Сьогодні нами зацікавилися лічильник переглядів разів Залишайтеся з нами, ми працюємо для Вас! (команда туристичного рафтингу "По Тисі разом"

Їжа яка регулює кислотність

Їжа яка регулює кислотність – джерело Вашого здоров’я!

Порушення кислотно-лужного балансу організму все частіше привертає увагу дослідників, а більшість лікарів стверджують, що всі хвороби людини пов’язані саме з цим! І дійсно, ще в 1932 році німецький біохімік Отто Варбург отримав Нобелівську премію за те, що довів залежність між захворюванням на рак і станом внутрішнього кислого  середовища організму. Ракові клітини живуть тільки в кислому середовищі, в лужному вони помруть рівно через 3 години. Втім дуже важко знайти хоч одну хворобу, розвитку якої б не сприяло закислення. При порушення pH крові всього лише з 7,43 до 7,33, вона переносить в 8 разів менше кисню. При цьому ні про яке здоров’я взагалі не може бути мови.
На жаль, при сучасному темпі життя і постійному  зниженні якості (натуральності!) продуктів харчування, у більшості людей – кислотно-лужний баланс порушується в кислу сторону. Закислення організму йде накопичувально, по наростаючій. Організм старіє. Спочатку – швидка та часта втома, частішають всілякі простудні недуги, далі – хвороби, хронічні хвороби і т.д.
Перевірити свій кислотно-лужний баланс досить легко – в аптеках продаються лакмусові папірці, якими можна «виміряти» рН слини і сечі, які покажуть наш кислотно-лужний баланс. Варто пам’ятати, що ранкова сеча напевно буде кислою, так як через нирки виводиться зайва кислота, тому заміряти pH сечі потрібно не з ранку, а при другому поході в туалет. Показник кислотності дуже сильно коливається від різних факторів, і тільки після багаторазових вимірів можна вивести середнє арифметичне і зробити висновок про кислотно-лужний баланс організму. При цьому запам’ятайте, що pH сечі нижче 7 – це ознака закислення, а вище 7.5 – залуження.
Що дають нам ці знання для практичного застосування? Якщо у Вас рН менше 7 – можете бути впевнені в тому, що в вашому організмі створена казково сприятливе середовище для розвитку інфекцій. Змінити такий стан справ в силах кожної людини!
Напевно, всім зрозуміло, що кислотно-лужний дисбаланс – в першу чергу, залежить від  їжі, яку ми їмо. Від того, що лежить в обідній тарілці – буде залежати загальний pH нашого організму (цим параметром характеризується кислотність). Звичайно, їсти треба все – але при цьому дотримуватися пропорцію. Для здорової людини пропорція кислих/лужних продуктів в меню повинна бути приблизно 50:50, а для хворого 80:20. Цим співвідношенням і досягається кислотно-лужний баланс.
На щастя, вибір меню залежить тільки від Вас. Але тут є пастка!
Кожен з нас вважає, що, спробувавши той чи інший продукт, можна визначити за смаком його властивості! А насправді це не так! Дуже часто кислі на смак продукти в нашому організмі створюють лужне середовище  (наприклад, найяскравіший «обманщик» – лимон – один з головних лужних  продуктів, незважаючи на свій кислий смак!), А некислі за смаком – як не дивно, нас закисляють.  Для прикладу – абсолютно «некислі» яйця, м’ясо, риба, білий хліб – головні винуватці виникнення кислого середовища в організмі!
Тому дуже важливо знати наших «друзів» серед продуктів, які допомагають зрушити кислотно-лужний баланс нашого організму в лужну сторону! Нездорове збільшення лужного середовища в організмі (алкалоз) в даний час зустрічається дуже рідко – тому «лужні продукти» корисні всім.
Загалом, якщо ви дбаєте про своє здоров'я, вам, ймовірно, доведеться зробити все від себе залежне, щоб підтримувати баланс кислотних та лужних продуктів у своєму раціоні.
На щастя, для цього буде достатньо включити в свій раціон ці 25 продуктів:
1. Диня.
Це прекрасний "миючий" засіб для ваших внутрішніх органів. Плюс до всього, це продукт, який містить НАЙБІЛЬШЕ лугу: індекс - 8,5.
А тепер подумайте про те, що це один з кращих у світі джерел клітковини, нехай і складається на 92% з води.
2. Гречка.
Якщо ви віддаєте перевагу пшениці, значить, поки що просто не чули про переваги гречки. Це дуже поживний продукт, який дозволяє підтримувати бадьорість протягом всього дня і при цьому зміцнює здоров'я вашого серця.
Якщо коротко, налягайте на гречку. Вона захистить вас від маси проблем з серцево-судинною системою!
3. Оливкова олія.
Так-так, всі знають, що це супер-корисний продукт. Але повторення - мати будь-якого вчення.
До речі, в оливковій олії міститься більше вітаміну Е і мононенасичених жирних кислот, ніж у будь-якій іншій їжі.
4. Лляне насіння.
У насінні льону теж дуже багато лугу, клітковини та вітаміну Е. Є навіть дані, що цей продукт допомагає полегшити біль під час менопаузи у жінок.
Це були основні продукти, на яких треба зробити головний упор.
А ось продовження списку, яке треба запам'ятати:
Авокадо щільно упакований мононенасиченими жирами, які зміцнюють серце.
Банани - відмінне джерело лугу і найкращий засіб проти печії.
У всіх ягодах повно антиоксидантів, які нейтралізують кислоту.
У моркві є бета-каротин, відомий своєю здатністю покращувати зір.
Часник також регулює кров'яний тиск.
Броколі знижує рівень холестерину в крові.
Виноград - ще одні корисні ліки для людей з артеріальною гіпертензією.
Ананас не тільки містить луг, але і прискорює метаболізм.
Лимони можуть здатися "кислотним" продуктом, але насправді в них повно лугу.
Брюссельська капуста - найкращий "протираковий" продукт у світі.
Квашена капуста та інші соління повні пробіотиків, які теж краще додати в свій раціон.
Цвітна капуста - відмінна заміна хліба.
У грейпфруті вкрай багато важливих вітамінів А і С.
Морські водорості повні заліза і теж ефективно знижують кислотність шлунку.
Лобода регулює рівень цукру в крові.
Огірки складаються на 90% з води, а на 10% - з речовин, які підтримують здоров'я шкіри.
Петрушка знешкоджує шкідливі бактерії в кишечнику.
Манго - кращий спосіб очистити товсту кишку.
Шпинат містить тонни лугу і найрідкісніших вітамінів.
Апельсини захищають від застуди і зміцнюють імунітет.
Папайя - природне проносне, яке супер-швидко вимиває токсини з товстої кишки.
Нижче подаємо таблицю у якій наведено ступінь впливу продуктів на кислотно-лужну рівновагу організму.
Умовні позначення:
0 – слабке окислювання або залуження, 00 – середнє окислення або залуження,000 – сильне окислювання або залуження,0000 – дуже сильне окислювання або залуження.
Продукти, що окислюють або залужнюють організм (по Н.В. Вокера і Р.Д. Поупу)

Немає коментарів:

Дописати коментар