--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Вегето судинна дистонія або ВСД - що це? Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Вегето судинна дистонія або ВСД - що це?


Вегето судинна дистонія - це порушення в роботі судинної системи організму, що призводять до недостатнього постачання тканин і органів киснем. 

Зустрічається вегето-судинна дистонія досить часто - як у дітей (12-25%), так і у дорослих (до 70%). Це наслідок того, що наростаючий темп сучасного життя вимагає повної віддачі внутрішніх ресурсів і сил в процесі навчання і роботи. 

Вегето-судинна дистонія може розвинутися в результаті гострих і хронічних захворювань, недосипання, перевтоми на роботі, неправильного режиму харчування та ін. Однак, основною її причиною є стрес.

Гормональний сплеск і неузгодженість в швидкості розвитку м'язової і серцево-судинної систем у школярів накладаються на інтенсивну навчання, особливо під час іспитів. Підліток може скаржитися на запаморочення, нудоту, головний біль - на щастя, подібні нездужання не небезпечні і з віком проходять самі. 

У більшості дорослих людей вегето-судинна дистонія протікає мляво, загострюючись в міжсезоння, а також при емоційних зривів, перевантаженнях або ослабленні імунітету. Зазвичай ми не належимо до неї занадто серйозно - і марно, так як від перших симптомів ВСД всього один крок до початкових проявів недостатності кровопостачання мозку, а це означає значне підвищення ризику інсульту - в 2-3 рази.

Головні болі, слабкість, запаморочення, дзвін у вухах, запаморочення, безсоння вночі і сонливість вдень - всі ці тривожні ознаки є симптомами вегето-судинної дистонії . 

При більш точній діагностиці виділяють три види вегето-судинної дистонії: 
- Якщо при загальних ознаках втоми у вас іноді виникає відчуття нестачі повітря, ви скаржитеся на перебої серцебиття, то це вегето-судинна дистонія серцевого типу; 
- Для гіпотензивної форми характерно знижений артеріальний тиск, загальна слабкість, головний біль, похолодання пальців рук і ніг, схильність до непритомності; 
- Періодичні сплески артеріального тиску говорять про гипертензивной вегето-судинної дистонії. 

Детальніше про симптоми -хвороба знаходиться на кордоні різних захворювань, то має риси багатьох недуг. 

Це і психологічні розлади, і неврологічні, і кардіологічні, і судинні. 
Перша сфера - психологічна. ВСД проявляється у вигляді підвищеної стомлюваності, психологічної вразливості, можуть загострюватися особистісні особливості (наприклад, у людини, схильного до сором'язливості або тривожності, ці риси характеру стають більш помітними). 

На другому і третьому місці йдуть нейрокардиологические і судинні розлади. Найпоширеніші їх прояви: перебої в роботі серця (відчуття, що серце «стукає», «завмирає» і т. Д.); холодні руки і ноги; підвищена пітливість; «Стрибки» артеріального тиску; тяжкість або біль в голові і скронях; запаморочення. 

при ВСДтакож спостерігаються зміни забарвлення шкіри. Вона стає блідого або синюшного кольору. А якщо олівцем провести по шкірі, то з'являються червоні або білі сліди, які якийсь час не проходять. Бувають так звані нервові почервоніння: після того як людина понервничал, на шкірі обличчя, шиї, грудей виступають червоні плями, частіше таке трапляється у жінок. 

Зовні ВСД проявляється не тільки на шкірі, а також в ступені сухості або вологості слизових. Наприклад, якщо людина хвилюється, у нього пересихає в роті. Іноді на нервовому грунті підвищується температура. Багато внутрішні органи зачіпаються по дотичній, наприклад, при стресі в животі може бурчати. Реагувати на стрес може і сечовивідна система, частішають позиви на сечовипускання. Порушується обмін речовин, людина може почати худнути.

Люди, схильні до ВСД, починають гостріше відчувати перепади погоди , вони стають «метеопатами». 

