зірочки на верхньо-передній поверхні грудей (змушені ховати груди).
При слабкому коллагені і еластині, тонкій шкірі завжди бувають відвислі груди. При цьому груди вимагають особливого догляду (ліфтинг), легкий масаж душем Алексєєва, відстеження фізичних і психічних аскез і перетрат, що викликають різкі коливання кислотності крові, лімфи, міжклітинного гелю.
Стан молочних залоз - це дзеркало гармонії сполучної тканини в жіночому організмі. Навколососкова ареола не повинна бути розміром «з блюдце», а молочна залоза не повинна торкатися пояса.
Маммілярні розтяжки, коли жіночі груди нагадують березові поліна, які мають поздовжні і поперечні тріщини, часто синьо-чорнуваті.
Вирішуючи за допомогою душа Алексєєва косметологічні проблеми, які зміцнюють і відновлюють шкіру грудей, жінка водночас зміцнює сполучнотканинну систему всього організму. Потрібно завжди пам'ятати, що організм - єдина структура, а сполучна тканина являє собою головну системоутворюючу структуру, так зване «місце загального користування» організму.
Судинні зірочки виникають від розпаду головних сполучнотканинних клітин - огрядних (лаброцитов), макрофагів і гістіоцитів.
У потрібних для сполучнотканинної системи пропорціях ці клітини повинні розпадатися нормально. Там, де є судинні зірочки, сполучнотканинні клітини розпадаються хаотично, безсистемно. Судинні зірочки це лише частково зовнішнє прояв внутрішнього системного безладу. Мігрені, ниркові і печінкові кольки, загострення панкреатиту, аднекситу, гастроентероколіту і кістково-суглобової патології. Завжди слід враховувати, що судинні зірочки не бувають тільки на поверхні шкіри, але і на слизових, внутрішніх органах.
Видимі судинні зірочки це дуже доступний і демонстративний тест на вдосконалення і адаптивність соединительнотканной системи.
Чому целюліт є професійним захворюванням циркачів або допомагає спорт від целюліту?
Головні причини
1. Енергоінформаційні напруги в процесі роботи, коли розпадається колосальна кількість енергії і всі периферичні мікросудинні структури і навколосудинні утворення відчувають значні кислотні удари, які знищують еластин і колаген.
2. Різкі гідравлічні удари по судинному руслу (стрибки, повороти, кульбіти, виконання затяжних арій співаками, що призводить закономірно до появи туберкульозу та інших патологій легень)
3. Нестабільність сполучнотканинної клітинної маси через загальноорганізменну сполучнотканинну слабкість (нерегулярний розпад ситому і інших клітин, вивільнення судинорозширювальних речовин - серотоніну, гістаміну та ін., Ферментів, що розкладають колаген та еластин (колагенази, еластази)
Часто вищенаведені професії «вбирають» в себе осіб з вроджено-спадковою або придбаною системною сполучнотканинною слабкістю (синдром Еллерс-Данло, вісцероптоз, підвищена гнучкість суглобів). У цих випадках патологічні прояви починають різко маніфестувати до 28 років, коли знижується сполучнотканинний анаболітічний фон.
Старі і нові, розумні і нерозумні методики лікування целюліту.
Старі методики (зокрема, методики Киричинського) були досить ефективні. У зв'язку з тим, що вони оживляли жирову форму сполучної тканини і вимкнений із загального обміну речовин гинучий жир. Глибоке парафінове прогрівання допомагає залучити кров, ферменти, макрофаги в хвору зону. Попереково-крижовий масаж рефлексогенних зон дозволяє відновлювати нервову трофіку. Однак, справжнім лікуванням старі методики з позицій сучасної сполучнотканинної медицини назвати важко.
Сьогодні ясно, що неадекватне вивільнення бактеріальних коллагеназ в відвислих товстокишкових сегментах знову викличе загострення целюліту.
Тільки сучасний комплексний системний підхід, в основі якого покладено душ Алексєєва, метаболічна, фітологічна терапія, своєчасне лікування спадкових і хронічних захворювань може дійсно забезпечити стійке зцілення целюліту.
Медовий масаж не можна розглядати як засіб сполучнотканинної медицини, це лише звичайна фізіотерапевтична процедура з обмеженим спектром дії. Стійкий ефект досягається при дотриманні ряду умов: власний масажист, знає техніку проведення індивідуалізованого масажу, непідробний мед різних сортів.
Вакуумні банки є в більшій мірі сполучнотканинним методом лікування целюліту. В основі його дії лежить не тільки поєднання вакуумних впливів, але і загальноорганізменний аутогемотерапевтичний вплив. Відбувається масований розпад крові в синці, здатність посилити імунітет і місцево залучити резерви капілярної реструктуризації.
Немає коментарів:
Дописати коментар