--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Забої та синці. Гематома Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Забої та синці. Гематома

Особливо добре відомо жінкам, що навіть від найменшого тиску або удару на шкірі виникають так звані поверхневі синці або в побуті - синці . 

Ми рекомендуємо з другого дня появи синця , коли його колір від бурого переходить до синьо-жовтого, колючий (сітка на 19 отворів) гідромасаж (середня температура). Це покращує мікроциркуляцію навколо синця і прискорює його розсмоктування, що важливо і з косметичною точки зору. 

Для удару характерно пошкодження тканин без порушення цілісності шкірного покриву внаслідок механічної сили, що супроводжується розривом кровоносних капілярів.Особливо страждають при цьому м'які тканини, що доторкаються до підлягає кістки. при ударахв залежності від їх локалізації пошкоджуються м'язи, окістя, суглоби, нерви та інші тканини, що відбивається в клінічній картині. 

При ударах м'язів відразу призначаються масаж льодом, масаж льодом в поєднанні з теплою ванною (t 50-55 °). При ударах окістя рекомендується застосовувати масаж льодом або аплікацію з льоду. На наступний день - гідромасаж сильним струменем насадки на 60 отворів для усунення набряклості. 

Лікування самомасаж ударів розтягнень вивихів

Дія самомасажуу всіх випадках пошкодження суглобів: шкірної гіперемії (почервоніння шкіри); активізації м'язових скорочень; зниження загальної хворобливості травмованої кінцівки; поліпшенню обміну речовин; запобігання атрофії і ліквідації вже настала атрофії м'язів; прискореному розсмоктуванню набряків, інфільтратів і крововиливів. Ранній початок сеансів самомасажу сприяє зменшенню болів і швидкому відновленню функцій суглоба.

Спочатку самомасаж застосовується вище місця удару, перелому і т. Д. Наприклад, при розтягуванні сумочно-зв'язкового апарату гомілковостопного суглоба масажують гомілку, при пошкодженні колінного суглоба - стегно, при пошкодженні лучезапястного суглоба - плече і т. Д. Відсисаючий масаж робиться два рази в день по 4-7 хв.Поступово тривалість сеансів збільшується до 10-12 хв. Застосовують погладжування, вичавлювання, розминка.

Після двох-трьох днів (4-6 сеансів) приступають до масажу безпосередньо травмованого ділянки. Спочатку масажують вищерозміщений ділянку, а потім переходять на хворе місце. Починають з погладжування і легких розтирань і поступово переходять до більш глибокого масажу, застосовуючи розтирання з обтяженням, прямолінійні і колоподібні.Самомасаж чергують з активними і пасивними рухами. Рекомендується також комбінувати самомасаж з тепловими процедурами (тепла водна ванна, суховоздушная ванна, солюкс, парафін). Дуже хороший результат дає баня.

У домашніх умовах часто застосовують різні зігріваючі речовини у вигляді розтирань, мазей, які сприяють швидкому і більш якісному відновленню функцій і суглобів, і зв'язок при вивихах, розтягненнях, ударах, а також при ревматичних захворюваннях суглобів (артрит, артроз), міалгії, невралгії, невриті, радикуліті, ішіасі і при травмах, а також зігрівання тієї чи іншої ділянки тіла (попереку, суглобів, міжреберних проміжків і т. д.) Однак, перш ніж вибирати розтирання і мазі, потрібно порадитися з лікарем.

Якщо вам запропоновані мазі типу віпросал, Апізатрон, вірапін, віпратокс, васкулярін, никофлекс, ефкамон, тигрова, слід перш випробувати чутливість шкіри. Для цього з тюбика видавлюють півсантиметра мазі і, завдавши її на шкіру, перевіряють реакцію. Якщо мазь легко переноситься шкірою, на хворе місце (або місце, яке необхідно швидко розігріти) наносять 3-4 см (чайну ложку) мазі. З появою відчуття тепла (печіння) мазь втирають. Якщо хворе місце занадто чутливо і виникають больові відчуття, можна масажувати вище або нижче його: лікарські компоненти, що містяться в мазі, по кровоносних судинах будуть доставлені до хворого місця.

У перший раз краще всього наносити мазі ввечері, перед сном. На другий день, якщо перший сеанс перенесений добре, така ж доза застосовується три рази в день: вранці, вдень і ввечері перед сном. На третій день - вранці і ввечері, але кількість мазі можна збільшити. Після втирання мазі хворе місце слід тримати в теплі, обернувши теплою тканиною, краще вовняний. При сильному палінні в області масажованого ділянки його можна змастити вазеліном.