Що відбувається з судинами при ВСД?

Порушується їх адекватна реакція на внутрішні процеси в організмі і зовнішні впливи. Найбільш яскравим прикладом є непритомність. У цьому випадку судини неадекватно реагують на коливання зовнішнього і внутрішнього середовища. Варто людині різко встати або якимось іншим способом змінити положення тулуба, як у нього паморочиться голова і темніє в очах, що в свою чергу може призвести до непритомності. Справа в тому, що в нормі серце починає швидше гнати кров: по судинах і здорова людина цього просто не помічає, т. К. Це все повноцінно регулюється вегетативною нервовою системою. Судини звужуються і розширюються саме в тій мірі, яка потрібна організму в даний момент.

При ВСД судини недостатньо розширюються або стискаються сильніше, ніж потрібно, що призводить до того, що в мозок з кров'ю надходить недостатньо кисню та інших необхідних субстанцій. Різноманітні болю, які відчуває людина при ВСД, найчастіше головні (мігрень), болю в спині пов'язані з функціями ЛРК. У цій зоні знаходиться також центр глибокої болючої чутливості, який сприймає импульсацию з внутрішніх органів. Цей комплекс - свого роду фільтр, і людина не сприймає сигнали від внутрішніх органів. А при ослабленні цього центру фільтр як би проривається, і імпульси надходять у свідомість людини, яке починає сприймати всілякі неприємні відчуття. Наприклад, необразливі імпульси від суглоба сприймаються як сторонні відчуття - біль. Така людина гостріше починає сприймати внутрішні процеси організму. Він може іноді відчувати, як у нього підвищується або знижується артеріальний тиск. Якщо воно знижене - це виражається в ослабленні життєвого тонусу, швидкої стомлюваності, млявості, поганому самопочутті, слабості всього організму.
Це пов'язано з тим, що судинна система не в повному обсязі забезпечує мозок кров'ю. А при підвищеному тиску людина відчуває головний біль, запаморочення і інші нездужання. Причина в тому, що кров уже в надлишку надходить у головний мозок. Відбуваються захисні спазми судин - організм таким чином захищає мозок від напору зайвої крові. 

До ризику захворіти схильні в першу чергу генетично схильні люди, а також ті, хто веде малорухливий спосіб життя. 

При лікуванні вегето-судинноїдистонії в основному використовують фізіотерапевтичні методи. Це може бути гідромасаж, лікувальна фізкультура. Можливо, вам слід зацікавитися методиками аутотренінгу, пройти курс психотерапії. При серйозному прояві симптомів вегето-судинної дистонії хороші результати дає голкорефлексотерапія, мануальна терапія, фітотерапія. 


Вегетосудинна дистонія - як боротися? 

У комплекс оздоровчих заходів при вегетосудинної дистонії (ВСД) в обов'язковому порядку входять фізіотерапевтичні процедури. Особливо ефективними виявляються водолікування і електролікування. Якщо такі процедури як іонофорез з кальцієм, гальванічний комір, електросон, вам потрібно отримувати в умовах поліклініки або санаторію, то водолікування доступно кожному в домашніх умовах.

Водолікування вкрай ефективно для лікування функціональних розладів нервової системи і по праву користується перевагою не тільки у лікарів (особливо розумних), але і у самих хворих (ліки дуже приємне). 

Для хворого найголовнішим є зникнення або пом'якшення мучать його проявів хвороби, а з цим найкраще справляється вода.

