Багато людей і не підозрюють, що можна забезпечити себе електрикою 24 години на добу, навіть не купуючи генератор. Сама схема настільки проста, що на її реалізацію від сили піде півдня, головне – купити необхідні компоненти.
Для того, щоб електрика була у вас в будинку цілодобово, навіть якщо її вам дають всього кілька годин на день, будуть потрібні всього три компоненти.
1. Акумулятори глибокого розряду (ще їх називають «тягові»). Якщо таких у магазині немає, допускається використання звичайних автомобільних акумуляторів. Сумарна ємність акумуляторів може бути будь-якою, але оптимальна ємність буде рівна 400-800 ампер-годин. З'єднати акумулятори необхідно паралельно. Бажано встановити їх у прохолодному приміщенні.
Бажано не купувати дешеві низькоамперні зарядки, а використовувати максимально потужні зарядні пристрої мінімум на 30 ампер
2. Зарядний пристрій. Бажано не купувати дешеві низькоамперні зарядки, а використовувати максимально потужні зарядні пристрої мінімум на 30 ампер. Такі пристрої дозволять вам зарядити акумулятори всього за кілька годин.
3. Інвертор 12V-220V. Інвертор може бути недорогим, головне – щоб він підтримував мінімум 600 Ватт на виході. Інвертор – це такий прилад, який дозволяє перетворювати постійний струм 12 Вольт на змінний 220 Вольт. Коштують вони не дуже дорого, інвертор на 600 ват зазвичай коштує в межах 2000-2500 рублів.
Відразу напрошується питання, а на скільки вистачить заряду батарей? Тут все залежить від двох змінних: сумарної ємності акумуляторів і середньої потужності навантаження.
Якщо ємність акумуляторів дорівнює 400 ампер-годин, а сумарне середнє навантаження – 500 ват, то одного заряду акумулятора вистачить на 480 хвилин роботи
Приклад. Якщо ємність акумуляторів дорівнює 400 ампер-годин, а сумарне середнє навантаження – 500 ват, то одного заряду акумулятора вистачить на 480 хвилин роботи, тобто світло у вас в будинку горітиме ще 8 годин після вимкнення. Якщо середнє сумарне навантаження дорівнює 200 ватам, то одного заряду акумуляторів вистачить на 20 годин.
Давайте поглянемо, скільки споживають (у середньому) сучасні електропобутові прилади.
Холодильник. Точну інформацію про енергоспоживання можна дізнатися в паспорті пристрою, але зазвичай це від 150 до 600 ват на годину. Великий двокамерний холодильник ємністю більше 100 літрів корисного об'єму живити від акумуляторів буде складно, а ось невеликий холодильник цілком здатний працювати від батарей цілодобово за умови подачі електроенергії хоча б упродовж 3-5 годин на день. Тобто, якщо ваш холодильник споживає 200 ват на годину, то акумуляторного заряду 400 ампер-годин вистачить на забезпечення його роботи упродовж 20 годин.
Від акумуляторів ноутбук може працювати досить довго
Комп'ютер. Якщо комп'ютер стаціонарний і з монітором, то він «з'їдає» до півкіловата на годину. А ось невеликий ноутбук набагато економічніший. Від акумуляторів ноутбук може працювати досить довго. Найекономічніші – це планшетні комп'ютери, акумуляторних батарей для забезпечення їх роботи вистачить на кілька діб.
Освітлення. Зрозуміло, що весь будинок освітлити ви не зможете, а ось, наприклад, пара переносних ламп потужністю 20-100 ват будуть горіти дуже довго. Тут можна піти ще на одну хитрість: для освітлення відмовитися від інвертора і підключити 12-вольт лампочки безпосередньо до акумулятора. Цілком підійдуть звичайні автомобільні лампочки. Якщо є можливість, то оптимальним варіантом будуть 12-вольт LED-лампи, вони споживають мінімум енергії.
Телевізор. Споживає в середньому 60-100 ват на годину.
Використовувати мікрохвильову піч від акумуляторів або підтримувати задану температуру води у ЦГМ цілком можна, адже вони працюють тільки кілька хвилин
Мікрохвильова піч. Залежно від моделі споживає від 300 ват до 1 кіловата на годину. Точна інформація є в паспорті пристрою. Використовувати мікрохвильову піч від акумуляторів цілком можна, адже вона працює тільки кілька хвилин. Цього достатньо, щоб підігріти воду, розігріти сніданок або зварити курку або підтримати задану температуру води у Циклогідромасажері.
На жаль, пральну машину, електрообігрівач, праску та електричну плиту живити від такого пристрою не вийде. Дуже вже вони ненажерливі. Але дрібна побутова техніка – невеликий холодильник, комп'ютер, стільникові телефони, електричні лампи – живиться від акумуляторів без проблем.
Якщо у вас є машина або бензиновий генератор, тоді ви практично повністю можете забезпечити свої потреби в електриці. Підключіть бензиновий або дизельний генератор до зарядного пристрою і зарядіть батареї. Тепер вам не потрібно ганяти генератор цілодобово, достатньо буде запускати його на 2-4 години на день і потім використовувати вироблену ним енергію упродовж доби, зберігши її в акумуляторах.
Сонячні панелі або вітрогенератор можна приєднати до батареї акумуляторів і тоді взагалі повністю відмовитися від зовнішнього електропостачання
Якщо ви живете в сільській місцевості чи знаходитеся в польових умовах без електропостачання тоді можна буде задуматися і про придбання сонячних панелей або вітрогенератора які можна приєднати до батареї акумуляторів і тоді взагалі повністю відмовитися від зовнішнього електропостачання.
Крім того, не важко виготовити самому міні електростанцію для зарядки акамуляторів використовуючи економний бензиновий двигун від газонокосарки та генератор від автомобіля.
Але про це більш детально розкажемо на Ваш запит в коментарях або по телефону 050 540-20-47 або 098 66-36-799
Крім того, не важко виготовити самому міні електростанцію для зарядки акамуляторів використовуючи економний бензиновий двигун від газонокосарки та генератор від автомобіля.
Але про це більш детально розкажемо на Ваш запит в коментарях або по телефону 050 540-20-47 або 098 66-36-799
Іван Ленський, американський блогер
Немає коментарів:
Дописати коментар