Найбільш сильнодіючими мазями є дольпік і финалгон, слонц. Ними слід користуватися з особливою обережністю. Щоб визначити чутливість шкіри, на хворе місце наноситься мінімальна кількість мазі - з рисове зерно. Якщо неприємних відчуттів не виникає, на наступний день кількість мазі можна збільшити в 2-3 рази, але не більше. Потім хворе місце розтирається, як описано вище. При массировании дольпік і фіналгоном необхідно враховувати, що після їх втирання на шкірі утворюється плівка, яка при наступних втирання перешкоджає лікувальному впливу, тому перед черговим втиранням треба прийняти гарячий душ. 

При користуванні растирками потрібно стежити, щоб мазь не потрапила на слизову оболонку. Після втирання вимити руки теплою водою з милом.

Незважаючи на бурхливий розвиток хімії та створення нових високоякісних синтетичних лікарських препаратів, не можна забувати про народні лікарські засоби, цілющу дію яких науково підтверджено. При попереково-крижовому радикуліті, м'язових болях, ударах, розтягненнях, наприклад, рекомендую як розтирати засіб кашку з коріння хрону або компрес з неї (тримати 20-30 хв). Натертий хрін нанесіть на марлю, шаром близько 0,5 см. Опустіть марлю з кашкою в теплу воду і швидко витягніть. Це позбавить хрін палючого дії, після чого можна робити компрес. 

При запаленні суглобів, міозиті, подагрі, ревматизмі часто застосовують настій березових бруньок на 90-градусному спирті (1: 5). Можна робити втирання або компрес з настойкою після 3-5 хвилинного масажу.

При різних ударах, розтягненнях, подагрі допомагає компрес з бичачої медичної жовчі. Його можна залишити на ніч. 

При попереково-крижовому радикуліті хороший ефект дає компрес з кислого тесту. Попередньо необхідно втерти в хворе місце 15-20 г скипидару. Тримати компрес не більше 40-50 хв, робити щодня протягом 4-6 днів. 

У різних країнах світу і у різних народів були і є свої традиційні методи лікування. На Русі, наприклад, від ревматизму рятувалися лазнею, а потім натирали настоянкою на травах і корінні. 

В Єгипті, ще за часів фараонів, існував метод лікування ревматизмуза допомогою розпеченого піску. Зараз він знову застосовується в «пересувний клініці» якогось Абделя Моточеллі, розташованої поблизу знаменитих пірамід. Пацієнта заривають в гарячий пісок. Сеанс триває 30 хв. За цей час організм хворого виділяє стільки поту, що пісок навколо стає вологим. Потім пацієнта відкопують, загортають в товсте сухе ковдру і відносять в намет, де дають чашку гарячого бульйону для відновлення втраченої вологи.Потім проводиться масаж з акцентом на суглоби. Моточеллі стверджує, що через десять сеансів від ревматизму і сліду не залишається.

Щодо ревматизму не впевнений, але що стосується болю в м'язах і суглобах від ходьби або інших будь-яких фізичних вправ, то після такої пісочної ванни і 20-25 хвилинного масажу їх, звичайно, зніме як рукою. І у нас при болях в суглобах після занять фізкультурою часто застосовують нагрітий пісок або сіль, попередньо пересипавши його в мішечок, зшитий із цупкої бавовняної тканини. Мішечки з піском прикладаються до суглобу на 20-25 хв, т. Е. Поки не охолоне пісок. Після цього суглоб змащують кремом і роблять 8-10 хвилинний масаж.

Гематома

Гематома - крововилив і скупчення крові в тканинах (м'язах, підшкірній клітковині, паренхіматозних органах), порожнинах або анатомічних щілинах відбуваються при пошкодженні судин. При цьому на місці закритої травми утворюється сферична або плоска хвороблива припухлість з набряком навколишніх тканин. Найчастіше гематома виникає в області передненаружной поверхні стегна, великого вертіла, крижів і ін. 

Лікування гематом: масаж льодом або аплікація з льоду, туга фіксуюча пов'язка; в перші години - масаж льодом з аплікаціями парафіну (t - 50-55 °); гідромасаж колючим струменем води виключно ефективний для розсмоктування набряків і загоєння наслідків.

Немає коментарів:

Дописати коментар