«Водолікувальні процедури з температурними і механічними впливами сприятливо впливають на симптоми, пов'язані з функціональними порушеннями вегетативної нервової системи: поліпшується м'язовий тонус, збільшується м'язова сила. Водолікування таким чином може служити мірою боротьби з м'язовою стомлюваністю, яка у страждаючих проявляється часом досить різко ». А також корисна для прагнучих знайти гарну фігуру - адже спалювання жирів відбувається саме завдяки активному руху, великий м'язової маси. Тому чоловікам і схуднути набагато простіше.
«Поліпшення судинного тонусу після водолікувальних процедур сприятливо позначається на кровообігу. Температурні і механічні подразнення впливають на обмінні функції організму, а звідси, очевидно, і дія водолікування в сенсі поліпшення обмінних функцій в нервовій системі, звільнення її від шкідливих продуктів, пов'язаних з втомою. » 

Наведені дві цитати з базового підручника М.М. Анікіна і Г.С. Варшавер «Основи фізіотерапії», Медгиз 1950. 

метод водолікування ВСД: 

1. Російська лазня

- не цілком домашнє, але поширений засіб самодопомоги. Варто на першому місці за силою благотворного впливу на організм. Кожен народ для відновлення похитнулося здоров'я виробив свої прийоми і способи. Йога, цигун, медитація, молитва, парна лазня, сауна.
Тепло, холод і механічні дії при перебуванні в лазні (сауні) позитивно впливають на тонус вегетативної нервової системи, впливають на периферичну циркуляцію крові, покращують трофіку шкіри і стимулюють її функції. 
Один з основних симптомів вегетативно-судинної дистонії - порушена терморегуляція шкіри. Процес терморегуляції здійснюється під контролем нервової системи. Баня допомагає пристосуватися до різноманітних умов зовнішнього середовища і зміні температур, стабілізує і нормалізує діяльність кровоносних судин. Знайти докладну, цікаву та корисну інформацію про лазню легко. Досить зайти в будь-яку книгарню чи повчитися у знайомих профі, які напевно є у будь-якої людини.
Однак, при гіпотонії або сильно виражених симптомах вегетосудинної дистонії, при будь-якому неприйняття цієї процедури, інший непереносимості (я, наприклад, баню з дитинства не переношу) доводиться вдаватися до інших процедур водолікування. 

2. Ванни. 

Сприятлива дія на організм в цілому надають трав'яні ванни, завдяки вмісту в рослинах вітамінів, мікроелементів, фитонцидам. Крім того, вдихання ароматів трав заспокоює нервову систему, нормалізує сон. 
Щоб приготувати таку ванну, треба взяти 1,5 склянки суміші сухих трав, залити 1 літром окропу, прокип'ятити на повільному вогні 15-20 хвилин, дати настоятися 2 години, процідити і вилити відвар в ванну.
Можна приймати ванну з додаванням збору трав - валеріани, материнки, липового цвіту та календули. Краще, якщо вода у ванній буде нормальної температури, близько 35 градусів, так як для дуже запущених випадків холодні ванни не рекомендуються - вони занадто збуджують нервову систему. 
Ванна з додаванням морської солі. Природна морська сіль нешкідлива і містить компоненти, необхідні для всього організму: калій регулює живлення клітин шкіри; кальцій, проникаючи в клітини, забезпечує нормальне згортання крові; магній сприяє розслабленню м'язів (якщо вас мучать судоми м'язів ночами, зробіть висновок - вам не хвататем магнію, додайте в раціон харчування продукти, багаті магнієм); бром заспокоює нервову систему; йод діє як антисептик.
Оптимальна температура 32-34 градуса. Тривалість прийому ванни - 10-12 хвилин. Курс - не менше 12 процедур. Потім невелика перерва. 
Хвойна ванна. Призначається при перевтомі, безсонні, захворюваннях периферичної нервової системи. В аптеках продається хвойний екстракт. Застосовуйте його згідно з інструкцією. НЕ робіть хвойні ванни самі - не вірте рецептами в різноманітних книгах - подумайте, чи зможете ви отдраить потім свою ванну!

