--> мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА": Проект стацій для найдовшої у світі хресної дороги Львів-Джублик Мережа ЦИКЛОГІДРОМАСАЖЕР "ТИСА", Бішофіт полтавський, Душ Алексєєва, Вiдпочинок "Клуб туристичного рафтингу ПО ТИСІ РАЗОМ"
Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Проект стацій для найдовшої у світі хресної дороги Львів-Джублик

В одному із наступних явлень Діви Марії двом дівчаткам, Вона просила про спорудження Хресної дороги від Львова до Джублика - місця, у якому "розпочнеться об'єднання всіх християн"

Цю Хресну дорогу, яку благословив святійший Папа Римський Іоан Павло ІІ, було встановлено та посвячено у 2003 році, сподвижниками  Львіщини, Тернопільщини та Закарпаття.


Думка про спорудження архітектурних комплексів біля кожного із 14 хрестів стацій остаточно зформувалася у 2009 році. Були пошуки форми, конструкції та можливості реалізації цього задуму.

 Одним із перших серед мецанатів проекту проявив своє зацікавлення  відомий  в Україні благодійник - добродій Богдан Калушка  із  с. Озерна, що на Тернопільщині. Ним же запропонована  бронзова скульптура Ісуса, який перший раз падає під тягарем хреста (див фото зверху).  Там же ж і прийшла ідея проекту, який, схоже, найбільше відповідає його задумам і про який йтиме мова на цій сторінці.

   
Ото ж, як видно на малюнках,  в його основу закладуємо споруду у вигляді розірваного серця, яка символізує дорогу, що піднімається вверх до підніжжя стіп розпятого на хресті Ісуса Христа. Вона може розгортатися як з ліва на право так і з права на ліво у залежності від місцевості, на якій уже встановлено хрест чергової стації. Розміри всієї споруди можуть бути пропорційно змінені за можливостями і необхідністю. Навколо споруди пропонуємо встановлювати лавки для сидіння а в середині - місця для молотви та роздумів. На території комплексу та по можливості за його межами - відмостка із битої червоної цегли.    Конструкція формується із сітки виготовленої із сталевого дроту діаметром 4-5 мм. Ячейки квадратної форми розміром 6-7 см. Цією сіткою формується конструкція у вигляді "розірваного серця" із шириною стінки у межах 50-60 см.  При стінках "кошика" викладуються камені таким чином, аби мали вигляд камінної стіни, як показано на малюнку ліворуч.
У середину конструкції у зазначених місцях установлюються прямокутні корзини, які задаватимуть форму внутрішньої ніші. Весь інший простір закладуються каменями, які збираються численними учасниками організованих паломницьких турів на річках поблизу конструкції.
Таким чином, слой за слоєм будуватимуться малі архітектурні форми не одиними і тими ж майстрами-будівельниками, а великою кількістю паломників і вірників без будь-яких навиків у будівництві.

Із плином часу та при необхідності або за бажанням, конструкцію можна буде обкласти облицювальним більш цінним камінням.

Конструкція передбачає установлелння на криші елементів сонячної батареї, які забезпечать нічне освітлення "лампадок" під образами стацій Хресної дороги, та автоматичного озвучення у момент знаходження в середині конструкції бодай однієї людини.

Плити на поверхні конструкції із чорного граніту, на якому вирізані імена людей, які постраждали за христову віру і народ від НКВД  уконкретному  регіоні, який опікується даною спрудою.

Кожна окрема споруда, як складова всієї Хресної дороги, одночасно матиме у собі і "малу Хресну дорогу" із всіми чотирнадцятими стаціями. Для цього у внутрішній стіні буде зроблено заглиблення (ніші) для малих художніх робіт митців із різних областей України на тему всіх стацій (зупинок) згідно із передбаченням, що кожну окрему стацію буде "опікувати" якась із областей України. Під нішами для ікон будуть підставки із кованого металу для встановлення на них запалених свічок.

Нижче подаємо окремі картинки комплексу у різних проекціях. Для їх збільшення в окремому вікні необхідно клікнути на саму картинку. 
На внутрішній стіні під навісом, який одночасно буде сонячною батереєю для освітлення, відведено спеціальне місце для встановлення центрального образу чи скульптури, рельєфа зробленого на тему кожної конкретної стації.
Цю роботу виконуватимуть митці, роботи яких буде визнано кращими на конкурсній основі.

◙ Відкрите обговорення проекту на сторіці ФБ за посиланням ► https://www.facebook.com 
◙ Офіційний сайт цієї  Хресної дороги Ісуса  за посиланням  ► https://golgofa.at.ua
          ◙ Аудіогід  для паломника  по найдовшій Хресній дорозі Ісуса           ► https://bit.ly/turXDI 

          ◙  Аудіогід паломника по Джублику ►https://izi.travelНемає коментарів:

Опублікувати коментар