Йодо-бромна ванна. За допомогою цієї процедури ви позбудетеся від нав'язливих головних болів, знімете втому, м'язову напругу. Придбайте в аптеці 100 гр. Натрію йодиду і 250 гр. Калію броміду, розчиніть їх в 1 літрі води. 100 мл отриманого концентрату вилийте в теплу (35-36 градусів) ванну, в якій можете попередньо розчинити кухонну сіль (2 кг). Приймати таку ванну потрібно 10-12 хв. Що залишився концентрат зберігайте в темному місці і використовуйте в міру потреби. 

3. Тала вода або структурована вода.

З давніх-давен вважалося, що тала вода сприяє омолодженню організму. Структура талої води схожа із структурою клітинної рідини нашого організму - в замерзлій, а потім розтанула воді змінюється діаметр молекул, і вони легко проходять через мембрани клітин. Тому хімічні реакції в організмі при вживанні талої води проходять швидше і активізується обмін солей. 

Отримати талу воду можна, заморозивши звичайну водопровідну воду, пропущену через фільтр. Каламутні частини льоду зішкребти або змити водою (це солі та інші шкідливі хімічні елементи). Щоб видалити небезпечний для здоров'я дейтерій, необхідно зняти швидко утворюється полій, коли вода тільки починає замерзати. Також є спосіб електрохімічної активації (луни).

При ВСД для профілактики і лікування розладів судинної системи застосовують по 2-3 склянки холодної, можна з шматочками льоду, талої води всередину. Перший склянку потрібно випити рано вранці за годину до їжі, а решту - протягом дня. За годину до чергового прийому їжі. Кількість, необхідна для надання лікувального ефекту, розраховується так: 4-6 гр. талої води на 1 кг ваги. При ожирінні, порушеннях обміну речовин дозу збільшити. 

Талу воду можна довго зберігати. Не варто повністю переходити на талу воду. Близько 30% талої води буде цілком достатньо. 

4. Самомасаж при ВСД

Наслідки порушення судин при вегето-судинній дистонії можна зменшити або навіть усунути за допомогою фізичних вправ і самомасажу.

Самомасаж краще робити вранці після лікувальної гімнастики. Окремі прийоми можна виконувати додатково протягом дня - тиск на голову зверху вниз долонної частиною кисті, натискання за вухом, розтирання в області скронь і тиск підставою долонь. 

Починають сеанс самомасажу з погладжувань задньої частини голови я шиї рухами від верхівки вниз до плечових суглобів - 4-5 разів. Кожна рука робить прийом зі свого боку. Вижимання виконується починаючи від потиличної кістки вниз по надплечью (верхнім пучків трапецієподібного м'яза) до плечового суглоба - правою рукою по лівій стороні шиї, а лівою - по правій - 3-5 разів. 

Потім приступають до розтирання, Яке робиться уздовж шийного відділу хребта від потиличної частини до сьомого шийного хребця. Розтирання роблять: спіралеподібні, колоподібні. Можна одночасно двома руками -кожна зі свого боку, а можна по черзі то однією, то іншою (по 4-5 разів кожен прийом). 

Після цього потрібно знайти за вухом між соскоподібного відростка і м'язом поглиблення і одним або двома (3-м і 4-м) пальцями натискати до появи легкого болю протягом 4-7 с, а потім повільно відпустити. Робити це те з одного боку, то з іншого.

Тепер зробіть колоподібне розтирання подушечками пальців обох рук уздовж потиличної кістки. Потім - розминка грудино-ключичного м'яза у напрямку від вуха вниз - 4-5 разів. Закінчують самомасаж погладжуванням задньої частини голови і шиї у напрямку вниз до спини - 4-5 раз і погладжуванням чотирма пальцями чола від від середини в сторону до вух, кожна рука зі свого боку - 4-6 разів. 

Тривалість самомасажу - 6-8 хв. 


5. Б іомеханіческій в Олнова тренажер Агашина 

Тренажер Агашина - це хвильовий біомеханічний тренажер , призначений для створення людиною ритмічних рухів в системі людина-тренажер, сертифікований МОЗ РФ в якості лікарського засобу. Призначений для лікування без ліків і профілактики захворювань серцево-судинної, нервово-м'язової і дихальної систем і опорно-рухового апарату. Тренажер ефективний для дітей-школярів, оскільки організовує і закріплює правильну роботу серцево-судинної, нервово-м'язової і дихальної систем і підтримує цей стан на все життя. 

Ефективне відновлення і зміцнення організму. Застосування хвильової гімнастики з біомеханічних тренажером - один з найефективніших способів профілактики втоми, лікування цілого ряду захворювань, спортивно-оздоровчих занять.

Людина, будучи біомеханічної системою з природним діапазоном частот власних рухів, за допомогою хвильових вправ і тренажера організовує руху всіх ланок тіла, створюючи режим хвильового ритму. Частота і ритм рухів людини, як правило, є природними і фізіологічно безпечними в діапазоні від 0,5 до 5,5 Герц. 

КОМПРЕСИ і обливання
При гіпотензивну типі ВСД застосовуються збуджуючі компреси. Для цього потрібно взяти довгий (до 4 м.) І широкий (не менше 30 см.) Полотняний бинт. Один кінець його змочіть водою кімнатної температури. Злегка відіжміть його і накладіть хрест-навхрест на груди і спину; що залишилася суху частину бинтуйте поверх вологою. Різниця температур шкіри і води призводить до швидкого та ефективного прогріванню. Пацієнт повинен лежати в ліжку, вкритий теплою ковдрою, протягом 3 годин.

Якщо ВСД проявляється підвищенням артеріального тиску, головними болями, приливами крові до голови (гіпертензивний тип), то можна порекомендувати «відволікаючі» водні процедури: компрес на ікри, віяловий душ на ноги, ножні проточні ванни. Можна ходити по березі моря при припливі, якщо є така можливість. Всі ці процедури надають температурне і механічне вплив, в результаті яких ноги стають червоними і гарячими, кров відливає від голови, обличчя стає блідим, болі слабшають, а тиск нормалізується.

Розлади діяльності шлунково-кишкового тракту теж досить часто пригнічують людей, які страждають ВСД. При порушеннях травлення протягом дня можна проводити короткі (2-3 хвилини) і холодні (20-15 ° С) сидячі ванни. Якщо ж потрібно нормалізувати тонус кишечника, то рекомендуються такі процедури збудливої ​​дії: віяловий душ тривалістю не більше 1 хвилини і температурою води 20-22 ° С або напівванни з водою температури 25 ° С з розтиранням і обливанням більш холодною водою (15-20 ° С ).

Для того щоб нормалізувати сон і заспокоїти нервову систему, ввечері прийміть ванну або душ - за бажанням. Чи не витираючись, одягніть на мокре тіло піжаму або нічну сорочку і негайно лягайте в ліжко. Сховайтеся по шию ковдрою. Сон прийде до вас дуже швидко. Можна спробувати інший спосіб. Намочіть маленький рушник в теплій воді і добре відіжміть його. Лягайте в ліжко і покладете мокрий рушник в області шлунка. Зверху покладіть сухий рушник і вовняну хустку. 
При безсонні від розумової перевтоми застосовують обливання. 

Вранці встаньте з ліжка. У відро з холодною водою налийте трохи столового оцту. Вилийте відро на себе (нема на груди, а то можна захворіти бронхітом) і після процедури лягаєте назад в ліжко. Приблизно через годину, коли тіло повністю зігріється, можна буде встати.

ГАРЯЧІ ГРУДНІ ОБГОРТАННЯ

Ця процедура викликає посилення капілярного кровотоку і активізує газообмін у легенях. Складіть великий махровий рушник 2-3 рази, так, щоб його ширина закривала вашу грудну клітку від пахв до кінця ребер, а довжину підберіть таку, щоб один кінець складеного рушники при обгортанні грудей перекривав інший кінець на 30-40 см. Поверніть цей рушник в рулон, як бинт. Потім візьмеш другого махровий рушник, по довжині таке ж, як перше, але трохи ширше, для того щоб наступне рушник, складений 2-3 рази, перекривало по ширина першого рушник. Його теж скрутіть в рулон. Тонка вовняна або байкову ковдру складіть в три шари по довжині, щоб воно в складеному вигляді перекривало ширину другого рушники, після чого ковдру теж скрутіть в рулон. Роздягніться до пояса. У вас повинен бути помічник, який опускає перший рушник в згорнутому вигляді в таз з гарячою водою (температура не нижче 60 ° С; контролюйте її за допомогою термометра), добре змочує його (протягом 15-20 секунд), віджимає і швидко обгортає навколо вашої грудної клітини. Поверх мокрого потрібно накласти сухий рушник, а потім ковдру. Ляжте в ліжко на спину, добре укутати до підборіддя теплим (ватним) ковдрою і лежите в ліжку 1 годину.

Якщо у вас немає помічника, виконайте цю процедуру самі. Для цього поперек ліжка покладіть складену в 4 рази вовняне або байкову ковдру, на нього - сухий махровий рушник, складений навпіл по довжині. Поверх сухого рушники покладіть змочений в гарячій (65-70 ° С) воді добре віджатий махровий рушник, теж складене навпіл. Ляжте спиною на всі три шари і швидко загорніть на груди спочатку кінці мокрого рушника, а потім - кінці сухого рушники і потім ковдри. Зверху накрийте ватним ковдрою. Слід полежати 20 хвилин, а потім після процедури відпочивати в ліжку не менше години. 

ДУШІ

З 19 століття в лікувальних цілях душ широко використовується. Душі підрозділяється на види: 
- пиловий (на тіло падають не краплі, а розпорошена вода), 
- дощової (на тіло падають важкі краплі),
- голчастий (або душ Шарко, коли на тіло падає великий кількість дрібних цівок води), 
- підводний душ-масаж. 

Всі види душа механічно подразнюють шкіру і являють собою як би точковий масаж. В результаті в організмі активізуються обмінні процеси, поліпшується кровообіг в тканинах і органах, посилюється гормональна підтримка процесів обміну. Вода змиває з тіла все шлаки і продукти обміну речовин, які виходять з пор, що розширилися під час душа. 
Душ і чашка ранкової кави добре допомагають тим, хто страждає від астенії і гіпотонії. Енергійне обтирання і прохолодний душ (20 градусів) тривалістю 15 хвилин бадьорять. Працездатність підвищується, знижується мерзлякуватість і млявість, а подальше зниження температури води веде до значного поліпшення самопочуття.

Увечері, перед сном, для нормалізації сну використовується теплий душ великої тривалості. Душ Шарко відомий з 19 століття і до теперішнього моменту душа більш сильного впливу не існувало. Мав відбутися справжній технологічний прорив, щоб з'явилося щось нове. 

Цей прорив здійснив російський винахідник д.т.н. А.Н. Алексєєв. Йому вдалося придумати спосіб отримувати литтям термопластичних матеріалів коноідальние вихідні отвори для води. Це - особливі струменя води володіють, по-перше, високу кінетичну енергію і, по-друге, мінливим поведінкою. На відстані 50 см від вихідних отворів вони перетворюються в квантові струменя - як би бомбардирующие поверхню шкіри, забезпечуючи тим самим незвичайні відчуття і рідкісний оздоровчий ефект. Рекомендації щодо застосування душа Алексєєва

Відгуки про душ Алексєєва з форуму Валентина Мельникова «Целюліту - немає»:

1. «Отже, душік моєму вже місяця півтора, а може вже і два. Почну з того, що я «сова» і ніякі самі божевільні фіз. навантаження на відхід до сну раніше 2-х, 3-х, а то і 4-х годин ночі не діяли. Підніматися ж мені необхідно годині о 7, а то й раніше (через доньки). Практично відразу ж після придбання душік, годині о 11 очки у мене вже злипаються, і лягаю я тепер не пізніше 12, читати можу від сили сторінки 2 - відлітаю до Морфея негайно. Так! Безсонням я не страждала (щоб від неї позбавлятися). 
Ненависний целюліт душік мого теж злякався, майже відразу ж забрався з тих місць, де він тільки збирався як слід розміститися; а звідти, де він вже міцно оселився - знехотя, але зникає.
Масаж голови сприятливо впливає не тільки на шкіру голови і красу волосся, але і позбавляє від болю (головний і !!!!! зубної !!!!) ». 

2. «Я теж тащусь від душік, вже третій день, і хочу поділитися своїми відчуттями. Вчора ввечері пробувала його під водою - конечно не джакузі, але оч. приємно, особливо мені сподобалося водити насадкою по шкірі (під водою), струмки такі класні, як живі голочки. 
Насолоджуючись підводним масажем, я заснула ....... потім я моментально і солодко заснула в ліжку і спала, як немовля ... .. А сьогодні вранці я мила голову (насадкою з 60) і теж задоволена - такий приємний ласкавий массажик, хоча просто миєш голову, тобто поєднання приємного з корисним. »

3. «Душ Шарко просто відпочиває. Ні я цілком серйозно, ну здавалося б вдома мати щось схоже проблема, ну все-таки Шарко лікувальна, складна процедура, яку тобі роблять, а тут самообслуговування, ну або кому як пощастить))) але мій душ все одно краще ніж всі подібне. Особисто мені дуже подобається насадка з 19 отворами))) коле тебе немов голочками))) схоже на голкотерапію)) з душу вилазиш вся розовенькая))) як маленький молочне порося)))) А для тих у кого проблеми з кишечником (це просто знахідка, станете відвідувати білого друга по два рази в день, якщо будете масажувати свій животик цим чудовим душем))) Особисто я за два рази в день в душ залажу. Подобається дуже )))). 
Треба себе любити і балувати))))) ».



Вегетосудинна дистонія або як жити без ВСД ...
Як жити без ВСД?  Я позбулася вегето-судинної дистонії.
Я люблю всякі водні процедури: миття посуду і підлоги, прання, борсання в ванні і особливо - душ! Свою щиру і велику любов до цієї чарівної і найприємнішою гігієнічної необхідності я усвідомила восени минулого року, коли в моїй квартирі, як і в усьому будинку, відключили гарячу воду ...

Тепер кожен ранок і вечір, я бігла до ванної кімнати, щоб на собі відчути вплив товару, просуванням якого тепер повинна була займатися. Природно перестала постояти у ванні і не відразу звернула увагу на зміни в самопочутті. 

Але ось прийшла осінь. Відключили гарячу воду. Що трапилося? Чому знову так діє сила земного тяжіння і хочеться присісти, прилягти ... не вставати з ліжка?

Томилася питаннями, поки гарячу воду не дали: сходила в душ і відразу відчула відповіді! 

Ось у чому моє SPAсеніе від в егет судинної дистонії ! А ось коли вирішила на випадок відключення гарячої води гартуватися контрастним душем (гаряча - 10 хвилин, холодна - 1-3) пошкодувала, що не робила цього раніше! Кілька миттєвостей гідромасажу голчастими сильними струменями і я вже готова говорити, посміхатися, бігти, летіти і ділитися з усіма хорошим настроєм! 

Тепер я щодня дарую собі радість з повним усвідомленням того, що відбувається і від цього, абсолютно переконана, ефект подвоюється! А результати в наявності: два рази на тиждень відвідую тренажерний зал, у вихідні бігаю на лижах, встигаю зустрічатися з друзями, читати книги, дивитися і слухати аудіо-відео, робити домашні справи. 

Немає коментарів:

Дописати коментар